Polecane posty

kacsio    0

Witam chciałbym zastosować akmumulator hydrauliczny na przedni tuz w Zetorku Forterze 140 HSX  . 

Problem w tym że nie wiem jaki lub kie akumulatory zastosować i jakie ciśnienie powinno przepływać w układzie .

Ciśnienie 200 bar przy 1 tonie obciążenia. 

karolas123    88

Jak chcesz otrzymać konkrety to podaj średnice tłoczyska i skok a jak nie chcesz to wrzuć coś około 0.7l i każ nabić 50 bar gazu a jak bedzie za duzo to nieco upuscisz. Optymalnie pewnie bedzie w granicach 30bar.

Zbyszek76    0

Pojemność siłowników , do tego musisz wiedzieć na ile chcesz uzyskać amortyzację,, albo  od tyłu pojemność siłownika na 1 cm skoku,,, akumulator np 0,5 ltr i wyjdzie Ci maksymalne ugięcie na siłowniku. wg mnie ciśnienie 50 bar w zupełności wystarczy - napełniając aku do połowy przy gwałtownym opadzie maszyny masz już ciśnienie 100 bar. 3/4 jego pojemności 200 bar tak w skrócie - 200 to powiedzmy ciśnienie pompy.  Będę teraz zakładał 0,5 ltr. do podnośnika 4 tonowego  - siłowniki tłok 65 mm. maks amortyzacja na siłowniku ok 7,5 cm, Z czego przy lżejszych maszynach myślę że będzie pracował w granicach  0-3 cm.  Przy ciężkich podobnie - bo wstępnie akumulator będzie przyjmował ciśnienie z siłowników - czyli w pozycji transportowej może już przyjąć np pół swojej pojemności. Nie zamierzam odcinać go od układu elektrozaworem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez darus74
      Jestem w trakcie remontu ,,góry,,silnika i tu moje pytanie .Czy pod wtryskiwaczami powinny być podkładki miedziane czy te modele nie miały ich.W katalogu nie zauważyłem żeby były a po wyciągnięciu wtrysków okazało się że są i to dość grube.
    • Przez Komediant
      Witam mam problem z Zetorem Proxima Power 110 -1000 mth.
      Problem wygląda następująco: dźwignia od zmiany biegów na luzie i gdy przełączę rewersem do przodu lub do tyłu słychać delikatne wycie ( na pozycji neutralnej jest cisza) dodatkowo jeszcze delikatnie drży dźwignia zmiany biegów. Jaka może być przyczyna? Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia?.
    • Przez king558
      Czy w zetorze 9540/10540 jest jakiś sposób na określenie ilości zębów na kole przełożenia napędu na przód? Bez rozbierania 
      Czy 42/43 czy 44 zęby 
      Potrzebuję tego do dopasowania kompletu opon. 
    • Przez king558
      Witam 
      Mam w swoim zetorze 10540 takie oto opony 
      Przód 420 70r24 i tył 520 70r38.
      Chcę je zmienić i teraz pytanie:
      Która konfiguracja jest właściwą żeby napędy się zgrywaly
      14.9 24 i 16.9 38
      14.9 24 i 18.4 38
      Z góry dziękuję 😉
    • Przez king558
      Witam,
      Mam pytanie do forumowiczów?
      Czy ktoś z was wymieniał pompkę hamulcową w zetorze 9540/10540?
      Jak ją z stamtąd wydostać?
      i czy idzie gdzieś dostać zestawy naprawcze do tych pompek bo w internecie nie ma
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj