Skocz do zawartości
zydor

Prasa john deere 540 - opony.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa

zydor    7

Jak w temacie może ktoś pomoże; wczoraj kupiłem prasę john deere 540 z elektrycznym sznurkiem (może mieć znaczenie) z 1988roku i widziałem ze ma jakieś kiepskie samochodowe opony do wymiany ale po bliższych oględzinach okazało się że to są opony 14C. Plan był taki że założę zwykłe balony 10-15 ale teraz nie wiem jakie ona powinna mieć opony ; gdyż są dostępne rolnicze opony 200/60x14, 250/65x14 lub takie same balony ale felga 14.5". Zmierzyłem felgę miarką i ma ona 39,2cm w najszerszym miejscu  średnicy.

Może ktoś z Was ma oryginały i podpowie jaki powinien być rozmiar opon; felgi są żółte świeżo malowane , ale czy oryginalne nie wiem - loga john deere tam nie ma .

pozdrawiam

extrabyk    831

Według mnie nie ma co kombinować tylko szukaj kompletnych kół w konkretnym rozmiarze bo tak jak ogólnie prasy pasowe JD z serii 5xx to bardzo udane maszyny to ich chyba jedyną wadą jak zresztą wszystkich maszyn z tego okresu jest to, że mimo bardzo dużej masy mają wąskie koła i o ile na polu przy prasowaniu słomy to zbytnio nie przeszkadza to na łąkach często powoduje masę problemów.

Te jak napisałeś "balony" 10-15 to przy prasie, która waży ok. 2 ton plus masa beli to jakiś żart. Często kompletne koła w super stanie można kupić taniej niż takie "balony", które nie dość, że wąskie to słabe i rozpadną Ci się po sezonie bo to najczęściej chiński, turecki albo indyjski badziew.

zydor    7

Problem jest tego typu że przy prasie były felgi 14" i opony od jakiegoś busa (chyba). Te prasy wychodziły fabrycznie na kołach 12", 14" i 15" jak ją kupowałem to na to akurat nie popatrzyłem a zwykła felga od przyczepy 15.3" nie pasuje i jestem troche w kropce co tam zalożyć?

pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    831

Zwykła felga od przyczepy na pewno nie będzie pasować bo zachodnie mają inny rozstaw szpilek, odsadzenie i inne średnice otworu na piastę. Musisz poszukać u handlarzy kół od zachodnich maszyn to coś dobierzesz. Zrób sobie szablon z twardego kartonu i tym szukaj bo to ułatwia sprawę. Sam tak robię jak czegoś szukam bo pomiary nie są łatwe i mało precyzyjne w środku felgi. Tak czy inaczej musisz coś szerokiego założyć bo wąskie opony do ciężkiej prasy to nic ciekawego.

Powodzenia kolego !

zydor    7
Napisano (edytowany)

Znalazłem rozwiązanie; otóż otwór centralny i rozstaw szpilek jest identyczny jak w C360 i C385 w przednich kołach więc pozostaje zakupić takie obręcze 9x15" i będzie można montować typowe opony np 10-15, 11.5-15 czy 12-15.

pozdrawiam

Edytowano przez zydor

extrabyk    831

No to elegancko :D  Tylko pamiętaj co pisałem i kup najszersze jakie się da wsadzić bo teraz zaoszczędzisz parę setek a potem będziesz rzucał k**wami przy pierwszej wtopie bo prasa naprawdę ciężka. Jak się da to daj minimum 400/15 a szybko się przekonasz, że dobrze zrobiłeś. Nie pamiętam jak tam jest z osią i piastami ale na pewno da się jakoś zwiększyć rozstaw kół jeśli szerokie kapcie się nie będą mieścić.

Powodzenia kolego !

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 12345678
      Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.
    • Przez rebel22
      Witam czy posiada ktoś tą Prasę jakie macie opinię na jej temat?
    • Przez Piotr609
      Witam panowie mam do was pytanko odnosnie cisnienia u mnie gdy zamykam komore i nabijam cisnienie wskazówka zegara wchodzi okolo 2cm na zielone pole w trakcie zwiekszania sie beli dochodzi do czerwonego pola w zaleznosci od ustawiania zaworem gestosci ale gdy przestane i prasa nie pobiera materiału lub kiedy owijam siatka widac ze wskazówka sie cofa z 1.5cm a słoma z 10cm po wiezchu nie jest dobita czy u was tez tak jest? 
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam