Skocz do zawartości
News
Wilkuu

Kilka pytań odnośnie szczepień królików

Polecane posty

Wilkuu    0

Cześć potrzebuje konkretnych informacji bo wiadomo tu mówią tak, tam mówią inaczej i nie da się dojść ładu. 

• W jakim wieku szczepić młode?
  • Jakie polecacie szczepionki?

To tak naprawdę dwa najbardziej nurtujące mnie pytania ;)

ukaszPrzyby    21

Kiedyś współpracowałem z pewnym zootechnikiem to szczepilismy samice kilka dni po dopuszczeniu wtedy podobno cały miot jest chroniony (tak wuczytal w jakichś publikacjach). Potem młode szczepie przy wadze powyżej kilograma i to wszystko. Szczepionki to Cunivac na pomór i Myksovac na myksomatoze. Jest jeszcze jakaś szczepionka na obie choroby ale ja osobiście trzymam się zasady, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. (pisownia nazw może się trochę różnić)

Wiadomość z agroFakt.pl

bieniek_88    56

Ja szczepię tylko w sezonie letnim, używam pestorin mormyx. W sezonie zimowym nie ma komarów, które przenoszą różny syf, więc nie szczepię. U mnie się takie działanie narazie sprawdza.

Edytowano przez bieniek_88

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jakubpodkarpacie
      Witam mam problem z królikami które strasznie wolno przybierają na wadze,dostają siano,świerzą trawe,owies,kukurydza obierki ziemniaków i całe ziemniaki i cały czas dostęp do wody.Co może im brakować?
    • Przez MateuszStaczyk
      Witam. Prowadzę gospodarstwo 12 hektarowe. Chciałbym się zorientować nad możliwością dorobienia z gospodarstwa ( sprzedaje zboże i rzepak). Mam dostęp do łąk, które mogę kosić. Zastanawiam się nad;
      - bydłem: opasać byczki do wagi ciężkiej, opasać jałówki lub opasać cielaki do 300kg
      -świnie: niby ASF ale może warto spróbować zainwestować w maty itp.  ( mieszkam na Dolnym Śląsku także daleko od ognisk)
      -owce; wejść w pakiet rolno-środowiskowy i hodować rasę mateczną
      -króliki- mała ferma i np; sprzedawać tuszki do restauracji 
      Dysponuje budynkiem, który był kiedyś chlewnią a obecnie stoi pusta. Co radzicie? Nie piszcie że idź do pracy bo już chodzę, a przydały by się pieniądze ( nie potrzebuje sum z czteroma zerami ) np na jakieś maszyny czy coś do domu.
    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??

Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez MariuszGrski
      Witam jestem zainteresowany hodowlą królików na większą skale tylko nie wiem gdzie bym mógł je sprzedać najlepiej żeby skup znajdował sie w woj.łódzkim, wielkopolskim albo kujawsko pomorskim.
    • Przez Ferdek07
      czy ma ktoś takie urządzenie czy jest dokładne i czy można zwykłym krawieckim centymetrem zmierzyć i obliczyć masę bydlęcia

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.