goolman19

Przyczepa do bel, jak zrobić?

Polecane posty

darek1972    126

Szkoda tylko że jest wtedy jednoosiowa. Troszkę niewygodna kiedy jedzie się jednym ciągnikiem

To nie problem. Ja dorobiłbym taką stopę hydrauliczną o większej powierzchni która opiera się na ziemi, i jak zaczepiasz to manipulujesz troszkę tą stopą i powinno się łatwo zaczepiać.

Mam stopę hydrauliczną i zapinanie oraz odpinanie to bajka. Dodatkowo dorobiłem długi sworzeń do zaczepu i zapinam jak na Pitona tyle że na zawleczkę mam zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Panowie planuje przerobić z przyczepy zbierającej do siana przyczepę samozaładowczą do bel sianokiszonki, słomy. Ktoś praktykował takie przysposobienie przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

widziałem na you tubie była na 2 poziomy,oczywiście przy słomie czy sianie wygądało to sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1009    6

chciałam zapytać czy przy przerabianiu przyczepy samozbierającej jednoosiowej na zwykła do sianokiszonki wystarczy odciąć niepotzrebna ramę i podbieracz? czy nie zmieni się obciążenie ? jak zrobic aby przyczepa była stabilna i służyła kilka lat?

 

chciałam zobaczyć zdjecia które wrzucaliście na forumm na początku tematu, ale wyskakuje mi błąd dlatego powtarzam tu swoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

@rolnik1009 Te zdjęcia są usunięte z serwera, zostały tylko same odnośniki. Samozbierająca ma mocną ramę, o ile nie bedziesz jej wydłużać to wytrzyma. Najlepiej byłoby zrobić ją na tandemie, nie skakała by tak jak na jednej osi.

 

Mam pytanie:

Przerabiam swoją samozbierającą t010 na lawetę do bel, wymiary zwiększone na 7,5x2,4m. Chcę dać 2 osie obok siebie , z tym że na sztywno, bez resoru. Ma ktoś tak zrobione? Jak to się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spyrytus    0

Witam, ja obecnie posiadam 2 wozy do bel. Zrobilem je z szyn 10 ladownosc 1 wozu to 14 bez 150x120 czyli zestaw tych 2 wozow ma ladownosc 28 bel. woz jest w pelni rozbieralny po czym zajmuje bardzo malo miejsca . Dodatkowo bele "zamykaja sie do srodka " przez obnizenie 2 szyn srodkowych co sprawia ze woz jest stabilny przy pelnej ladownosci. zaladowanie tych 2 wozow zajmuje mi 30 minut ( samemu na polu ) :) woz ma wymiary 6x2,5.

A teraz moje pytanie. Wozy te maja pelne oswietlenie trojkaty itp. Ale nie posiadaja hamulcy. To prawda ze przy naklejeniu naklejki z ograniczeniem predkosci do 12km/h ( takie posiadaja np. prasy rollujace ) nie potrzebne sa hamulce ? Wiec przy kontroli policji nie bede mial sie czego obawiac. Ofc wozy te na trase posiadaja pasy wiec wszystko profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie ma tak łatwo. Nawet prasa o masie pow 3,5t musi mieć hamulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spyrytus    0

no ok ale 14 bel wazy okolo 3,5 tony to teoretycznie by tabliczka wystarczyla zakladajac ze jedna bela wazy 250kg 150x120 slomy.

Wiec moze tabliczka wystarczy. Czy jednak musza byc te hamulce zamontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Bela 150x120 waży 250kg? Coś dużo, skoro 120x120 zbijana prasą walcową na max waży około 130kg. Z hamulcami taka przyczepa podczas zjazdu z góry nie pcha i nie skosuje ciągnika, a ciągnik powyżej 70km nie poczuje jej wcale. Na asfalcie wystarczą hamulce ciągnika. A jak to wygląda od strony przepisów to dowiesz się z "Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" Zobacz dział IV rozdział 4 §48 http://www.krbrd.gov...r_techn_poj.htm

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie po famarolu 1,8 vd bez wysiłku bela 120x120 warzy 180kg, ba nawet sipma zrobi baloty słomy po 200 kilo sztuka wiec bela 120x150 ze zmiennokomorowej dobrej prasy spokojnie bedzie miała 250+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bela 150x120 waży 250kg? Coś dużo, skoro 120x120 zbijana prasą walcową na max waży około 130kg. Z hamulcami taka przyczepa podczas zjazdu z góry nie pcha i nie skosuje ciągnika, a ciągnik powyżej 70km nie poczuje jej wcale. Na asfalcie wystarczą hamulce ciągnika. A jak to wygląda od strony przepisów to dowiesz się z "Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" Zobacz dział IV rozdział 4 §48 http://www.krbrd.gov...r_techn_poj.htm

