News
Wilkuu

Kilka pytań odnośnie szczepień królików

Polecane posty

Wilkuu    0

Cześć potrzebuje konkretnych informacji bo wiadomo tu mówią tak, tam mówią inaczej i nie da się dojść ładu. 

• W jakim wieku szczepić młode?
  • Jakie polecacie szczepionki?

To tak naprawdę dwa najbardziej nurtujące mnie pytania ;)

ukaszPrzyby    21

Kiedyś współpracowałem z pewnym zootechnikiem to szczepilismy samice kilka dni po dopuszczeniu wtedy podobno cały miot jest chroniony (tak wuczytal w jakichś publikacjach). Potem młode szczepie przy wadze powyżej kilograma i to wszystko. Szczepionki to Cunivac na pomór i Myksovac na myksomatoze. Jest jeszcze jakaś szczepionka na obie choroby ale ja osobiście trzymam się zasady, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. (pisownia nazw może się trochę różnić)

Wiadomość z agroFakt.pl

bieniek_88    56

Ja szczepię tylko w sezonie letnim, używam pestorin mormyx. W sezonie zimowym nie ma komarów, które przenoszą różny syf, więc nie szczepię. U mnie się takie działanie narazie sprawdza.

Edytowano przez bieniek_88

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nestix
      Mam problem gdyż firma paszowa mnie oszukała na słabej jakości paszy??
    • Przez danielek24
      Witam jak w temacie chciał bym dowiedzieć się czy miał ktoś z was bądź waszych znajomych do czynienia z hodowlą ślimaka i może wypowiedzieć się o oplacalnosci oraz skomplikowaniu?
      Ostatnio mnie to zainteresowało a w necie jest wiele sprzecznych sobie wypowiedzi.
      Jestem z woj.Lubelskiego okolice Białej podl.
      Może wiecie gdzie w okolicy jest taka hodowla zeby można było podjechać zobaczyć i pogadac bo wiadomo ze w necie można pisać wszystko a tak by człowiek zobaczył i sam ocenił
    • Przez karolcia2544
      Witam,mam do dyspozycji działke 1600m2,chciałabym zacząć coś hodować aby opłacać sobie składki .
      Pomyślałam o kurach ,co o tym myślićie idzie na tym zarobić?Nie chcę milionów tylko opłacać składki emerytalno-zdrowotne i coś tam zarobić.
      Nie jestem rolnikiem. Jak wygląda sprawa opłacania krusu w takim przypadku?
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez lulak
      ostatnio słyszałem taki przypadek:
      do goscia przyjechali ciężarówką z wagą po świnie, rozłożyli wagę i kazali gospodarzowi wejść i sie zważyć.
      gość ważył 80 kg. nastepnie wegnali na wage 4 świnie które ważyły 400 kg.
      wtedy gospodarz mówi że wejdzie i zważy sie jeszcze razem ze świniami. wszedł i waga łącznie wynosiła... 460 kg.
      moje pytanie do Was - w jaki spośób skupujący urwali te 20 kg ???
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.