Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez czvb22
      Witam, przymieżam się do zakupu kilku maszyn ( opryskiwacz, agregat uprawowo siewny , rozsiewacz do nawozów) i interesuje mnie wspolny komputer do sterowania tymi maszynam w standardzie ISOBUS. Mój ciągnik nie obsługuje ISOBUS dlatego poszukuje wspólnego terminala pod te wszystkie maszyny.

Z tego co mi wiadomo opryskiwacze firmy Agrio Puma/Napa (jeszcze nie zdecydowałem który chciałbym zakupić), moga być obsługiwane przez takie oto terminal http://agrio.com.pl/elektronika-me 

Podobnie jest z horsch pronto 3 i z rozsiewaczem kuhn/rauch axis 30.2 http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/9B0644940E82F08EC1257C910049B1D2

Zauważyłem, że Ci wszyscy producenci korzystaja z komputerow muller elektronilk i np. model COMFORT TERMINAL jest w ofercie każdego z nich wiec na chłopski rozum wszystko powinno pasować. 

Moje pytanie jest nastepujące czy ktoś używa takich rozwiazań i ma z nimi doświadczenie. Czy aby napewno to wszystko współgra ze sobą tak jak powinno. Z definicji ISOBUS wydaje mi się, że tak powinno być ale wiadomo jak to z "nowinkami technicznymi" wyglada.
      A jeśli rzeczywiście tak jest to który terminal polecacie? Zależy mi na gps, prowadzenie równoległe, automatyczne zamylkanie sekcji opryskiwacza itp.itd. Ma ktoś może informacje ile np. taki comfort terminal kosztuje u danego producenta? Ceny powinny byc podobne ale znając życie pewnie gdzieś jest drożej a gdzieś taniej. Może bezpośrednio kupić od muller elektronik ale z tego co mi widomo dopłaty na gps/komputer sa tylko w przypadku zakupu z maszyną a nie oddzielnie. 

Dziekuje z góry za wszelką pomoc i odpowiedzi na pytania dotyczące Terminali jak i maszyn które chciałbym nabyć.

Prosze o przeniesienie tematu jeśli w złym miejscu założyłem ale nie mogłem znaleźć nic podobnego na AF.
    • Przez MłodyGSportowiec
      Witam, nie chce zaśmiecać forum, więc po uzyskaniu dobrej odpowiedzi usunę post. Mój tata kupił Fendta Vario 818 TMS 2003/2004.Założył się ze mną że pierwszy raz nie będę wiedział jak w ogóle ruszyć tym ciagnikiem. De facto nie siedziałem jeszcze nigdy w takim ciagniku ale zakład przyjąłem.  Czy ktoś mógłby mi opisać jak to zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 
    • Przez artur04c
      Witam, mam taki problem, otóż nie działa mi blokada napędu. Czasami się włączy, ale jest to zjawisko bardzo rzadkie, ostatnio udało mi się włączyć blokadę potem przytrzymałem przycisk 2 sek i włączyła się blokada auto, ale częściej jest że tylko kontrolka na tablicy mrugnie lub w ogole brak reakcji na wciskanie przycisku, wiem że musi być spuszczony hamulec, że nie można trzymać wciśniętego pedały hamulca i że nie można mieć mocno skręconych kół, ale na prosto brak reakcji tak jak wyżej wspominałem, mam też błąd hamulca wysokociśnieniowego (Id: 7622) Co może być nie tak? włącznik sprawdzałem multimetrem i jest przejście prądu, wiec włącznik odpada...
    • Przez Wemberr
      Witam,
      Wie ktoś może jak w Arionie Cebis skalibrować impulsy/100m dla radaru? Dla czujnika koła jest w instrukcji, ale czyżby dla radaru bez serwisu się nie obeszło?
      Pozdrawiam
    • Przez MłodyGSportowiec
      Witam, gdzie w Fendzie Vario 818 znajduje się filtr wstępny paliwa? U wuja w 714 jest w okolicach skrzynki gdzie akumulator a w 818 go tam nie ma. Gdzie może być? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.