bimber

owce - czy warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FarmCollie    0

Witam serdecznie,

poruszę temat psa pasterskiego, psa farmerskiego psa, który ma instynkt wypasania, czyli łaczenia stada w całość, okrążania go, przy niewielkiej dawce szkolenia uczy się prowadzić stado, które zebrał, na człowieka, a tym samym można z jego pomocą zaprowadzić stado(100 sztuk na psa)w dowolne miejsce, zebrać je w każdej chwili i zaprowadzić do owczarni itd.

Od 6 lat hoduję owce i mnie się bardzo opłaca, od 6 lat hoduję psy owczarskie i uważam,ze owce bez dobrego psa to męczarnia.

Moje psy pracują także na fermach bydła i spisują się dzielnie, ale nie mam krów, więc nie wiem więcej o tym.

Jeżeli ktoś z Was potrzebuje psa bardzo dobrego i niedrogiego to zapraszam na stronę:

FARM COLLIE Pies farmerski!

http://training617.tania-strona.pl/

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

Ale tak powiedzcie jak to jest teraz z owcami. Od 5 lat hoduje wrzosowke.. Na jedna matke przypada jedno jagnie .czyli mialem 35 matek i 35 jagniat. Po odliczeniu wszystkich strat. Koszt jaki ponosilem to tylko 30 kulek siana odrobaczenie ..strzyzenie i korekcja racic w swoim zakresie. W lato dostawaly odpady warzywne jablka. Czasem owies ale w nie duzych ilosciach(400kg). W tamtym roku dawalem odpadowy rzepak no ale to bylo chyba zle posuniecie. Teraz tak w tym roku aby sprzedac owce badz jagnie... A sprzedalem ich 30 sztuk trzeba bylo zejsc ponizej ceny 200 zl. Wiadomym jest ze nie jest to jakas wybitna rasa czy do miesa mleka czy welny. Czyli liczac tak z samej sprzedazy mam 6000 zl plus doplata czyli ok 120zl co daje 3600 zlotych . lacznie wychodzi 9600 zl sysku rocznego z nich. Teraz tak siano robie sam . jest to koniczyna . wiadomym jest ze duzo podczas takiego suszenia jej nie zostzje ale owce chetnie to jedza. Zbior siana po doliczniu jakies amortyzacji no trzeba policzyc 1000 zl no bo przywiez zawiez zbierz paliwo i cos do sprzetu tez trzeba dolozyc. Weterynarza nie licze bo wmoim rejonie nie ma takiego co zna sie na owcach i lepiej zdac na uboj niz weterynarz od psow bedzie leczyl. Co moge sam zrobic przy nich to robie .lekarstwa tez musze odliczyc ok 500 zl . czyli tak po malych odliczeniach zostaje mi 8000 zl . nie wiem czy to duzo czy malo z takiej hodowli . oczywiscie nie liczas swojego czasu poswieconego po trzeba sprawdzac je na polu przeganiac wypuszczac samochodem przewoze je na nastepne pola . no i tak sie zastanawiam czy nie wejsc jeszcze bardziej w owce. Teraz jest troszke mniejsza doplata . i w sumie nie wiem co robic. Laki do wypasu i zbioru siana mam . sianokiszonka bylaby lepsza ale to zas dukupienie maszyn za ok 12 tys zl... W sumie lepiej wladac swoim gospodarstwem robic to dla siebie niz zrzedzic w pracy bo u kogos musze podobna robic robote. Jak widzicie rynek zbytu owiec ? Jakie macie swoje spostrzezenia .wiem ze to tak na raz dwa policzylem. Nie uwzgledniajac pewnie ta.mniejszych kosztow ale chce poznac wasze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alavalex    0

Z finansowego punktu widzenia, nie opłaca się ;/No chyba, że ktoś jest pasjonatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasja to jedno,natomiast jeżeli nastawiamy się faktycznie na hodowlę dużej ilości sztuk owiec to w praktyce będzie miało to sens,ale mowa tylko o dużej hodowli. Kilka czy kilkanaście sztuk na pewno nie jest w żaden sposób opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuson    0

Nie rozumiem braku popularności jagnięciny. Moim zdaniem to jedno z najsmaczniejszych mięs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuson    0

Osobiście bardzo lubię owce, ale obecnie nie ma za bardzo po co się nimi zajmować, chyba że hobbystycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek242    0

Mój sąsiad ma owce i ogólnie nie poleca, ostatnio z nim rozmawiałem i zastanawia się nad sprzedażą. Lepiej zainwestować w jakieś inne zwierzęta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smitty    3

Co myślicie o wstawieniu owiec na nieużytki, stare łąki. U nas dużo takich miejsc których nie można przerobić na orne. Przy ilu sztukach hodowla staje się opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolinaS    4

Ja mam w sadzie co roku kilka sztuk na jagnięcinę i jako kosiarki do zimy służą. A potem do zamrażarki na kotlety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta78    0

Moim zdaniem jak się ma miejsce, czas i gdzie wypasać to warto. To już najlepiej stado, aby się opłacało. Bo jednak trochę siana, buraków i innych rzeczy trzeba na zimę, aby miały co zjeść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
    • Przez martyna1
      Mam pytanie odnośnie sprzedaży warzyw i owoców. Czy do sprzedaży na drodze potrzebuję legalizacji wagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj