Apista

Sano Zdrowe Zwierzęta (prowokujący artykuł)

Polecane posty

Apista    6
Napisano (edytowany)

Witam
Niektórzy prenumerują miesięcznik Top Agrar Polska? Do prasy jest załączona gazetka reklamowa Sano Zdrowe Zwierzęta, a w nim:

 http://fotowrzut.pl/JLZB0SQMDI

Napisałem list o sprostowanie do redakcji TAP i do sano który tu publikuję.

 

 

"Witam
Chciałbym powiedzieć kilka słów odnośnie takowego artykułu który został umieszczony w gazetce Sano Zdrowe Zwierzęta nr 2 kwiecień-maj 2016, który jest wydawany w 62000 egz. i dodawany jako dodatek gazety Top Agrar Polska.
To czytać się po prostu nie da. Argumenty które tam padają a nawet zastraszanie pokazują jaki charakter ma gazetka a nawet firma.
Jeśli chcecie z mocą tego przekonać do czegokolwiek to niestety bardziej odstraszacie.
Zacytuję artykuł "Naród nie głupi - tej reklamy nie kupi." Nie bójmy się GMO
To że ponad "1800 prac naukowych nie wykazały szkodliwego wpływu na człowieka", ok w porządku, proszę najlepiej podać każdą z nich kto ją pisał, jakie badania robił, choćby przykłady, wtedy możemy mówić o jakimkolwiek argumencie. Bo ja mogę napisać że ponad 2000 prac naukowych wykazały szkodliwość dla zwierząt i ludzi, i wcale tego udowadniać nie muszę bo jak chcesz to sprawdź sam.
Tekst pisany jest ewidentnie stronniczy że ma się wrażenie że gdyby autor tekstu umierał by z powodu odżywianiem się GMO to nadal twierdził by że jest to zdrowe.
Zastraszanie jest podłe a tu czytam w artykule: "efekt zakazu stosowania roślin GMO w żywieniu zwierząt może być taki że polskie rolnictwo może stać się niekonkurencyjne w europie i będziemy zmuszeni importować żywność." Nie chcę tego komentować bo to wyssane z palca.
Czytam dalej. "W samych produktach zwierzęcych nie jesteśmy stwierdzić czy zwierzęta jadły paszę GMO." Nie wiem to się nie wypowiadam.
"Będziemy wówczas prawdziwie ekologicznym krajem, przynajmniej jeśli chodzi o środowisko bo znikną fermy świń, drobiu a nawet bydła. A setki tysięcy rolników będzie bez pracy, i nie dość, że nie będzie miało co robić, to zapewne też nie będzie miało co jeść. Miejmy nadzieję że do takiej sytuacji nie dojdzie."
Tytuł jest jaki jest, że nie boję się już GMO a takich ludzi którzy piszą brednie wyssane z palca bez jakichkolwiek argumentów.
"Dobrze byłoby pokazać, że Polacy to nie ciemny naród, jak się niektórym wydaje, i nie będzie w zakupach preferował artykułów z takim napisem." (wolne od GMO)
To już jest poważna obraza czytelnika i Polaka. Polak czytelnik tej gazetki szukał informacji o zdrowych zwierzętach a co otrzymał?
Zatem zamierzam ten artykuł rozpowszechnić, nie wiem co opinia publiczna na to ale wg mnie nic nie tłumaczy autora artykułu który podpisuje się (rk) i możliwe że znaczy to dr Ryszard Kujawiak (Redakcja).
A więc prosił bym o przynajmniej sprostowanie odnośnie artykułu bo pewnie na przeprosiny autora nie stać."

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

gmo nie tylko w paszach jest ale dodatek do wędlin i produktów wędlino pochodnych, w spożywce, chemii gospodarczej jest wszędzie to nie nieuniknione nie da się bez tego żyć , to tak jak z opryskami na np jabłka nie pryskane ma więcej patogenów i związków chorobotwórczych  niż te pryskane 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Rozumiem że GMO pcha się wszędzie i to jest nieuniknione by nie mieć z tym kontaktu.

Mnie nie chodzi o to by przekonywać kogoś że GMO jest złe, bo każdy ma własną wolę to zdecyduje.

Wskazuję tylko na to że jakiś idiota pisze jakieś brednie bez argumentów, zastraszając i obrażając czytelnika aby przekonać go do swoich niby racji.
Z jednej strony mówię sobie nie przejmuj się i nie czytaj, z drugiej strony, jeśli nikt nic nie powie, żadnego sprzeciwu to kto wie do jakich metod posunie się owy idiota dalej czując przyzwolenie do obrażania ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj