Scappy

New Holland 640 czujnik obrotów siatki, tulejka mechanizmu siatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Scappy    14

Witam !

 

Mam problem prawdopodobnie z czujnikiem który liczy obroty siatki . Podajnik podaje siatkę na balot lecz się nie cofa ,a na komputerze nie są pokazywane obroty siatki . Na początku działało to bez problemu ,a teraz niestety coś chyba się popsuło . Pytanie jak sprawdzić czy ten czujnik działa ? Kostka jest na 3 piny . Miernikiem może coś zdziałam ?

Czujnik:post-176991-0-07639200-1462182600_thumb.jpgpost-176991-0-57302000-1462182623_thumb.jpgpost-176991-0-55032600-1462182651_thumb.jpg

 

Druga sprawa to tulejka widoczna na zdjęciu . Jest ona wytarta z jednej strony przez co czasami podajnik świruje . Jest to jakiś twardy materiał pytanie czy dostanę gdzieś taką tulejkę kupić lub coś podobnego z twardego materiału ,który można przetoczyć na mniejszą średnice (wielkość obecnej tulejki) .

Tulejka i jej lokalizacja . Jest ona pod tym wielkim płaskownikiem .post-176991-0-85152700-1462182674_thumb.jpg

post-176991-0-02692900-1462182704_thumb.jpgpost-176991-0-65970800-1462182755.jpg

Model komputera :post-176991-0-47557900-1462182728_thumb.jpgpost-176991-0-83050100-1462182753_thumb.jpg

 

Liczę na jakąkolwiek pomoc ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

kolego ja 3 lata użytkuję ta prasę to działa mi tylko  ilość owijania a tak to wszytko ręcznie robie bez broblemu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

kolego ja 3 lata użytkuję ta prasę to działa mi tylko  ilość owijania a tak to wszytko ręcznie robie bez broblemu

 

W jakim sensie ręcznie ? Podajnik przesuwasz ręcznie ? Jeśli coś już wymyślili to ma to działać takie moje zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Jeśli nie zadziała czujnik obrotów to i nie zadziała podajnik w automacie.
Chyba że przełączysz na manual


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Jeśli nie zadziała czujnik obrotów to i nie zadziała podajnik w automacie.

Chyba że przełączysz na manual

 

Teraz coś odwaliło prasie i liczy obroty (moze to przez to że wyczyściłem czujnik ile się dało ) . Ale problem w tym że albo nie złapie siatki tj urywa ją albo jak złapie to nóż nie ucina siatki (nóż jest naostrzony) . Ręce rozkładam nad tą prasą i głowie się co może być nie tak . Bo wyskakiwanie co balot z ciągnika i wchodzenie na prase po to żeby uciąć siatkę lub przeciągnąć ją przez podajnik po to żeby owinąć balot to jest jakaś tragedia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Albo żle siatkę zakładasz. Albo magnesy się przestawiły od położenia podajnika. Spróbuj na manualu owinąć.
Jaki rozmiar belek owijasz? Poniżej 110 mogą już być problemy
Po utnięciu siatki nożem z kuchni mogą być takie problemy z podaniem siatki. Co do noża nie musi być on ostry. On ma tylko rozerwać siatkę. Przesmaruj wszystko. I spróbuj na manualu sprawdzić co i jak działa.

Moim zdaniem to tak jakbyś miał za małą średnicę beli. Siatka idzie wtedy bardziej na dół i wtedy będzie
słabiej łapał nóż (nóż u góry ). Jęśli się poprawi ucinanie siatki to i z podawaniem nie będzie problemu.

Daj znać o postępach.


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

witam. poszukuje czujników siatki do prasy new holland 640 lub 835. chodzi mi dokładnie o czujnik liczenia obrotów siatki. czy posiada ktoś takie? potrzebuje 2 sztuk


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

U mnie tez czasami sie zdarzy ze poda siatke a aparat sie nie cofnie i trzeba to zrobic na manualu ale to zdarza sie bardzo zadko. I tez wydaje mi sie ze owija troche wiecej siatki niz jest ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Problem rozwiązany ;) . Teraz działa jak złoto . Kilkanaście przeróbek prób itd . Jutro wrzucę zdjęcia co przerobiono . Ale największym mankamentem było to że źle siatka była założona -,- . A dlaczego ? Bo sąsiad ma 648 i ma inaczej siatkę założoną i ojciec odwrócił siatkę na złą stronę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid1983
      Witam potrzebuje informacje namiar gdzie można kupić oryginalny czujnik ciśnienia skrzyni w mf 3070 bo do tych zamienników nie mam przekonania jakos
    • Przez Fujitsu
      Witam kupię siatki boczne na dwie strony do Ursus 1212 może być stary lub nowy typ
    • Przez john1
      Witam gdzie dostane czujnik obrotow walka wom z tako wtyczko bo przegladałem na internecie to wszystke mają inno wtyczke tako jak na zdjeciu



    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Przeszukałem 3/4 internetu i nie znalazłem żadnego aktualnego ogłoszenia z folią do owijania bel (jak na zdjęciu). 
      Wie ktoś, gdzie można taką kupić?

    • Przez JDServis
      Witam mam z problem z zestawem wskaźników nic mi nie wyświetla załączam film z usterka podświetlenie działa nie pokazuje mi obrotów stanu paliwa temp płynu 

      VID_20190216_135155.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj