goolman19

Przyczepa do bel, jak zrobić?

Polecane posty

Renolik    2

Mam zbudować lub kupić przyczepę pod bele. Wymiary przyczepy min 5m długości i 2,5m szerokości. Przyczepa będzie wozić 8 beli 120*120cm. No i mam dylemat bo co lepsze przyczepa 2osiowa czy tandem?? Drogi mam w większości asfaltowe ale 3/4 dróg asfaltowych są o szerokości 2,5m + jakieś 0,5m pobocza. Są to drogi ruchliwe, rosną blisko nich drzewna, fosy są 0,5m od asfaltu i jest dużo zakrętów dlatego zależy mi na kompaktowej przyczepie, przyczepa przewiezie 200bel sianokiszonki rocznie. Bele w większości będą owinięte od razu w folię więc zależy mi na tym żeby się nie przedzierały. Bele układałbym na stojąco.


jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

Witam mam do was takie pytanie ponieważ przerabiamy stary rozrzutnik na przyczepę do bel i moje pytanie brzmi jaka długość proponujecie żeby na dolną warstwę wchodziło 5 balotów 120x120 wiem ze teorytycznie wychodzi 6m ale jaki proponujecie zapas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

zrób sobie wysuwany tył to wtedy bedzie bardziej uniwersalna. a koszty nie wiele większe. Ja baloty worze PRONAREM przewiozłem nim już jakieś 2 tyś balotów głównie 1,2X1,5 raz mi spadły http://pokazywarka.pl/13aal3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

No ty to masz faktycznie dużą tą przyczepę. U nas byłby zestaw c360+ 2 przyczepy 3,5 (wchodzi na nie po 11 balotów) i MF255 z podnośnikiem do balotów i ta przyczepa co chcemy zrobić i też myślałem żeby była na ok 21 balotów. A co do wysuwanego tyłu. to jest z tym trochę pracy bo dopasowanie profili itd itd. To doradzi ktoś jaką przyjąć tolerancję na te baloty 120x120??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

125cm na balot 120x120 to minimum. A jeszcze bezpieczniej liczyć 130cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja jestem tylko kierowcą tego zestawu. Ja jak układam baloty to wyglada to tak układam jeden przy drugim od tyłu do srodka póżniej od przodu do srodka i ten ostatni na srodku zawsze wciskam w te dziure to wtedy sie odpowiednio to klinuje i praktycznie nigdy nie używam pasów a bele zworze z promienia 30 km po różnych drogach. tyle że tyłem ciagnika ani małym turem to nic nie wcisniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

czyli jeśli przyczepa na 5 balotów to przyjąć długość ok 6,5m i szerokość 2,4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyczepa do balotów - ma chyba cos 10m długości i ok 2.4m szerokości i wchodzi na nią śmiało 38, jak by się uparł to nawet i 45 wejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

100 może nie, ale 45, gdy da sie 3 rzędy do góry ( na szerokosc 2 baloty) ale tak raczej nie dajemy, lepiej nie ryzykowac i dac te 38 ( też 3 rzędy z tym że u góry jest 8 a nie 16)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

JA na pronara włożyłem 47 sztuk 120x120 i drżyjcie kable telefoniczne a tak normalnie to 38 ostatnio zaczełem zapinać pasy bo łąki są bagniste i nie równe.

Bez czarów, i żeby nie było że ściemniam http://pokazywarka.pl/9uq0l6/

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wjedź na moją łąkę (swoją drogą najlepiej zmeliorowaną w okolicy) z połową tych bel...a potem wyjedź :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie wiem jakie masz łąki wczoraj właśnie wywoziłem z łąk torfowych pierwsza przyczepa poszła ładnie 38 sztuk fakt koleiny po 20 cm. z druga było na początku fajnie pierwsza warstwa załadowana podjechałem dalej ładowac druga jak zwykle ostatnie bele musze wcisnąć i wtedy przyczepa dosłownie w miejscu zapadła sie jedną stroną torf jak gąbka wszystko wciąga. trzeba uważać gdzię sie przyczepe stawia.

z reguły 38 bel sprasowanych byle jak warzy około 6 ton więc znowu nie tak duzo rozłożone na trzy osie z szerokim ogumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie o te koleiny mi chodzi-u mnie chyba większość już się nauczyła że podstawa to "bliźniaki" i jak najwyższe ogumienie-jakoś tak jest że dużo łatwiej wyciągnąć przyczepę na wysokim ogumieniu (a jak się już zapadnie to z niskim ogumieniem jest ubaw po pachy :D ).

PS.W niektórych miejscach (tak właściwie to dziesiątki a może i setki ha :D jeszcze pierwszy pokos nie ścięty...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

Witam jako, że mam oddalone łąki i pola od gospodarstwa planuję zrobić przyczepe do przewozu bel. Rame chcę wykożystać z naczepy tiroskiej, na złomosiku kąpletną rame z kołami mogłem kupić w granicach 4 tys tylko, że już zapuźno się dowiedziałem o tym i koleś pocioł ją na 3 części :( Chciałem swoją przyczepę 4t przeciąć i przedłużyć ale przy takiej cenie za rame od naczepy tiroskiej to nie waro się bawić w ucinanie i przedłużanie jej. Muszę tylko odciąć 1 oś, kupić siodło i to zkąlpetować i naczepa prawie gotowa :)

A teraz zwracam się do Was z pytanim na jakich kołach kupić naczepe jak znajdę (duże/małe), i zastanawiam sie nad amoryzacją na poduszkach bo chyba lepsze to niż resory.

Jeśli robiliście coś podomnego to bardzo bym prosił o sugestie i podpowiedzi.

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloz22    20

Te 2 to będzie kiepsko bo jak wozisz bele to odpinasz przyczepę, przy załadunku, i tak jak tutaj to byś musiał stopę cały czas opuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

jeśli chodzi o przystosowanii naczepy cięzarowej aby podpiąć ją pod ciągnik rolniczy, to jest jeden i to dośc spory problem, a mianowicie układ pneumatyczny. chodzi o to, że naczepa pracuje na systemie preumatycznym dwuobwodowym, z któego są zasilane hamulce i poduszki zawieszenia, skoro wolisz na poduszkach. pozatym ciśnienie do naczepy musi wynosić min 10- 12 atm, a normalne ciągniki pracują do 6 atm. w systemie dwuobwodowym nie wystarczy tak jak w zwykłej przyczepie spuścić powietrze z układu, gdyż wtedy włącza się hamulec postojowy i jej poprostu nie ruszysz. no chyba że wilisz wogóle nie mieć hamulców to wystarczy poluzować treszczotki.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z ołowiu bele bedziesz robić że takie naczepy Ci potrzebne? za złom po prawie 10 tys płacic? lepiej przetnij tą swoją 4kę i wydłuż, spokojnie wystarczy, lub poszukaj sterj przyczepy zbierającej na tandemie, zdejmujesz budę robisz płaską podłogę i masz dużą platformę, ale do bel najlepsze są ze skrętem bo podczepić łatwiej, jak takiego klamota bedziesz ciągnoł to tylko paliwo bedziesz marnował lepiej jakąs lekką przyczepę do bel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj