Lucjan92

Oprysk Pszenicy Ozimej

Polecane posty

Daro844    5

Ja Gleanu zwyklego używam tylko jako dodatku do Boxera i Legato w mieszance która u mnie bardzo dobrze sie sprawdza na jesien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba w Niemczech rejestracje na zwalczanie stokłosy ma Lexus, ale raczej bym sie kierował w opcję wiosenną, Atlanits, Apyros lub 180 g Nomadu zrobią robotę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Kto bawi się w jesienne odchwaszczanie w tym roku no i pytanie czym? Część zbóż już przeleciałem boxerem w fazie 2-3 liści. Zastanawiałem się nad expertem met, ogółem pytam o wszystkie zboża nie tylko pszenica, również myślałem o lentipur czy tam legato lecz spektrum zwalczania chwastów jest mniejsze, a mieszanin z gleanem nie chcę - zaleganie w glebie póżniejsze problemy z siewem rzepaku, kukurydzy czy tam ziemniaków.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chlorotoluron przynajmniej u mnie swietnie radzi z miotlom a i przy okazji dobrze zastopuje habra, na pszenzyto i zyto chyba zdecyduje sie na niego pozna jesienia 2l a wiosna poprawka fluroksypyr ( 0,5) wystarczy? Podobno kat na przytulie a i mlodego habra zalatwi i tak bedzie chyba najtaniej i najpewniej. Pszenice i jeczmien chyba zrobie wiosna poniewaz mam zagrozenie ze strony o gluchego i zwalczanie teraz miotly a wiosna poprawiac na owies byloby drogie i bezcelow, ktos mnie poprawi? Zauwazylem, ze lancet zastosowany ciut pozniej po wschodach owsa tez go zalatwia czy to tylko moje odczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

u mnie rok temu lancet tez zniszczyl gluchy owies w pszenicy co bardzo pozytywnie mnie zaskoczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

A co dodajesz do lentipura? Bo wszystkiego to nie bierze. Co z przytulia np?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

No to kiepskie rozwiązanie jak dla mnie. 2x jeżdzić by  zwalczać chwasty na 10-20 ha to jeszcze ale nie na dużym areale...


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

lentipur 1,5-2l legato 0,2-0,3 glean 10g jak będą odpowiednie warunki to bez poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Jak wspomniałem prędzej glean u mnie odpada. Hmm ale 2l lentipura+ legato 0,3 dobra opcja? no i pytanie czy mieszalność jest


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

​U mnie Boxer 2l + 0,1 Legato jesienią działa bardzo dobrze. Glean do tej mieszanki dodaje na pola po rzepaku by nie miec problemu z samosiewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

czy Expert met 0,33 + dff 0,15 + glen 5g będzie bezpieczny dla pszenicy której część jest w fazie 2-3 liście , część dopiero wschodzi.  Mam właśnie takie pole  na lżejszej ziemi pięknie wyrzędowana , a na rędzinie dopiero pierwsze rośliny na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

A taka sytuacja, chlorotoluron jest w Lentipurze i Tolurexie. Na etykiecie Lentipuru napisane jest, żeby stosować od 3 liścia, na tolurex`ie od 2. Z czego wynika ta różnica? Mam kupiony lentipur, czy mogę polecieć jak pszenica ma dwa liście w pełni rozwinięte i "wychodzi" trzeci? Pogoda nie rozpieszcza, z tąd pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

CTU w 80% jest doglebowy, w 20% nalistny, dlatego jest polecany głównie po wschodach zbóż.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Dnia 18.10.2017 o 10:48, ChiquitaB napisał:

A co powiecie bo dostalem taka mieszanke boxer 2l + expert met ok. 230g na hektar?

A na coś konkretnie polecano taką mieszankę? Z miotłą powinna sobie poradzic spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

To raczej sie na wiekszosc sprawdzi. Gdyby był problem na polu z wyczyncem to zwiększyłbym trochę dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0
Do kiedy można wykonywac zabiegi odchwaszczania jesienia, pogoda nie pozwala mi wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez wojtek8244
      Witam.
       
      Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez livebird
      Czy lepiej teraz wysiac azot na pszenice ozimą czy poczekać bo na mniej wiecej 15-20 marca ma być po około od -3 do -6 stopni w nocy???
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj