sylwekbarca2

Pszenica Jara co jej dolega?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylwekbarca2    15

Witam, szukam pomocy i to prawdopodobnie w tym temacie. Otóż mam pszenice jarą po pszenżycie, nawożona została gnojem od gęsi. Pszenica jest ładna, jednak od granicy mozna powiedzieć że coś ją zżera bo ładnie powschodziła a teraz co raz to mniej jest jej i ziarno jest nie jest zjedzone tylko jak puscila np 3-4 liscie to rowno z ziemią się one obgryzione do tego stopnia że praktycznie nic nie wystaje z ziemi. Już kilka dni jezdzimy na to pole zobaczyc czy coś nie wychodzi i nie ma żadnych robaków ani na wierzchu ani w ziemi. Dodam że na polu sąsiada obok rośnie pszenica zimowa i owies i tam gdzie pszenica zimowa też od granicy ma wyżarte i znać jak to coś "przeszło" po granicy na nasze pole. Co to może być za szkodnik? Pomocy!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CiapekTV
      Witam!
      Otwieram ten temat odnośnie szkody wywołanej przez dziki. Mam pola koło lasów i nie ma roku by nie było zniszczone.
      W tym roku próbowaliśmy ogniskiem, petardami ale nikt nie spędzi całego Czerwca i Lipca na polu.
      Postanowiłem wspólnie z bratem zainwestować w ogrodzenie i tu jest pytanie do Was co lepsze: 
      Siatka leśnicza 1m
      Czy 3 rzędy drutu kolczastego
      Pastuch i tego typu ogrodzenia nie biore pod uwagę, gdyż chcę by to było całorocznie ogrodzone.
      Proszę o wasze decyzje co by było lepsze
      z góry dzięki!

• Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez CiapekTV
      Witam!
      Otwieram ten temat odnośnie szkody wywołanej przez dziki. Mam pola koło lasów i nie ma roku by nie było zniszczone.
      W tym roku próbowaliśmy ogniskiem, petardami ale nikt nie spędzi całego Czerwca i Lipca na polu.
      Postanowiłem wspólnie z bratem zainwestować w ogrodzenie i tu jest pytanie do Was co lepsze: 
      Siatka leśnicza 1m
      Czy 3 rzędy drutu kolczastego
      Pastuch i tego typu ogrodzenia nie biore pod uwagę, gdyż chcę by to było całorocznie ogrodzone.
      Proszę o wasze decyzje co by było lepsze
      z góry dzięki!

• Przez semenenek
      Dzien dobry mam pytanie co to za chwast i jak go wyplewic?

• Przez kissmy...
      bardzo proszę o Wasze komentarze związane z omacnicą prosowianką, szczególnie w zakresie zasięgu i intensywności jej występowania oraz sposobów walki z tym szkodnikiem

u mnie w tym sezonie w kukurydzy eurostar z euralis omacnica zrobiła spore szkody (na obecną chwilę 20%),
      wskażcie mi proszę jakie znaczenie ma odmiana w kontekście podatności roślin na atak omacnicy bądź odwrotnie czy omacnica gustuje szczególnie w niektórych odmianach?

dodam, iż na tym stanowisku kukurydzy nie było jeszcze nigdy

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.