Skocz do zawartości
mariano13

Mocowanie tura ursus 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariano13    5

Witam.

Planuję przełożyć tura z c-330 na 3512.

Ramę mocującą już kupiłem, ale mam kilka pytań.

Dlaczego ta rama ma tak niskie mocowanie słupków i czy to w czymś przeszkadza ?

Czy ktoś spotkał taką ramę lub użytkuję taki ładowacz ?

Jakie śruby kupić, długość i twardość bo wiem że muszą być z takim gwintem jak te od blachy osłaniającej sprzęgło od spodu ciągnika?

Ma może ktoś instrukcję i katalog części od ładowacza do ursus 3512 / 2812 lub mf235 / 255 ?

Dałem za nią 300 złotych, więc myślę że było warto.

Mam jednak wątpliwości czy wszystko będzie pasować i czy nie będę musiał robić podpórek pod słupki do tura żeby je podwyższyć, bo wszystkie tury w mf w okolicy mają wysokie mocowanie słupków.

Otwory montażowe są trochę wyrobione, próbować je obspawać czy po prostu zastosować szerokie podkładki pod śruby ?

Pewnie będę musiał podwyższyć słupki o wysokość zaznaczoną na foto niebieską strzałką, bo patrząc dziś na c330 i ferdka doszedłem do wniosku że na opuszczonym turze siłowniki będą haczyć o drążki kierownicze. Bo raczej bez powodu nie podwyższono oryginalnie mocowania słupka.

Czy dobrze się domyślam i kupiłem mocowanie do tura z zawad ?

Proszę o pomoc i porady.

Pozdrawiam

post-34352-0-64440700-1461695496_thumb.jpg

post-34352-0-11951400-1461695606_thumb.jpg

post-34352-0-64521500-1461695694_thumb.jpg

post-34352-0-46719400-1461773912_thumb.jpg

post-34352-0-18577600-1461773981_thumb.jpg

post-34352-0-24637000-1461774010_thumb.jpg

post-34352-0-11199700-1461774043_thumb.jpg

Edytowano przez mariano13

mariano13    5

W moim przypadku są niżej mocowania siłownika, tj. przy samej podstawie słupka.

Będę musiał zrobić taki mały słupek z blachami mocującymi. Przykręcę go do ramy, a dopiero na nim postawię oryginalny słupek z trzydziestki.

Czy możesz mi zmierzyć wysokość od blach mocujących siłownik do mocowania słupka na tej ramce pod ciągnikiem, oraz od tych blach do otworu w którym montuje się wysięgnik ?

Bo wydaje mi się że masz wyższe słupki niż ja.

Edytowano przez mariano13

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dudi834
      Witam zwracam się o użytkowników Massey Ferguson posiadających tury w serii 300 lub podobnych z wałem od przedniego napędu z boku i czterema śrubami pod skrzynią do mocowania adaptacji, ponieważ mam adaptacje mailleux  od innego masseya i muszę ją przerobić do 375 i potrzebowałbym zdjęć mocowania środkowego i tylnego do mostu ewentualnie opis.Pomogło by mi to w montażu i uniknąłbym może jakiś pomyłek zdjęcia mogą być obojętnie z jakiego tura byle z podobnej serii masseya.
      Taką podobną adaptacje posiadam jak w linku;
      https://www.olx.pl/oferta/tur-mocowania-mailleux-massey-ferguson-254-CID757-IDhOcE3.html#faeb3f28ea
      Prosiłbym o pomoc bo czas montować.

• Przez tilek
      Mierze się z kupnem ładowacza czołowego do zetora 7245. Oglądam różne warianty używane i nowe. Ostatnio natrafiłem na ładowacze z firmy wol-met dużo ogłoszeń mają na olx cena 9500zł brutto. poziomowanie, sterowanie joystick, udźwig 1600kg, euro ramka. Nie chce inwestować w stary ciągnik dużych pieniędzy więc szukam optymalnego rozwiązania. Ma może ktoś ładowacz tej firmy?
    • Przez perlik89
      Witam. Szukam uniwersalnego ciagnika 70-80 konnego z turem do sumy max 30tys zł. Ciagnik nie bedzie robił w polu znaczy bedzie ale sie nawet rozgrzac nie zdazy:) (mam4ha) ma pracowac przy lawecie ze słoma załadunek+dojazd ok15km, przy scielarce dla drobiu, wypychaniu obornika z kurnika oraz przy lekkich pracach gospodarczych. Duzym problemem w wyborze jest wysokosc, wjazd na hale mam 260cm co niestety zaweza krag poszukiwan. Szukam od ponad 2tyg i szczerze powiedziawszy prócz jeden renówki i jednego mf-a nie bardzo pasowało. Nastepna sprawa jest to, ze nie mam rozeznania w ciagnikach takze prosiłbym i jakas pomoc, pzdr Paweł
    • Przez zbigniew1968
      Witam,
      mam taki problem. Na moim 952 miałem zamontowany podnośnik Stoll na joystiku podłączony bezpośrednio pod pompę hydrauliczną. obecnie zdemontowałem go. Problem polega na tym, że nie wiem co zrobić z otworami gdzie podłączony był podnośnik? Zaślepić czy powinno się coś tam podłączyć, połączyć itd... Nadmienię że dwa węże były podłączone do pompy a trzeci do zbiornika oleju.
      Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć coś w temacie, za co góry dziękuję.