Skocz do zawartości
zydor

Prasa john deere 540 - opony.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
prasa
zydor    8

Jak w temacie może ktoś pomoże; wczoraj kupiłem prasę john deere 540 z elektrycznym sznurkiem (może mieć znaczenie) z 1988roku i widziałem ze ma jakieś kiepskie samochodowe opony do wymiany ale po bliższych oględzinach okazało się że to są opony 14C. Plan był taki że założę zwykłe balony 10-15 ale teraz nie wiem jakie ona powinna mieć opony ; gdyż są dostępne rolnicze opony 200/60x14, 250/65x14 lub takie same balony ale felga 14.5". Zmierzyłem felgę miarką i ma ona 39,2cm w najszerszym miejscu  średnicy.

Może ktoś z Was ma oryginały i podpowie jaki powinien być rozmiar opon; felgi są żółte świeżo malowane , ale czy oryginalne nie wiem - loga john deere tam nie ma .

pozdrawiam

extrabyk    1479

Według mnie nie ma co kombinować tylko szukaj kompletnych kół w konkretnym rozmiarze bo tak jak ogólnie prasy pasowe JD z serii 5xx to bardzo udane maszyny to ich chyba jedyną wadą jak zresztą wszystkich maszyn z tego okresu jest to, że mimo bardzo dużej masy mają wąskie koła i o ile na polu przy prasowaniu słomy to zbytnio nie przeszkadza to na łąkach często powoduje masę problemów.

Te jak napisałeś "balony" 10-15 to przy prasie, która waży ok. 2 ton plus masa beli to jakiś żart. Często kompletne koła w super stanie można kupić taniej niż takie "balony", które nie dość, że wąskie to słabe i rozpadną Ci się po sezonie bo to najczęściej chiński, turecki albo indyjski badziew.

zydor    8

Problem jest tego typu że przy prasie były felgi 14" i opony od jakiegoś busa (chyba). Te prasy wychodziły fabrycznie na kołach 12", 14" i 15" jak ją kupowałem to na to akurat nie popatrzyłem a zwykła felga od przyczepy 15.3" nie pasuje i jestem troche w kropce co tam zalożyć?

pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    1479

Zwykła felga od przyczepy na pewno nie będzie pasować bo zachodnie mają inny rozstaw szpilek, odsadzenie i inne średnice otworu na piastę. Musisz poszukać u handlarzy kół od zachodnich maszyn to coś dobierzesz. Zrób sobie szablon z twardego kartonu i tym szukaj bo to ułatwia sprawę. Sam tak robię jak czegoś szukam bo pomiary nie są łatwe i mało precyzyjne w środku felgi. Tak czy inaczej musisz coś szerokiego założyć bo wąskie opony do ciężkiej prasy to nic ciekawego.

Powodzenia kolego !

zydor    8
Napisano (edytowany)

Znalazłem rozwiązanie; otóż otwór centralny i rozstaw szpilek jest identyczny jak w C360 i C385 w przednich kołach więc pozostaje zakupić takie obręcze 9x15" i będzie można montować typowe opony np 10-15, 11.5-15 czy 12-15.

pozdrawiam

Edytowano przez zydor

extrabyk    1479

No to elegancko :D  Tylko pamiętaj co pisałem i kup najszersze jakie się da wsadzić bo teraz zaoszczędzisz parę setek a potem będziesz rzucał k**wami przy pierwszej wtopie bo prasa naprawdę ciężka. Jak się da to daj minimum 400/15 a szybko się przekonasz, że dobrze zrobiłeś. Nie pamiętam jak tam jest z osią i piastami ale na pewno da się jakoś zwiększyć rozstaw kół jeśli szerokie kapcie się nie będą mieścić.

Powodzenia kolego !

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 12345678
      Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.
    • Przez mustafakali
      Mam kilka problemów z tą prasą po pierwsze to nie chce automatycznie owijać bel dopiero owija jak ruszę prętem który zmienia kierunek ruchu siłownika
      Drugi problem to po założeni siatki jest ona tylko po środku beli a po krańcach już nie
      I ostatni problem nie ucina siatki chociaż noż jest bardzo ostry
    • Przez robertszejk
      chciałbym sie dowiedziec czegos na temat tej maszyny od uzytkowników, jak narazie wiem od posiadajacych ze na inne by nie zmienili, a od innych ze drogie częsci i ryzyko. ogladałem prase jd590cc z 1998r- szeroki podbieracz(2,1M), siatka, sznurek, rotor, noze(14SZT), centralne smarowanie, komputer, oświetlenie,-lakier orginał bez sladów korozji, gosc chce zania 25000ZŁ. za porady z góry dziekuje
    • Przez sinus
      Witam
      Kupiłem prasę JD 580 i ostatnio robiłem próbę i chciałbym zapytać o kilka rzeczy.
      Rozwinąłem kulkę i ustawiłem na komputerze najmniejszy rozmiar 80. W instrukcji jest napisane że jak będzie się zbliżało do tego rozmiaru to 5cm wcześniej mnie poinformuje czyli jak będzie 75 i bodajże jest sygnał dźwiękowy i kontrolka siatki mruga. (czyli za chwile będzie zwijać) czy w tym momencie powinienem się zatrzymać czy jechać dalej??????? Wszystko to się dzieje na automacie. W instrukcji jest napisane że jeżeli do ustalonej średnicy brakuje 5cm to ukaże się migająca siatka na komputerze później ta kontrolka przestaje migać i ukaże się sygnał dźwiękowy w momencie rozpoczęcia wiązania. Kiedy skończy wiązać to ta kontrolka zniknie.
      W rzeczywistości jest inaczej ciągle jakiś sygnał coś mruga za chwile nie mruga a kulka niezwinięta w komorze siedzi a ja nie wiem czy jechać dalej czy już zwinęła a na komputerze pokazuje np. że jeszcze brakuje do 80 np. pokazuje 78. Możecie napisać jak wy to robicie w którym momencie się zatrzymujecie itp.?

A czy jak komputer sam zwiąże już kulkę to czy jest coś takiego że on automatycznie otworzy komorę, wyrzuci kulkę i zamknie?? Czy trzeba to ręcznie robić? Od prasy przychodzą dwa węże do ciągnika a w ciągniku przesuwam wajchę hydrauliki do tyłu a jak wezmę wajchę do tyłu to czuję że hydraulika domyka komorę i że jest ciśnienie). Czy tak ma być? Czy ma znaczenie gdzie który wąż ma iść bo przy prasie nic nie jest oznaczone ani w instrukcji napisane i właśnie nie wiem jak to ma być?

Jeszcze mam pytanie o wiązanie siatką. Na komputerze mam ustawione żeby owijała 2 razy a ona owinęła mi raz a jak ustawiłem 3 razy to owinęła 2 razy i skończyła na 3-cim czyli w miejscu gdzie rozpoczęła. Co jest tu nie tak?
    • Przez koksik654
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy są tu jacyś posiadacze John deere 578 mianowicie jestem w trakcie zmiany belarki i padło na jd 578. Czy ktoś może powiedzieć czy dobrze zbija, czy nie ma problemów z zamkiem hydraulicznym. Belarka będzie robiła około 600-700 balotów. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.