 

Prasy walcowe zbyt mocno słomy nie zbijają. Po dobrej prasie bela 120x120 może ważyć 150kg a po pasowej 150x120 może ważyć nawet 300kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się aby zrobić przyczepę 2 osiową, najlepiej na kołach 15, bo jest niska. Służyła by do zwożenia bel, rama metalowa a reszta moze byc drewniana. Na tą przyczepę miało by wchodzic 10 bel tak jak na zwykłą d47. Sąsiad ma taki wóz co wozi po 15 bel ale musi ładować od tyło albo od przodu bo belki moze tylko tak położyc, że na spód 10 a na góre 5 a ja chcialbym tak jak się na przyczepę zwykłą kładzie wg mnie lepiej rozładować. Duży koszt był by tego od podstaw? Dodam że mam tylko opony 15 samochodowe szerokie. A i jeszcze jedno, jakie ośki? Takie dało by rade jakoś poszerzyć? http://tablica.pl/of...html#5657d2e5fa Bo są za wąskie, nie chce zeby mi się przyczepa gdzies wywróciła. Może ktoś cos takiego ma to niech pokaże jakieś zdjecia. Wyrobił bym się w 1000zł? Nie chciał bym na więcej bel żeby t-25 nie miał zaciężko bo i tak myślę że z 10 belkami siana na lekko pomokłej łące bd miał co robić.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

10 bel do t-25 no fajnie, według mnie 6 to by było optimum bo więcej to ciężko będzie. Osobiście bym proponował jakiś most np. od uaza (coś co było na 15 felgach) albo coś takiego bo na pewno wytrzymalszy od takiego od wozu. No i założyć bliźniaki i oś tak bardziej z tyłu dać i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woziłem 10 siana pożyczona przyczepą to spokojnie dawał rade. Chciałbym sie tylko zmieścić w 1000zł

Edytowano przez adrianbudzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Na tych osiach bez problemu coś zmontujesz poszerzenie to też nie problem, tyle że będziesz to mieć bez resorów i hamulcy. I jak już ta osi od ,,wozu" to radze brać juz z felgami bo ciężko później coś dopasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

10 bel do t-25 no fajnie, według mnie 6 to by było optimum bo więcej to ciężko będzie. Osobiście bym proponował jakiś most np. od uaza (coś co było na 15 felgach) albo coś takiego bo na pewno wytrzymalszy od takiego od wozu. No i założyć bliźniaki i oś tak bardziej z tyłu dać i będzie git.

Most od uaza połączony wałkiem z womem i żaden teren nie straszny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

a kup stara polska przyczepe zbierajaca, zwalasz wszystko, lekko poszerzasz i masz lawete na porzadnej osi i kolach 15.3, tylko ze te twoje 1000zl to bedzie "troche" malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Ja mam lawetę zrobioną ze starej zbierającej. Bardzo fajne rozwiązanie, mieszczę na nią 8 bel 150x120 a więc zwykłych 120x120 weszłoby 10. Polecam ze względu na proste przerobienie i wytrzymałość konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

w sklepie kupujesz taka w miare solidna stope o udzwigu ok 2 tony, kawalek deski debowej minimum 7cm i odczepiasz gdzie chcesz, ja tak mam zrobione. Z tym ze zamiast jednej mam przerobione na 2 osie kolo siebie (tzw tandem) obie resorowane i laduje 10 bel 120x120 sianokiszonki, lub 14 siana/slomy, choc na krotkie odcinki k/domu, bez wyjezdzania na droge zdarzylo sie juz ladowac 14 sianokiszonki, ale ja ciagam ja przy sianokiszonce mtz-tem jednak troche wagi jest. Siano/slome zwoze c-330 i daje rade bez problemu.

Zrobilem tak z racji ciasnego podworka i koniecznosci czestego cofania, jest po prostu szybciej i prosciej cofnac z taka przyczepa niz z 2-osiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Panowie mam oś od Fiata Ducato i planuję z niej zrobić przyczepkę do bel. Belki będą 120x120 i ma na niej zmieścić się 6 sztuk. Jeżeli tą ośkę dam dość mocno do tyłu czy to będzie dobre rozwiązanie? Bo jest jeszcze opcja żeby jeszcze jedną ośke dokupić i zrobić tandem tylko czy jak będą sztywno do ramy przytwierdzone to nie będzie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj