mateusz1151010

Massey Ferguson 3080 a 3085, różnice

Polecane posty

Witam, Panowie mam pewien dylemat, szukam info na temat czym się różni jak w temacie Massey Ferguson 3080, a Massey Ferguson 3085? Chce kupić i nie wiem który. Który polecacie ? I co oznacza literka E przy numerze modelu ?
Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Z zasady nowszy = lepszy przynajmniej w tych MFach. O ile w ogóle chcesz kupić a nie zakladasz tematu z nudów to ... szukaj 6160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

3085 jest już na nowszym silniku (jak 6160) można poznać po poziomej pompie wtryskowej. Dodatkowo mech. rewers w leciwych ciągnikach jest plusem, tak że nie skreślał bym 3085 po za tym będzie tańszy od 6160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciągnika do 35-38 tys max więc seria 6160 odpada. Pytam konkretnie o te dwa modele. Nakierowany byłem na 3080 ale pojawił się też 3085 i nie wiem który wybrać, który będzie mniej awaryjny itp. Chciałbym przeczytać opinie użytkownika jednego albo drugiego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Różnią się silnikiem i skrzynią na korzyść nowszego. Skrzynia powinna być na dynashift-cie bez zakresów A/B. Cała reszta jest praktycznie taka sama. Inna sprawa to, to że starszy model można dostać w lepszym stanie niż nowszy za te same pieniądze i wtedy ten starszy będzie mniej awaryjny. O awaryjności mocno decyduje stan techniczny danego egzemplarza, chociaż ja bym polecał nowszy silnik, bo te stojące pompy to nie było udane rozwiązanie i o tych Perkinsach sporo się tu naczytałem nieciekawych przypadków, bo te silniki występowały również w kombajnach i to różnych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No o tym dynashifcie za 35 tys to raczej bym pomarzył tylko ale faktem jest że chyba nic lepszego nie wymyślili w tej serii. Może nie jest proste ale przyjazne w obsłudze .... Znajomy za 44tys wyrwał 3085 ze skrzynia AB o odziwo jeszcze mu to chodzi ;)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To co on kupił? Bo z danych które (linki) sam wstawiłeś wynika że nie ma opcji by był 3085 na A/B, a silnik ma z jaką pompą stojącą czy leżącą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale czy skrzynia dynashift nie jest bardziej awaryjna niż zwykła prosta mechaniczna ? Bo z tego co się orientuje to koszt naprawy mechanicznej skrzyni jest o wiele niższy niż skrzyni dynashift. A z tego co czytałem i z tego co Wy mówicie to do 40 tyś nie kupi się w dobrym stanie tego modelu z dobrą skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nikt nie mówi że będzie łatwo, ciągniki w niskiej cenie zchodzą szybko. Wczoraj widziałem 3085 na Dyna za 41k w ogłoszeniach a dziś już go nie ma. Podobnie ten jest atrakcyjny:http://olx.pl/oferta/massey-6160-1996-rok-obciazniki-6500-mtg-ursus-zetor-CID757-IDeKeUB.html#502483be1c i wg. mnie długo nie postoi. Widać po nim że nie ma przebiegu kosmicznego i nie jest styrany, gdy się potwierdzi wersja o oryginalnych oponach, to tylko brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajny sprzęt, ale niestety przekracza mój budżet :/ Szukam Massey do max 38 tyś i 100 KM, więcej mocy mi nie potrzeba. Więc seria 6000 odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj