Skocz do zawartości
karolas123

Odkrecenie nakretki koronowej z wałka ataku przedniego mostu Dana

Polecane posty

karolas123    86

Witam panowie na pewno wielu z Was juz wymieniało uszczelniacz na wałku atakującym w przedniej osi Dana. Mam problem z odkreceniem nakretki koronowej a bez tego nie wyjme tulejki i nie wydłubie uszczelniacza. Naturalnie nie mam takiego klucza z 4 wypustami zeby odkręcic tą nakrętke a zdaje sie, ze z tłuczenia meslem nie bedzie nic dobrego. Macie drodzy forumowicze jakiś sposób na ten uszczelniacz i nakrętke? Instrukcja mowi, ze trzeba to pozniej dokrecac 400Nm wiec to tez byle czym nie da sie zrobić.

Tomasz78    626

Sam sobie odpowiadasz na pytanie ,młotkem tego nie naprawisz ,jak  nie masz narzedzi to lipa ,a moment dociągania na oko ,to uzytkowanie pózniej z niewiadomą ,daj zarobic komuś kto ma potrzebne do tego sprzety

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    626

Taki przyrząd lepiej dorobic ,ja sie kiedys na podobny połaszczyłem  i pojechał na złom za 50gr lepszym rozwiązaniem są ble-ce do rur

karolas123    86

tylko tam nie podejde takim kluczem potrzebny jest klucz w stylu rury z 4 wypustami i to przelotowy zeby dalo sie zlapac za walek drugim kluczem. Ktos z kolegow ma moze taki do wypozyczenia?

Tomasz78    626

weż kolego rure o takiej samej średnicy zewnętrznej jak nakretka ,wytni w niej zaczepy i gotowe ,tyle wiedzy masz w innych tematach a na nakretce poległeś ,taki przyrząd to chwila roboty tylko wyobrażnie trzeba miec

karolas123    86

no az tak leniwy to nie jestem;) zrobilem tak ale zeby nie wytrzymaly nawet jednego konkretnego pociagniecia :P

Tomasz78    626

Trzeba jeszcze zastosowac  odpowiednia stal ,rura przewodowa nie polegnie na takiej nakretce

ASOGCURSUS    20

Zrobienie takiego klucza z utwardzeniem to ponad 200 zł 

post-8945-0-82558000-1462247507_thumb.jpg

post-8945-0-41986600-1462247563_thumb.jpg

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

andrewk    76

U siebie też musiałem dorobić klucz do nakrętki w piaście przedniej ( dokręcona 450nm ). Nakrętka 10cm średnicy więc rurę tak na szybko ciężko znaleźć ale znalazłem :D Zęby powyginało i po zabawie. Drugi klucz ( cześć gdzie są zęby do nakrętki ) wykonałem z dwóch szerokich zębów do kultywatora :P Rozcięte na pół i po zespawaniu idealnie pasują na nakrętkę. Wycięte zęby i jest ok :)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nowak5425
      Witam, będę zakładał klimatyzację do mojego MFa 4255 i mam kilka pytań do posiadaczy tego modelu ciągnika z założoną klimatyzacją. 1.W którym miejscu i w jaki sposób zamieszczona jest sprężarka ? 2.W jaki sposób i od czego dostaje ona napęd ? 3. W jaki sposób zamieszczony jest osuszacz (filtr)? 4.W jaki sposób jest umiejscowiony parownik ? 5.Czy musi być włączony nawiew, żeby działała klimatyzacja ? Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś odpowie na te pytania, mile widziane również zdjęcia. Może ktoś dokładał samemu klimatyzację coś doradzi podpowie. Zestaw klimatyzacji nie będzie oryginalny,a z firmy Inter-Instal.
    • Przez master21
      Witam ma ktoś taką prasę lub miał styczność z taką prasą polecacie ją?
    • Przez tomek44
      Witam jestem właścicielem MF 4235 od niedawna. Mam problem z rewersem mechanicznym otóż przy przesuwaniu dźwigni rewersu do przodu od czasu do czasu (średnio co 5 przesunięcie) występuje zgrzyt , przesuwając dźwignie do tyłu nie dzieje się nic, wchodzi ładnie. Czy jest to zużyty synchronizator czy problem tkwi gdzie indziej a może po prostu taka już jego uroda... Z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez Michal0987
      Witam ostatnio kupiłem traktor massey ferguson 6255 z 2002r.i ostatnio podczas pracy przy agregacie uprawczym nagle stracił moc tak jak by stracił że 30 koni.traktor został dostarczony do mechanika który po wstępnych oględzinach zdemontowal turbo i okazało się że jest w nim pelno oleju.a po chwili zauważył że przy silniku brak jest (jak on to powiedział skraplacza odmy oleju silnika) tylko przewód od odmy podłączony jest do wlotu powietrza do kolektora.i teraz tu moje pytanie czy aby na pwno to jest przyczyną tego oleju w turbiie czy silnik ma przedmuchy i jest do naprawy.dodam jeszcze że za ten skraplacz chce 2.5tys.chcialem porównać ceny z Internetem ale nie mogę tego znaleźć.z góry dzięki za każdą poradę.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.