Polecane posty

Henryk85    1

Witam

 

Mam takie zapytanie bo od ok 3 miesięcy posiadam MF3085 i zastawia mnie ale chyba będę miał remoncik silnika.

Dopiero teraz przed sezonem będzie możliwość puścić go w pługu nie miałem okazji go sprawdzić pod obciążeniem.

Chodzi ładnie wszystkie filtry wymienione i płyny. Rano ma problem bo pali ale chwile czekam aż wejdzie na obroty.

Odma zamiast doprowadzona w dół silnika jest wpięta w kolektor ssący pewnie ktoś specjalnie zrobił bo dymiło.

Tak się zastawiam czy po sprawdzeniu nie pójdą pierścienie i tuleje tłokowe.

Robił ktoś już z was remoncik perkinsa.

Dodam że pompa i wtryski poszły na sprawdzenie zobaczymy co wyjdzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E_M_KESEK    1

Ja robiłem w 3120 i z płynami olejami filtrami i innymi pierdołami wyszło około 12tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk85    1

Czemu mnie kolego porównujesz do nie wiadomo kogo.

Co to jeden ciągnik na tym forum jest to gorzej pali itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak pompa poszła do sprawdzenia to się na zapas nie martw, bo to prawie na bank jej wina. Poskładasz to zobaczysz. Odma w tych silnikach jest podłączona jak piszesz tylko po drodze powinien być jeszcze separator oleju i odprowadzenie do miski. Jak masz tak to bardzo dobrze to świadczy, bo często sie to wywala i odme puszcza tradycyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panki888    1

a to nie wiedziałem że odma do kolektora powinna iść..w innych chyba widziałem ja mają po prostu wąż na dół opuszczony.

No właśnie wygląda na to że jest sam wąż do kolektora puszczony bez tego separatora.Musiał bym zobaczyć jak inni użytkownicy to mają

rozwiązane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Silnik silnikiem :D Powiedź po co drugie konto założyłeś :D panki888

 

Czyżby ten respekt jaki pozyskałeś trochę Cię przytłumił ? :lol:

 

Może spytaj tutaj B) : http://www.agrofoto.pl/forum/topic/91011-odpalanie-3085/

bo go kiedyś zjechałem za zajmowanie sie pierdołami w traktorze a naraz...yyyyyy jednak remoncik :P a tak sie sfuczał że to nie złom :P tylko gorzej pali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panki888    1

złom nie złom ciągnik do kultury trzeba doprowadzić.

Nie zapominajmy że Francuz dobrej maszyny mało zużytej raczej za małe pieniądze nie sprzeda pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A mierzył ktoś ciśnienie na cylindrach zanim oddał do remontu? moim skromnym zdaniem to podstawa by poprawnie zdiagnozować silnik a wszyscy sprawdzą wszystko a kompresji nie, ja zrobiłem odwrotnie sprawdziłem kompresję reszta nie ważna po co grzebać szukać jeden pomiar i wszystko jasne koszt zestawu pomiarowego 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj