goolman19

Przyczepa do bel, jak zrobić?

Polecane posty

aster453    26

Zastanawiam się nad zakupem przyczepy do beli chodzi mi o to że max dł na 5 bel (max 20 bel) czyli ok 6,3 m szerokość standard niskie koła najlepiej bliźniaki i oczywiście hamulce. szukam na allegro.pl, olx.pl etc. i nie mogę nic znaleźć rozmawiałem ze znajomym i wycenił mi taką robotę od 10 tys. normalnie szok nie ma nic tańszego macie jakieś propozycję kogoś kto coś takiego robi ? Będzie ciągać ją proxima 90 plus może i mała ta przyczepka ale jednak ma kilka pól z których strach zjechać z większą ostatnio moim autosankiem 4t z otwartą burtą zwoziłem 7 bel lucerny i proxe pchało jak po lodzie z górki po drodze (niestety droga polna z kamieniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Zastanawiam się nad zakupem przyczepy do beli chodzi mi o to że max dł na 5 bel (max 20 bel) czyli ok 6,3 m szerokość standard niskie koła najlepiej bliźniaki i oczywiście hamulce. szukam na allegro.pl, olx.pl etc. i nie mogę nic znaleźć rozmawiałem ze znajomym i wycenił mi taką robotę od 10 tys. normalnie szok nie ma nic tańszego macie jakieś propozycję kogoś kto coś takiego robi ? Będzie ciągać ją proxima 90 plus może i mała ta przyczepka ale jednak ma kilka pól z których strach zjechać z większą ostatnio moim autosankiem 4t z otwartą burtą zwoziłem 7 bel lucerny i proxe pchało jak po lodzie z górki po drodze (niestety droga polna z kamieniem).

@janusz20 fakt popsuły się i brak czasu naprawić jednak nie o to mi chodzi a o fakt że autosanki szkoda 7 belek waga gdzieś ok 6 t było bo to lucerka na kiszonkę i można byłoby ją odciążyć

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A to hamowania na wyposażeniu nie masz?

Ja za 10 tys (+ 1 tyś na zrobienie ścian oporowych) kupiłem sobie 3 osiowego kassbohrera o długości podłogi 8,2 m lekko został wysunięty tył o 0,3 m i pakuje na nia w dwóch warstwach 30 sztuk zarejestrowana jako rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

mam w planach zrobienie przyczepy do bel. Che do  tego wykorzystać przyczepę D35, na początek wydłużył bym i wzmocnił ramę, dołożył na tył jeszcze jedną oś i dołożył bym bliźniaki. uważam że powstała by z tego nie za ciężka przyczepa, jedyne co mnie zastanawia to czy obrotnica w przyczepie D35 wytrzyma. czy lepiej dołożyć trochę grosza i zbudować  na bazie d50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

To zależy, ja osobiście wybrałbym d50, d35 jest wąska i np. u mnie gdy załaduje bale strasznie nią buja na boki, d50 będzie stabilniejsza  i rama wraz z obrotnica mocniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

dokładając bliźniaki do d35 automatycznie się poszerza, a d50 będzie o wiele cięższa  a na niskich łąkach każde kg miej się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A ile tego grosza masz zamiar przeznaczyć? 

I czym będziesz to targać

Jak chcesz założyć bliźniaki do D35? 

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Nawet jak założysz jakimś cudem bliźniaki to i tak będzie bujało, resory nie są byt twarde i do tego wąsko rozstawione ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Chyba ze kolo będzie to targał kilometr do domu kilka belek w roku to może się bawić ale jak chce naprawdę pracować to ta D35 to będzie lypa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

bel bel wozi się ok 500 rocznie słoma siano i sianokiszonka. już mi D35 wyszła z głowy znalazłem ramę D50 za 2tys zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkowals1    1

Ja osobiście mam zrobioną przyczepę do bel na bazie d35 - 6,6m długa, 2,3 szeroka. Ładuję na nią 18bel siana 130/120 po krone kr130 i z jazdą nie jest tak żle, wcale na boki tak mocno nie buja. Siano wożę czasami na odległości 20km c360 3p i spokojnie daje radę. Przyczepa jest na balonówkach 15,3 10/75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Jako że nie chce zakładać nowego tematu podpinam się tutaj:) Mam Przyczepe do bel zrobioną z samozbierającej, mieści się 10 bel na poziom. Jest na jednej osi, i to troche na dwie oponki jak cięższe belki za ciężko, załatwiłem sobie drugą taką samą oś z kołami  i chce crobić tandem. I tu pytanie,czy tylko ustawić ją i przyspawać na sztywno do ramy jak oryginalną czy lepiej odkroić tą oryginalną też i zrobić wózek i potem połączyć go wahliwie z platformą???? Na sztywno jest dużo mniej pracy i bez większych kosztów,zrobienie wózka to już spora zabawa i koszt ale chcę by było dobrze więc czekam na rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

hehe, ja zrobilem tak jak ty ale obie osie resorowane na resorach z 4-tonowki (ok 100-110 zl sztuka + odboje chyba z 6-tonowki solidne), resory mijaja sie ze soba, jedne szerzej, drugie weziej. troche roboty z tym bylo :)

tez wchodzi 10 na jedna warstwe, z tym ze wiecej sianokiszonki nie laduje bo i tak jak wilgotna to kola dostaja po d... :)

za to jaka fajna niska pod ladowanie kostki (sporadycznie sie jeszcze wozi :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

No u mnie kostki to wozić nie będzie, ja w zeszłym roku włożyłem 10 bel mokrych z żyta i miłem po 2atm to się na polurozpłaszczyły,nabiliśmy po 3,5 atm i jest git ale pole było na miejscu a rama aż się bujała. Nie ma co przesadzać:) Ja już w koszta nie chcę się pchać bo aktualnie przerabiam wały posiewne z trzech ciąganych na hydrauliczne i to też koszt a wgl do tych dwóch przedsiebwzięć zakupiłem sobie drugą zbirajkę i z niej mam tą oś i duuużo mocnego metalu:-) BArdziej mi się to opłacało niż kupowanie nowego żelastwa albo na złomie po 2zł płacić. Jak zrobie to fotki wrzucę. A jakby ktoś chciał to mam przekładnie od zbierajki do sprzedania:))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

@Luk1988 U Ciebie wchodzi 10 bel czyli jest długa na 5 bel? Też zrobiłem z samozbierającej lawetę do słomy, z tym że u mnie jest na 6 wzdłuż czyli na poziom 12szt. Zastanawiałem się nad tandemem, pięknie wybiera nierównosci, przyczepa idzie stabilnie. Tu masz przykład takiego zawieszenia: https://www.youtube.com/watch?v=_X1belU4XbU

 

Ja doszedłem do wniosku że za dużo kombinowania z tym będzie by to zrobić, a na szrocie nie spotkałem takiego wózka, więc dokupiłem drugi sztywny wózek od samozbierającej, ramę wydłużyłem na 7,5m, wózek pierwszy (oryginalny) przesunąłem o metr do tyłu, za nim następny też sztywno, a krańce ramy wsparłem pod spodem o wózki.  

Powiem tak: bez wachliwej osi też się dobrze jeździ, koła 11,5x15.3 przy ciśnieniu 3 bar dobrze amortyzują nierównosci. Chodź przyznam, że przy wyjezdżaniu z pola na drogę przez bruzdę gdy przyczepa jest załadowana (26bel) to MF 255 potrafi grzebnąć, przy tandemie byłoby łatwiej. 

 

Dokładaj drugą oś i śmigaj, kiedyś woziłem inną jednoosiówką to była tragedia, buja się na dołach i trzeba ostrożnie jechać. Na 2 osiach jedziesz normalnie jak z HL-ką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek88    0

Witam chce na ten sezon zrobić przyczepe do bel jak najtańszym kosztem i znalazłem podwozie na tandemie tylko jest mały problem gdyż zaczep jest bardzo nisko  Czy ktoś pracował z podobną naczepą bądź przerabiał ? Dodam że przyczepa będzie ciągana głownie ładowarką Poniżej link ze zdjeciami tej naczepy .

http://olx.pl/oferta/przyczepa-tandem-do-bel-dmc-20000kg-8m2-5-solidna-dluzyca-do-balotow-CID757-ID8MMKB.html#dca1309fe9

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Rama jest porządna, ta lawetą można nawet sianokiszonkę wozić. Bierz ją, zaczep utniesz i przespawasz wyżej na wysokość ładowarki. Osie są na poduszkach czy na resorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxP    0

Czesc, mam platforme do wozenia bel, zrobiona z przyczepy samozbierajacej T-050 dwuosiowej, ale zeszlego sezonu pekla mi piasta. Moze ktos kto zna sie na tej przyczepie moze poradzic z jakiej przyczepy pasuja piasty do T-050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

link ci nie działa, to raz

a dwa na innych zdjęciach T-050 mają koła 15,3, wiec jeśli u siebie masz takie właśnie to sądzę że taka sama piasta będzie przy cyklopie, rozrzutniku, RCW i przy czym tam jeszcze można takie koła spotkać, wtedy była duża unifikacja części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mam solidną przyczepę kładę 22 wałki jednak koła zwykłe 20 od przyczepy wcinają się w łąkę dołożyłbym blizniaki tylko jak ,są do kupienia może łączniki aby dwie felgi pasowały czy może sami coś wykombinowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxP    0

link ci nie działa, to raz

a dwa na innych zdjęciach T-050 mają koła 15,3, wiec jeśli u siebie masz takie właśnie to sądzę że taka sama piasta będzie przy cyklopie, rozrzutniku, RCW i przy czym tam jeszcze można takie koła spotkać, wtedy była duża unifikacja części

 

Dzisiaj nareszcie zrobiłem zdjęcia. Oryginalnie koła mam 8,25-20. Miejsca pod lożyska w piaście: mniejsze (pęknięte) ~90, większe 100. Może ktoś wie czy można gdzieś jeszcze kupić taką piastę a jeszcze lepiej razem z kołem?

post-26651-0-70288400-1461784014_thumb.jpg

post-26651-0-21868200-1461784080_thumb.jpg

post-26651-0-56901700-1461784142_thumb.jpg

post-26651-0-69367600-1461784405_thumb.jpg

post-26651-0-63479000-1461784439_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj