News
Fugeo

Co to za choroba u młodych cielaków? [zdjęcie]

Polecane posty

Fugeo    42

Cześć wszystkim  :)

Czy spotkał się ktoś może z taką chorobą, którą widać na zdjęciu? W okolicach oka. Takie szare plamy.

xcvxc.jpg

AgroKolo    3

Oj nie wiem. Ale u nas źrebak (1rok) miał cos podobnego tylko ze w małych skupiskach (plamki) Początkowo na głowie i zobaczyliśmy ze to sie po mału roznosi coraz dalej. "Mylismy" go takim specyfikiem (czerwone gęste mydło ktore dał weterynarz), oprucz tego "Nizoral" I po ponad tygodniu zabiegu ogierek az sie błyszczał. Weterynarz stwiedził ze to cos w rodzaju grzyba. Zabiek robilismy raz na dzień.

Wiadomość z agroFakt.pl

Paliwoda    1

To grzybica idź do weta i da ci zastrzyk i bedzie git lepiej teraz bo szybko przechodzi na inne sztuki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez Magda2202
      Witam proszę o pomoc dwa dni temu ocielila mi się krowa poród był bardzo ciężki cielak był trochę podduszony od momentu wycieleniaw ogóle nie rusza tylnymi nogami ani nie wstaje mleko piję normalnie nie mam pojęcia co mogłabym zrobić  weterynarz powiedział żeby masować nogi i czekać 
    • Przez MarcinKoczewski
      Witajcie dostałem byczka za free 
      Wziolem go świadomie  chorego  z myślą że uratuje go kroplówka  
      Dostał 2 kroplowki  wlewke  glutellac  do pyska i pije po trochu mleka  elektrolit  ale nie ma poprawy nie da rady wstać  
      Biegunka   ustaje  
      Leży u mnie 3 dni nie wstaje  
    • Przez katopo
      Ostatnio jałówka LM uciekła mi z pastwiska i została złapana po małym pościgu.
      Od tamtego czasu prawie cały cas leży aby wstała trzeba ją zmusić. Ma spuchnięte nadpięcie/pęcine.
      Mija już prawie dwa tygodnie i nie polepsza się za dużo. Weterynarz twierdził że z czasem będzie lepiej ale ja nie widzę za dużej poprawy.
      Co mogła sobie uszkodzić i jak sądzicie czy będzie coś z niej jako matki?
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.