denis667

Prostownik selenowy buczy transformator.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
denis667    0
Napisano (edytowany)

Masz problem z czytaniem i zrozumieniem tego co czytasz? Od prostowników jest osobny dział. Przeniosłem.

 

Witam znalazłem u siebie w szopce duży prostownik selenowy przerobiony na diody i gdy go podłącze do prądu to głośno buczy czym może być to spowodowane ?

Jest to stary polski prostownik prąd ładowania 24 v.

 

 

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Może nastąpiły jakieś zmiany ale prąd wyrażany jest w A (amperach) a nie w  V (woltach).

 

Jakbyś miał 50 okresów na sekundę to też byś buczał, są dwie możliwości albo transformator ma jakieś zwarcie/obciążenie lub  pakiety blach są luźno i drżą.

 

Nie wiemy co to za wynalazek (zdjęcie, typ) nie wspominając o jakiś pomiarach (nikt nas nie wyposażył w szklaną kulę)..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Jutro dodam zdjęcie tabliczki znamionowej.A przyczyną mogło by być zwarcie na przełączniku ?

Jeśli to jest coś z transformatorem to nie naprawiam tego.(nie opłacalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0
Napisano (edytowany)

 BMZ 24/10 "Bielawska Fabryka Prostowników,zasilanie 230V,napięcie ładowania 24v .Tyle pisze na tabliczce znamionowej jeszcze coś tam pisze lecz nie da się odczytać.(Przez pomyłkę napisałem pod postem co wcześniej dodałem przepraszam pomyłka).Dodam że na wyjściu + i - po podłączeniu do sieci nie ma żadnego napięcia.(Sprawdzanie miernikiem.)

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli masz miernik to odłącz zasilenie selena i zobacz czy tam jest napięcie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0
Napisano (edytowany)

Selenów niema tylko są diody.Czyli mam odłączyć zasilanie diód i zrobić pomiar ?

Zrobiłem ten pomiar i wyszło mi 70 v.

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Daruj sobie, bo nie wiesz nawet co mierzysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj