CrBogus

Mała hodowla trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CrBogus    0

Witam wszystkich mam zamiar zająć się hodowlą trzody chlewnej jak na razie to max 50 sztuk na rok i tu moje pytanie ile miałbym z tego dochodu i czy nie lepiej pójść w opasy tyle że tych max 10 ponieważ nie mam na razie na więcej sztuk miejsca bardzo proszę o odpowiedz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19
Napisano (edytowany)

w trzode się nie pchaj, nie przy takiej cenie sprzedaży,

Edytowano przez jack80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko opasy tam jeszcze dopłaty są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrBogus    0
Napisano (edytowany)

A jaki zysk z 10 opasów ??

Edytowano przez CrBogus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nikt ci tego dokladnie nie okresli bo naprzyklad na 10 cielakow moze byc 1 upadek i zysk bedzje mniejszy.
Jak sam nie sprobujesz to nie zobaczysz.
Jak bedziesz staral sie oszczedziac jak tylko sie da a przy tym uzyskiwac dobre przyrosty to wiadomo ze zarobisz wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ty  nie  pytaj  o zysk - ty  spytaj  ile trzeba  włożyć przez  dwa  lata  zanim  je  sprzedasz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

50 sztuk trzody to za mało.. nie opyla się :) ale i z opasami nie poszalejesz jak 10 sztuk.. inwestycja w niego 2 lata a zysk żaden jak wgl jest np w tym roku.. lepiej pasze sprzedac i bez roboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrBogus    0

No po takich cenach to za te 10 sztuk opasów wziąłbym około 45000 to chyba by coś zostało na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to zalezy wszystko jakie masz warunki jaki masz kapitał na początek jaki sprzęt i zależy to wszystko od wielu czynników kupić 10 cielakow to wydatek rzędu 15000zl do tego siew i zbiór kieszonki 1ha to około 1500zł ze świnki to też czy własne lochy czy kupnie prosiaki czy pasza kupna czy robiona trochę za mało informacji podałeś czy budynek masz przystosowany do bydła czy do trzody nikt ci nie powie jaką cena będzie za 2 lata opasow


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Zeby faktycznie miec jakis dochod z trzody to 50 sztuk to bys musial sprzedawac w jednym rzucie raz na miesiac. Z opasami to tez nie jest latwo. I do jednego i drugiego musisz miec doswiadczenie i wiedze. Co z tego ze kupisz 10 cielakow jak na dzien dobry moze Ci kilka sztuk kopnac w kalendarz. Hodowla to niestety bardzo ciezka praca. Trzeba obserwowac odpowiednio leczyc i podawac optymalnie zbilansowana pasze. Nawet jak wszystko poszlo by dobra droga to cena sprzedazy moze Cie przytloczyc. Ja sam prowadze hodowle swin i sukcesywnie ja zmniejszam bo po prostu nie widze w tym sensu. Koszta sa ogromne a niepewnosc jeszcze wieksza. Wole isc do pracy i obrabiac ziemie. A jaki masz areal???. Tak czy inaczej zycze Ci kolego sukcesow i przede wszystkim wytrwalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrBogus    0

Areał mam mały bo 5ha ale tu nie ma takoego problemu bo coś by w dzierżawe wziął gorzej z oborą a jak musiałbym przerobić budenek na byki ??
Areał mam mały bo 5ha ale tu nie ma takoego problemu bo coś by w dzierżawe wziął gorzej z oborą a jak musiałbym przerobić budenek na byki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrBogus    0

No nic na razie trzoda a potem może te byki tak do 350 kg tylko nw jak to się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

prosiak-140zł,                                                                                                                                                                                                                                                  zboże ok 300kgx60zł=180zł                                                                                                                                                                                                                          koncentrat ok 60zł                                                                                                                                                                                                                                           do tego np dodatek np soja,nie liczę szczepień więc gdzie tu jakiś zysk z trzody po 3,60 +vat.                                                                                                                   ceny podałem w zaokrągleniu bo różnie w róznych częściach polski, różne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Prosiaka to tez policzyles sobie tak lekko 140 zl dotego dolicz sobie jeszcze wode, prąd, sloma juz nie mowie o jakies amortyzacji budynkow i robocie twojej.

 

Mowiac krotko Swinie to teraz takie drogie hobby bo zarobic sie na tym w tym momencie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19
Napisano (edytowany)

to prawda ,dokładasz do interesu na dzień dzisiejszy,ja likwiduje całkowicie ,nie ma sensu.Lepiej obsiać to zbożem iść gdzieś do pracy .W mojej okolicy ludzie przrzucaja się na warzywa.

Edytowano przez jack80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron323    0

Ale teraz jak każdy pójdzie w opasy to będzie tak samo jak ze świniami, cena będzie niższa :/ i z warzywami nie ma szału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj