Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenek714    0

Witam. Szukam informacji odnośnie dofinansowania do kombajnu zbożowego na usługi. Obecnie złożyłem wniosek do MR i w planach mam zamiar przejść na VAT. Przy małym areale na siebie 20ha nie ma co myśleć o dofinansowaniu normalnym do gospodarstwo ale słyszałem , że można dostać kasę jeśli złoży się wniosek na dofinansowanie na usługi rolnicze. Kombajn kosiłby na początek mało ale nie pytam się o opłacalność w chwili obecnej. Jak to jest w praktyce. Jest ktoś na forum co składał bądź ma w planie tak kombinować?

wojtal24    269

na 20 ha maszynę za półmiliona złotych?

jestes jedna z tych trzech osób co rozbiło dziś komulację :lol:

na maszynę za tyle pieniedzy musisz miec sporo usług 300ha w sezonie 

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

same110    66

Jak.chcesz brać na usługi(program.unijny) taki.kombajn to stanowczo.odradzam bo.więcej będzie musiał.bawić.się w dokumentację przez dany.okres czasu i.nikt.Nie zagwarantuje Ci że będziesz miał.takich.klijentow.aby wywiązać się.z umowy.z Unią.

Zenek714    0

na 20 ha maszynę za półmiliona złotych?

jestes jedna z tych trzech osób co rozbiło dziś komulację :lol:

na maszynę za tyle pieniedzy musisz miec sporo usług 300ha w sezonie 

omfg nastepny doradca. Jak mi nie dadzą dotacji to sobie za gotówkę wezmę 

Same110

Wiesz może jak to wygląda z ilością usług rocznie ile trzeba mieć udokumentowane aby było dobrze? I co może być jeśli nie wyrobie rocznego limitu. Kombajn prawdopodobnie Avero 160 albo JD W340 albo coś z NH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Claus
      Konieczne jest określenie, który kombajn kupić. Dlatego chcę zapytać tych, którzy pracowali przy takich kombajnach. Jakie są ich zalety i wady? Jaka jest wydajność?Czy IHC531 ma drugi bęben (podobny do zdjęcia)?

• Przez acmt
      Przede wszystkim witam wszystkich.

Chcę kupić mały kombajn do 15 tysięcy.

Heder maksymalnie 3 metry ale raczej nie mniejszy jak 2,4

Dobrze by było gdyby był w miarę lekki (myślę, że 4 do 6 ton)

Od razu wyjaśnię czemu ma być lekki - po ostatnich deszczach żaden bizon nie mógł nigdzie wjechać, dopiero z sąsiedniej wsi przyjechał mały john deere i w miarę sobie dał rade.

A ma być mały bo u nas są małe kawałki pól - maksymalne to chyba lekko ponad hektar mają więc duży kombajn nie ma sensu.
      Fajnie by było gdyby posiadał wspomaganie kierownicy, i jakieś tam przyspieszacze/spowalniacze (na których się nie znam)
      Musi posiadać sieczkarnie.

Rocznie będzie młócił około 20 ha.

Podsumowanie:
      1. Mały
      2. Lekki
      3. Heder maks 3 m
      4. Sieczkarnia
      5. Na około 20 ha rocznie
      6. Od razu mówię, że nie mogę za wiele do tej sumy dołożyć, więc proszę tego nie sugerować.

Czytałem już inne podobne tematy na forum i przeglądałem też aukcje internetowe, i mam listę paru kombajnów, które spełniają moje warunki:(myślę, że je spełniają bo nie zawsze wszystkie informacje są podane na aukcji)

- Volvo np. s800 (nie polecacie), s830 (polecacie)

- John Deere 330

- Claas np. Columbus (to chyba za stary model), Mercator (najczęściej polecacie 60), Compact (najczęściej polecana jest 30), Consul, Comet (waski heder), Protector

Claas'y są ogólnie drogie, więc pewnie ciężko znaleźć dobry model w moim przedziale cenowym. Ogłoszeń z John'em Deere jest mało, więc chyba najłatwiej o Volvo s830.
      Ale może warto zwrócić uwagę jeszcze na jakąś inną markę, lub model??

Ostatnie pytanie, czy Waszym zdaniem warto kupować kombajn zimą? Myślę, że ceny mogą być niższe (ale pewnie jest również mniej ogłoszeń) – sprawdzania nie biorę pod uwagę bo np. u handlarza i tak nie ma takiej możliwości.

Niektórym radzicie rozglądnąć się jakie bizony się w okolicy, mieszkam na pograniczu Świętokrzyskiego z Podkarpackim a w mojej wsi i okolicach jest:
      - jeden Bizon zo56
      - jeden John Deere (nie wiem jaki model)
      - jeden New Holland
      - dwa Claas’y
      - jeden Fahr
      - i jeszcze 4 jakieś cuda, nie wiem nawet co to za marki, bo albo nie ma napisu, albo co najwyżej można to nazwać składakiem

Co do części od ręki to nie ma raczej do żadnej marki, ale każdy jakoś sobie radzi.

P.s. Proszę nie polecać mi Vistuli bo jak to u nas mówią „Wykosi, wymłóci i chłopa wywróci.”

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, jaki kombajn kupić za 25000zł? Zastanawiałem się nad Fortschritt E-514 ale czy warto? 
    • Przez przemob1234
      Zastanawiam się nad kupnem kombajnu Sampo. Czy są tu jacyś użytkownicy tych kombajnów?
    • Przez Hubert24
      Poszukuję kombajnu nowego niezbyt dużego nieużywanego do 350 tyś dla gospodarstwa 20ha w gre wchodzą także usługi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.