Skocz do zawartości
mariano13

Mocowanie tura ursus 3512

Polecane posty

mariano13    6

Witam.

Planuję przełożyć tura z c-330 na 3512.

Ramę mocującą już kupiłem, ale mam kilka pytań.

Dlaczego ta rama ma tak niskie mocowanie słupków i czy to w czymś przeszkadza ?

Czy ktoś spotkał taką ramę lub użytkuję taki ładowacz ?

Jakie śruby kupić, długość i twardość bo wiem że muszą być z takim gwintem jak te od blachy osłaniającej sprzęgło od spodu ciągnika?

Ma może ktoś instrukcję i katalog części od ładowacza do ursus 3512 / 2812 lub mf235 / 255 ?

Dałem za nią 300 złotych, więc myślę że było warto.

Mam jednak wątpliwości czy wszystko będzie pasować i czy nie będę musiał robić podpórek pod słupki do tura żeby je podwyższyć, bo wszystkie tury w mf w okolicy mają wysokie mocowanie słupków.

Otwory montażowe są trochę wyrobione, próbować je obspawać czy po prostu zastosować szerokie podkładki pod śruby ?

Pewnie będę musiał podwyższyć słupki o wysokość zaznaczoną na foto niebieską strzałką, bo patrząc dziś na c330 i ferdka doszedłem do wniosku że na opuszczonym turze siłowniki będą haczyć o drążki kierownicze. Bo raczej bez powodu nie podwyższono oryginalnie mocowania słupka.

Czy dobrze się domyślam i kupiłem mocowanie do tura z zawad ?

Proszę o pomoc i porady.

Pozdrawiam

post-34352-0-64440700-1461695496_thumb.jpg

post-34352-0-11951400-1461695606_thumb.jpg

post-34352-0-64521500-1461695694_thumb.jpg

post-34352-0-46719400-1461773912_thumb.jpg

post-34352-0-18577600-1461773981_thumb.jpg

post-34352-0-24637000-1461774010_thumb.jpg

post-34352-0-11199700-1461774043_thumb.jpg

Edytowano przez mariano13

mariano13    6
(edytowany)

W moim przypadku są niżej mocowania siłownika, tj. przy samej podstawie słupka.

Będę musiał zrobić taki mały słupek z blachami mocującymi. Przykręcę go do ramy, a dopiero na nim postawię oryginalny słupek z trzydziestki.

Czy możesz mi zmierzyć wysokość od blach mocujących siłownik do mocowania słupka na tej ramce pod ciągnikiem, oraz od tych blach do otworu w którym montuje się wysięgnik ?

Bo wydaje mi się że masz wyższe słupki niż ja.

Edytowano przez mariano13

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrewk
      Witam, do sprzedania posiadam prawie nowe siłowniki do ładowacza czołowego T25 / C330 / C360 / MF 255.

Używane niecałe 7msc. 100% sprawne.

Specyfikacja techniczna:
      Długość siłownika złożonego 870 mm
      Całkowita długość siłownika po rozłożeniu 1500 mm
      Średnica tłoczyska 40 mm
      Średnica zewnętrzna siłownika 60 mm, mm
      Łożysko fi 25 mm ( otwór na sworzeń), mm
      Skok tłoka 630 mm
      Wyjście na króciec M18 x 1,5 M16 x 1,5( zewnętrzny gwint) mm

Cena 150zł/szt
      Koszt wysyłki 35zł/komplet

Zapraszam do zakupu

• Przez 343
      Witam.Mam problem może ktoś miał taki to może coś podpowie.Mam pługa unia tur 5 vario problem tkwi w tym ,że jak oram słabe ziemie to muszę płytko orać ,żeby martwicy nie wyorywać i w tedy pierwsza skiba nie dorzuca do ostatniej , jak oram lepsze gleby to wsadzam głębiej pługa to normalnie kryje.Cięgło na maksa skręcam w prawo do koła , pługa do maksa nie rozkładam , próbowałem szybciej orać to trochę lepiej rzuca ,ale to jeszcze mało.
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez Dariusz1972
      Mam problemy z ciągnikiem John Deere 1640 a dokładnie z podnośnikiem i turem  przy podnoszeniu tur i podnośnik drży.Wymieniłem pompę wewnętrzną skrzyni, pierścienie, tuleje i podkładki dystansowe koszyka półbiegów , wszystkie oringi , uszczelki gumowe, uszczelki tłoka podnośnika.Po remoncie nic się nie zmieniło.Ciśnienie w pokrywie skrzyni wynosi 9.5 atmosfery.
      Jeżeli ktoś wie co może być powodem usterki będę wdzięczny za wskazówki.
    • Przez Karol123456
      Cześć,
      Zakupiłem ładowacz czołowy john deere 640a do mojego ciągnika 6200 i mam pytanie odnośnie poprawnego podłączenia hydrauliki. W ładowaczu zastosowany jest rozdzielacz z linią ls, tylko w ciągniku nie mam zamontowanego "bloku zaworowego PowerBeyond" czy jakoś tak. Dodatkowo w rozdzielaczu jedna z sekcji ciężko działa (ciężko przesuwa się suwak w rozdzielaczu) i nie wiem czy nie będzie taniej/lepiej kupić nowy rozdzielacz z joystickiem za ok 1000 zł i podłączyć go normalnie bez sterowania? Czy lepiej jednak kupić https://www.olx.pl/oferta/blok-zaworowy-dystans-john-deere-al161388-do-ladowacza-czolowego-CID757-IDrGBE5.html i poprawić/zregeneorwać rozdzielacz? A może ktoś ma do sprzedania ten PoweBeyond?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.