kamilk19912

TYTAN 10 PREMIUM czy METALFACH N272/2 14t

Polecane posty

kamilk19912    1

Koledzy mam dylemat który rozrzutnik wybrać, musi być 4 bębnowy pionowy adapter ponieważ mam większość wąskich działek (2 bebnowy potrzebuje więcej koni, ponoć), cenę mają podobna około 75 tys brutto. Rozrzutnik będzie również do wożenia kuku. Konie pociągowe to 90 koni(tytan) lub 155(metalfach)Dodam ze w większych tytanach nie ma adaptera 4. Kolega ma metal facha 8 na tandemie to narzeka(wpuklone burty, przeskakuje taśma,farba słaba) o tytanach słyszałem dobre opinie. Na dzisiaj będą rozwozić około 300 ton ale w przyszłości będzie 3 razy więcej. Słucham porad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Nie zgodzę się z tym że 2 bębnowy potrzebuje więcej.koni.To.właśnie 4 bębnowy zabiera dużo kucy.Nie lepszym wyborem byłby Apollo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Apolo odpada rozrzutnik musi byc rowniez do kuku oraz ma bardzo duzy nacisk na zaczep, jesli chodzi o adapter to sie mylisz bo 2 bebnowy ma wiekszy promien frezowania, wystarczy popatrzyc w prospekty i robi bardzo szeroko co mi akurat nieodpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Zawsze możesz włączyć 540.na.walku.I będzie lżej A nacisk.na os nie jeat.duża bo.duża część jest przeniesiona.na Koło .Tandem też idzie ciężej po polu niż jednoosiowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tytana to weź 11. Trochę droższy ale jest szerszy, to w oborniku masz niżej do załadunku a w QQ przy tej samej wysokości burt masz sporo większą pojemność. No i jeśli nic się nie zmieniło to w 11 masz wałek szerokokątny a w 10 to opcja. I jak tytana to tylko 2-bębnowego. Warto dopłacić do skrzyni napędowej 2-biegowej

Metalfach ma słabe malowanie, sąsiad na gwarancji po pierwszych obornikach dawał malować.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrojagiela    0

 Kupiliśmy rozrzutnik TAURUS N272/2 14 ton produkt MATAL-FACHU od nowości  są problemy z posuwem taśmy stosują hinduski silnik hydrauliczny o mocy 7,5 kw zawór krzyżowy o 130 bar pomimo iż większość ciągników ma ciśnienie powyżej 160 bar w ten sposób zabezpieczają silnik przed uszkodzeniem  to co wiem różnica ceny  silnika hinduskiego jest niszczą o 100 zł od polskiego który ma moc 15 kw kilka krotny przyjazd serwisu nic nie zmienił taśma po załadunku  i tak nie pracuje moim zdaniem za słaby  silnik hydrauliczny czyli błąd konstrukcyjne

Edytowano przez agrojagiela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj