Polecane posty

Zenus    0

Witam jaki nowy kombajn byście polecili na 70 ha swojego i 50 usług w granicach 400-450 tys. Chodzi mi głównie o mała awaryjność i dobra wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

W tych pieniadziach dostaniesz pewnie New Hollanda TC5000.
I to raczej najpewniejszy wybor.
Ewentualnie claasa avero ale mi sie wydaje ze bedzie on za maly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

Też mi się wydaje że Nh będzie najodpowiedniejszy niedaleko śmiga takim koleś a mianowicie Tc 5070 tylko z tą starsza kabina
same 110 brutto
a gdybym trochę dorzucił i rozejrzal się za Tucano 320 co o nim sądzicie wart swej ceny czy bardziej godny polecenia Nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Za tucano trzeba wylozyc okolo 550tys brutto.
Jak masz tyle kaski to oczywiscie ze warto.
Claas podobno jest o polke lepszy.
Ale ja widzialem jak chodzi claas i new holland i uwazam ze nie warto przeplacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

Też tak sądzę nowe tc są super i mają bardzo ładny wygląd chyba jednak zdecyduje się na New Hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

Polecałbym NH TC5.70 cena ok 400 tyś netto z hederem 4.5m i RS . Te kombajny są mało awaryjne i mają dobrą wydajnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

Poeetinger dzięki za podpowiedź na pewno się rozejrze gospodarstwo stałe się rozwija więc wypadałoby wziąść ciut większego a jak najbardziej komfortowego i mało awaryjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

na taki mały areał kupować kombajn i to nowy? kolego liczyles kiedy Ci się zamortyzuje? byś musiał nim kosic na min 300 ha . wiem bo przerabiałem temat, dodatkowo żeby więcej zarobić trzeba kupic przystawkę do qq która kosztuje ze 100 tyś., a taki kombajn po 10 latach po kukurydzy już będzie dosyć mocno wysluzony i będzie tzeba myśleć O zmianie więc nawet nie zdążymy się zamortyzowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

kolego uważasz że na 120 ha z usługami plus to ze co roku dokupujemy ziemi i twierdzisz ze zakup kombajnu jest nieoplacalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tc5070    2

Ja mam nh tc5070 w nowej kabinie z hederem 5,18m i dałem za niego 475tys netto (było to załatwiane przed żniwami gdy go przeprowadziłem od razu w pole wiechalem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

najbardziej podoba mi się ten tc 5.70 z hederem 4,5 wieszego nie potrzebuje gdyż utrudni mi to przejazdy drogami . Najprawdopodobniej się na niego zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego uważasz że na 120 ha z usługami plus to ze co roku dokupujemy ziemi i twierdzisz ze zakup kombajnu jest nieoplacalny ?

ja myśle że na 120 ha nieopłacalne jest kupno nowego kombajnu '

u mnie dominator za 100 tys kosi 150 ha zboża i 50 QQ a nie kombajn za 500 tys 120 ha

kolego przemyśl sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Był na forum temat NH czy Claas Tucano. Zdecydowana większość pisała, że NH ma większą wydajność i generalnie lepiej wypada. Nawet właściciel Tucano pisał, że NH lepszy i miał zamiar zmieniać kombajn.

Czy się opłaca kupować nowy kombajn czy nie - nie nasza sprawa, jest kasa to się kupuje :)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

razem z kolegą mamy 250 ha, ja 100 on 150. Mamy wspólny sprzęt oprócz kombajny. Znajomi co nam koszą handlują kombajnami i usługowo koszą. Jak trzeba to koszą u nas nawet 3 kombajny. Zniwa trwają raptem 7-10 dni. Więc kupno kombajnu tym bardziej nowego uważam za głupotę. Na 100 ha zapłacę 30 tysięcy i nie interesują mnie awarie, pracownik i inne koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Kupuj kombajn i koś zboże suche dojrzałe i z parametrami. Kosisz sobie w odpowiednim tempie spokojnie i bez nerwówki.Nie wszędzie można wynająć kiedy by się chciało.Amortyzacja kombajnu jest długa ale zbiór własnym to same korzyści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na 23ha mam bizona i mi się bardzo opłaca, na pewno najęcie było by znacznie kosztowniejsze.

 

a na taki areał wybrał bym Avero 240, kolega ma na 100ha i spokojnie daje radę. Tucano to u mnie  wiosce są 2, jeden na 150ha a drugi na 300ha. I szczerze u tego gospodarza co ma 150 się za bardzo nie narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

piotr89 ma rację umnie jak dzwonie za kombajnem żeby mieć w razie gdyby moj nawalił to koleś co usługowo kosił ma już poczyszczone kombajny.ja miałem zamiar kupić kombajn nowy pod kose 30 ha  lecz poszły w góre 2014? o 100 000zł no ibyło po zawodach amoże małego fenda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

kolego uważasz że na 120 ha z usługami plus to ze co roku dokupujemy ziemi i twierdzisz ze zakup kombajnu jest nieoplacalny ?

 

Ja ogólnie swojim kombajnem (Class Dominator 80 z hederem 5m) przez sezon koszę spokojnie 150-200h i nie ma żadnych problemów moimm zdaniem na taki arał jak ty chcesz kupic kombajn to mija się chyba z celem, zainwestuj sobie w coś co bardziej pozwoli rozwinąć ci gospodarstwo;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfanatic    1

New Holland TC5.70 - bardzo dobra maszyna na lata, nawet gdybyś coś zepsuł to o części łatwo i cenę odsprzedaży kiedyś będziesz miał wysoką. Bardzo udany kombajn, a gdybyś miał grubo ponad 100 ha i kukurydzę to TC5.80 nie zawiedzie. W kombajnach NH to b.dobra marka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skywolf    22

Zastanów się nad Vector 420 Rostselmash. Wydajność masz na poziomie NH 5.80 a stówka Ci zostaje w kieszeni. Byłem na pokazie na prawde fajnie kosi


niesamowite filmy z drona www.skywolf.pro

facebook.pl/skywolfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja słyszałem, że Vector blachy ma takie, że jak zmoknie to się rudy zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie w wiosce prawie każdy co ma ponad 100ha ma funfel nówkę tucano :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj