Aprilars125

Jak zrobić zgarniacz obornika na kratach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zgarniacz
Aprilars125    2

Witam.Posiadam zamonotowane w oborze kraty do obornika tego typu (zdj w załączniku ).Znudziło mi się już ręczne usuwanie obornika z krat :D i mam do was pytanie jak by można by było zrobić jakiś zgarniacz aby nie pracować ręcznie ?

post-177555-0-35420000-1462102132_thumb.jpg

Bycek1234    0

ja bym na obu końcach zrobil takie jakby włazy do których będzie to mogło być zgarynane i zastosował listwe połączoną linką stalową najlepiej całe do okoła że pod usztami też by ona szła i na jednym końcu silnik z przekładnią który działa w obie strony coś na zasadzie wyciagu do obornika tyle że by zgarynało zarówno w jedną jak i w drógą strone

wojtal24    300

przecież to są krowy na rusztach i tam nie ma rzadnego zgarniacza tylko jest kanał na gnokowice

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo1013
      witam
      jestem w trakcie budowania domu oraz podwórka pod gospodarkę. I chce jak naraze postawić jedeną wiatę na maszyny i jeden magazyn na zboże
      i mam parę pytań:

I. Magazyn na zboże zamknięty dwie bramy wjazdowe szerokości 4x4m(wys. 5-6m, szer. 18m, dł. 30m):

1)z jakich materiałów wykonać z metalu, z drewna czy z bloczków i suporeksów?
      2)jaki dach? jaki materiał użyć
      3)czy może zamiast tego postawić BINY co by było tańsze??

II. Wiata na maszyny 3 ściany (wys. 5-6m, szer. 30m, dł. 5-6m):

1)z jakiego materiału będzie najtaniej czy może postawić taki namiot blaszany ??

proszę o jakieś podpowiedzi i dziekuję :rolleyes:
    • Przez SebastianP
      Używa ktoś flizu do nakrywania stery z beli? Warto? Jak z wytrzymałością i czym przytwierdzacie do podłoża.
    • Przez ktomek154
      Cześć wszystkim! Stoję przed wyborem silosów zbożowych i mam dylemat jaką firme wybrać. Może ktoś posiada silosy lejowe u siebie i chciałby się podzielić informacjami na ich temat? Ładowność jaka mnie interesuje jest w przedziale 150-210 ton
    • Przez mustafakali
      Witam chciałbym na wiosne zakupić taki tunel https://allegro.pl/oferta/tunel-foliowy-folia-szklarnia-ogrodowa-3x6-18m2-7151393312
      ale nie wiem jak z jego wytrzymałością wiadomo sprzedający pisze że wszystko jest mocne trwałe itp. ale chciałbym poznać opinie osób które użytkują taki tunel
    • Przez Narko
      Czy ktos z Was postawil garaz/wiate/hale z demontazu? Jakie sa szacunkowe koszty projektu? Mam na oku konstrukcje hali o wymiarach 20x10m. Przeznaczenie to garaz na maszyny.  Konstrukcje wypiaskuje i pomaluje we wlasnym zakresie jak i rowniez postawie pod nadzorem kierownika budowy. Wypowiedzice sie jak to jest od strony projektu i jego kosztow. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.