blondynek2004

Pług do nieurzytków

Polecane posty

Witam 

Mam takie o to pytanie. Szukam pługa do nieużytków a mianowicie chodzi o grunty orne które przez ostatnie kilka lub kilkanaście lat były nie użytkowane lub były użytkowane ale zostały silnie zachwaszczone i zaperzone. Chwasty i perz na tych polach spowodowały że na chwilę obecną są jak wieloletnie łąki a ja potrzebuję pług który to ładnie wyorze. Oczywiście przed orką będzie to wszystko ścięte mulczerem następnie jak perz i reszta dobrobytu odbije pójdzie glifosat i następnie talerzówka jak wszystko uschnie. Jeśli po talerzowaniu będzie jeszcze odbijać to znów pójdzie glifosat a następnie wapno i orka. I tu jest problem. Na chwilę obecną nie posiadam pługa i szukam czegoś co konkretnie to przekręci. Mam parę na oku ale może coś jeszcze doradzicie. Areał nie jest mały więc muszę coś zakupić. Na razie w bliskiej okolicy znalazłem takie:

 

http://olx.pl/oferta/plugi-zagonowe-firmy-kongskilde-CID757-ID6iMjZ.html

 

http://olx.pl/oferta/plug-bovlund-4-skiby-CID757-IDcpeTL.html

 

http://olx.pl/oferta/sprowadzone-plug-plugi-4-kverneland-fraugde-zabezpieczenie-sprezyny-CID757-IDeyaGz.html

 

Czy któryś z powyższych będzie odpowiedni? Jak poradzi sobie z zaperzonym polem bo to największy problem.

Ziemie to różnie od IV przez V po VI na górkach i wzniesieniach. Ciągnik 120 km.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

http://olx.pl/oferta/plug-zagonowy-lemken-granat-x-110-CID757-IDfkwSp. Wedlug mnie ten jest w miare fajne. Te które ty pokazujesz są dość stare i moze byc problem kupnem dobrej jakosci zamiennikow czesci roboczych.

http://olx.pl/oferta/plug-lemken-granat-110-sz-16-20-cali-CID757-IDcimQw.html Tutaj jest fajny plug bo i kroje i przedpluzki ale raz ze cena wysoka a dwa ze zabezpieczenie kolkowe. Jak masz duzo kamieni to odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@blondynek ten z ostatniego linka ma zabezpieczenia przeciw kamieniom i ma przedpluzki więc powinien nieźle kryć


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do kamieni to kto to wie co tam jest ale słuszna uwaga dzięki 

 

Co do elementów roboczych to nie jest to taki wielki problem bo mi pług jest potrzebny jedynie do wyorania takich "kwiatków" a później to już bezorkowo także chodzi najbardziej o jak najlepsze przykrycie i odwrócenie tego wszystkiego co jest na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W Korytnicy jeden taki miał fajne nowsze overumy tylko jego ogłoszeń nie mogę na olx już znaleźć. Na hydraulice z szerszym rozstawem korpusów, a jeszcze jakby ci komplet kroi znalazł w sam raz na nieużytki. Tylko coś ok 9-11 tyś by wyszły. Miał 2 sztuki. Nie pamiętam dokładnie bo akurat z wujkiem byliśmy i nas trochę tańsze interesowały. Na Szwecję miał jechać to może już wrócił i coś przywiózł.

Mam jedno archiwalne to może gościa będziesz kojarzył.

http://olx.pl/oferta/okazja-rozrzutnik-jf-stoll-tandem-CID757-IDeN88B.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę gościa ale ja też nie szukam pługa za nie wiadomo jakie pieniadze. Powiem że ten z pierwszego mi się podoba bo ma krój na każdej skibie i przedpłużek jedynie zabezpieczenie ale cóż nie można mieć wszystkiego. Jedynie co mnie w nim nurtuje to te odkładnie czy będą dobrze odkładać bo jednak śrubowa lub półśrubowa jest najlepsza do łąk czy do takich właśnie nieużytków.
Spotkał się ktoś z takimi odkładniami albo użytkuje takie jak w tym kongskilde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie zastanawiałem się bardziej zależy mi na tym aby robota była dobrze zrobiona. Ale myślę żeby tak w 7-8k się zamknąć bo do niczego więcej nie będzie mi potrzebny tylko do tych ugorów i nieużytków zrośniętych perzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem je już wcześniej ciekawe są pomyślimy.
Na razie temat dzierżawy nieużytków utknął w martwym punkcie. Ci ludzie to sami nie wiedzą czego chcą i ile chcą. Już mnie krew zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Według mnie pług z przedpłużkami nie nadaje się do orania nieużytków ponieważ jeżeli jest wysoka trawa to lubi się czasem zapychać. Wiem co mówię, pracowałem na Lemkenie ( 4x40, przedpłużki, obrotowy, zabespieczenie gazowe), dokładnego modelu nie pamiętam. Ale on lubił się zapychać przy większych trawach, chwastach. Drugi pług jakim pracowałem to Kuhn multi- master 122 ( 4 skiby, regulowane od 35 do 45 cm, listwy ścinajace, obrotowy, zabezpieczenie olejowe) i on bardzo dobrze się spisywał na nieużytkach. Nie było problemu z przykrywaniem wysokich chwastów. I najważniejsze, nie ważne jaka to będzie marka ( te pługi co ja podałem są nowsze i zarazem droższe), ważne żeby był jak największy przeswit pod ramą i między korpusami. No i zabezpieczenie najlepsze to olejowe, ale według mnie wystarczy resorowe byle by nie śrubowe bo to się nie zdąży śrub wymieniać.

Edytowano przez mateusz1151010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dzierżaw to jestem na etapie przemyśleń i zastanawiania się właścicieli. Czyli wiem że nic nie wiem.

Co do zapychania to aż tak bardzo się nie martwię bo po oprysku lub przed wykoszę to kosiarką bijakową. Najbardziej interesuje mnie dobre odwrócenie i przykrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    307

to te co ja Ci podesłałem bardzo ładnie kryją możesz nawet popytać na AF tych co posiadali lub posiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj