Skocz do zawartości
mariano13

Mocowanie tura ursus 3512

Polecane posty

mariano13    6

Witam.

Planuję przełożyć tura z c-330 na 3512.

Ramę mocującą już kupiłem, ale mam kilka pytań.

Dlaczego ta rama ma tak niskie mocowanie słupków i czy to w czymś przeszkadza ?

Czy ktoś spotkał taką ramę lub użytkuję taki ładowacz ?

Jakie śruby kupić, długość i twardość bo wiem że muszą być z takim gwintem jak te od blachy osłaniającej sprzęgło od spodu ciągnika?

Ma może ktoś instrukcję i katalog części od ładowacza do ursus 3512 / 2812 lub mf235 / 255 ?

Dałem za nią 300 złotych, więc myślę że było warto.

Mam jednak wątpliwości czy wszystko będzie pasować i czy nie będę musiał robić podpórek pod słupki do tura żeby je podwyższyć, bo wszystkie tury w mf w okolicy mają wysokie mocowanie słupków.

Otwory montażowe są trochę wyrobione, próbować je obspawać czy po prostu zastosować szerokie podkładki pod śruby ?

Pewnie będę musiał podwyższyć słupki o wysokość zaznaczoną na foto niebieską strzałką, bo patrząc dziś na c330 i ferdka doszedłem do wniosku że na opuszczonym turze siłowniki będą haczyć o drążki kierownicze. Bo raczej bez powodu nie podwyższono oryginalnie mocowania słupka.

Czy dobrze się domyślam i kupiłem mocowanie do tura z zawad ?

Proszę o pomoc i porady.

Pozdrawiam

post-34352-0-64440700-1461695496_thumb.jpg

post-34352-0-11951400-1461695606_thumb.jpg

post-34352-0-64521500-1461695694_thumb.jpg

post-34352-0-46719400-1461773912_thumb.jpg

post-34352-0-18577600-1461773981_thumb.jpg

post-34352-0-24637000-1461774010_thumb.jpg

post-34352-0-11199700-1461774043_thumb.jpg

Edytowano przez mariano13

mariano13    6

W moim przypadku są niżej mocowania siłownika, tj. przy samej podstawie słupka.

Będę musiał zrobić taki mały słupek z blachami mocującymi. Przykręcę go do ramy, a dopiero na nim postawię oryginalny słupek z trzydziestki.

Czy możesz mi zmierzyć wysokość od blach mocujących siłownik do mocowania słupka na tej ramce pod ciągnikiem, oraz od tych blach do otworu w którym montuje się wysięgnik ?

Bo wydaje mi się że masz wyższe słupki niż ja.

Edytowano przez mariano13

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maly_1816
      Siemka Ludziska, mam problem z turem przy Ursusie C330. Otóż kupiłem tura 2 sekcyjnego jednak siłowniki od podnoszenia są jednostronnego działania, zasilanie podłączyłem bezpośrednio pod pompę a na powrocie założyłem zawór 3 drożny, jedno odejście od zaworu podłączyłem w miejsce miarki od oleju w skrzyni a drugie podłączyłem pod zawór pod siedzeniem. Wszystko niby tak jak powinno być, tylko że tur nie opuszcza się (opada tylko wtedy gry się pompę rozłączy, jednak i wtedy na wysokości metra w dół szarpie). Cierpliwość i pomysły moje już się skończyły. Gdyby jeszcze tego było mało to wcześniej wpadłem na pomysł aby nie podłączać spływu oleju w miejsce miarki od oleju tylko pod powrót na rozdzielaczu na błotniku, pech w tym że pomyliłem wejścia i zamiast podłączyć się pod powrót to podłączyłem się pod zasilanie i teraz nie ma ciśnienia na rozdzielaczu i słabo podnosi. Ręce opadają!!!! Ma ktoś jakieś pomysły???  

• Przez Jankes1012
      Zakupiłem używany ładowacz quicke q45 zamontowaliśmy konsole do ciągnika chcemy podczepieać, a tu problem. Po podłaczeniu węży okazuje się,  że główne siłowniki działają na tzw, krzyż jeden działa w jedną a drugi w drugą, po ponownym podłaczeniu jeden siłownik się schodzi do połowy a gdy przestanę dawać ciśnienie wysuwa się na maxa spowrotem.Euro ramka działa prawidłowo . Rozdzielacz od tura ma popsutą jedno wyjscie cały czas daje tam ciśnienie.Próbowaliśmy te siłowniki na jednej parze przy rozdzielaczu tej sprawnej poprzez rozłączanie węży dzieje się to samo. Poratuje ktoś?
    • Przez Wodzu30
      Witam posiadam na sprzedaż EURO Hak wraz z ryglem mocowanie haki Uchwyt.Posiadam na sprzedaż wszelakie mocowania....
    • Przez roporolnik
      Witam. Jestem posiadaczem zestawu Case jx 60+tur4 polmot biedaszki od 9 lat. Podczas ostatniego wywożenia obornika wynikła następująca awaria: pierwsza, druga i trzecia sekcja bardzo wolno działa, na wolnych obrotach pod obciążeniem praktycznie wcale nie podnosi. Opada szybko.  Stan oleju sprawdzany. Filtr wymieniony. Wczoraj sprawdzałem ciśnienie hydrauliki i wynosi ono poniżej 100 bar. Objawy to spieniony olej, małe ciśnienie i podczas podnoszenia pompa hydrauliczna głośno chodzi tak jakby miała jakiś dodatkowy opór. Co wy na to?

• Przez nowakgti
      Witam udało mi się zakupić ładowacz czołowy tur 5 do Ursusa 902 tylko jest mały problem nie mogę dostać siłownik głównego może ktoś takie coś posiada albo doradzi gdzie kupić? Dziękuję za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.