Janek313

Problem z łabędziami

Polecane posty

Janek313    11

Witam!

Mam problem od pewnego czasu łabędzie przebywają na mojej oraz innych gospodarzy pszenicy.wyżerają wszystko, nie wiemy co mamy zrobić.Jakie macie sposoby na tego intruza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

musisz np biec do nich i krzycz asio asio! jezeli nie pomoze weź stringi starej..
biegnac i krzycząc jeszcze nimi wymachuj zapewne odlecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtiiX    9

Armatka Hukowa z początku dobrze działa, pot zaczynają się przyzwyczajać i bliżej podchodzą. Jednak nic nie zastąpi starego dobrego sposobu przedmówcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

u mnie w okolicy też się zagniezdziły na jednym polu ale nic z nimi nie robią. chyba...może psa przywiazać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

... ? Do łabędzia ? :huh:   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Ja znam przypadek sąsiada że dość groźny pies bał się łabędzia bo go przechytzyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

kolego stary sprawdzony sposób zrób stracha u mnie wystarcza taki na 2m wysoki jako ręce po dwa worki po każdej stronie przybite do listwy poprzecznej jakaś niby głowa stare płyty cd dvd  i łabędzie nie siadają u nas rzepaki tną jak są małe na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Normalnie ręce opadają .Łabędzie są gorsze jak dziki ,ciężko jest je wypłoszyć i nikt nie jest za nie odpowiedzialny . Jeśli ktoś ma  podobny problem a ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu z chęcią się dołączę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      A więc trzymam dla swinek zboze w odzielnym pomieszczeniu (było z 3 tony zeszłorocznego zboża) wchodze dzisiaj patrze na ściane a ta pełno robaków tak jak wołki ! W pszenicy tez były. Kupiłem dzisiaj jakiś preparat ale przeczytałem ulotke i pisze że jak opryskam tym preaparatem to zboze bedzie skazone i nie bedzie sie nadawalo na pasze ! Czy znacie jakieś preparaty które nie zaszkodzął zbożu, a dobrze wytępią wołki ?
    • Przez Pablo9812
      Witam !
      Mam taki problem z lisami
      Jest u nas taka duża stodoła i jest przedzielona na 2 części. W jednej jest słoma a w drugiej magazyn za zboża. I jak dziś wysypać paszę z mieszalnika usłyszałem pisk i jakieś szczekanie. U nas w okolicy bezpańskich psów jak na lekarstwo,bardzo rzadko coś przejdzie drogą i dlatego podejrzenia pada na lisy. Jest tych skurczybyków w okolicy dużo.. I pojawia się pytanie.
       
      Jak się ich pozbyć ? Są pod jakąś ochroną ?
    • Przez rzeznik13
      Omanica prosowianka -  (Ostrinia nubilalis) - motyl nocny (ćma) z rodziny omacnicowatych, szkodnik roślin uprawnych. Jest to ciepłolubny motyl nocny o rozpiętości skrzydeł od 25 do 30 mm, z wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym. Przednie skrzydła samic są jasnobrązowe z ciemnymi brzegami i dwoma falistymi liniami poprzecznymi, natomiast u samców są brunatne z jasnymi przepaskami. Długość ciała motyli wynosi od 12-15 mm (samice są większe od samców).
    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj