patryk165

Opryskiwacz starego typu

Polecane posty

patryk165    0

Niewiem jak się ten opryskiwać nazywa ale zbiornik jest chyba włókna szklanego .
Mianowicie na pompie jest taki zawór jak w dętce do pompowania powietrza.
Doczego on jest pompa daje ciśnienie ale chyba małe ale nie pamiętam dokładnie jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ta kopuła z przykręconym doń wentylem nazywa się powietrznikiem, zaś tym zaworkiem regulujesz ciśnienie w nim. Ciśnienie w powietrzniku powinno stanowić od 1/3 do 1/2 ciśnienia roboczego opryskiwacza z manometru, czyli dla 6 bar na manometrze w powietrzniku powinno być 2-3 bary.

 

Powstająca podczas pracy pompy pulsacja ciśnienia wpływa niekorzystnie na trwałość układu cieczowego oraz równomierność dawkowania cieczy. Zapobiega temu powietrznik. Powietrznikiem jest specjalna komora, połączona z kolektorem tłocznym i podzielona elastyczną membraną na dwie części. W jednej z nich znajduje się ciecz użytkowa, a w drugiej – powietrze pod odpowiednim ciśnieniem (od 1/3 do 2/3 ciśnienia roboczego wskazywanego przez manometr). Zbyt wysokie ciśnienie w powietrzniku może uszkodzić membranę pompy, natomiast zbyt niskie nie zapewnia prawidłowego tłumienia pulsacji i zakłóca pracę manometru. Ciśnienie powietrza należy korygować po każdej zmianie parametrów opryskiwania (np. przy zmianie rozpylaczy).

Kontrolując ciśnienie w powietrzniku, sprawdź stan membrany. Sposób jest prosty: trzeba dopompować powietrza, a następnie wciskając iglicę zaworka stopniowo je upuszczać. Jeżeli zaworkiem wylatuje samo powietrze, to membrana jest nieuszkodzona, natomiast uchodząca zaworkiem mieszanina powietrza z wodą oznacza konieczność jej wymiany. Sprawdź także stan zaworków, sprężynek i uszczelek pod nimi. Nie dawaj żadnych silikonów do uszczelniania podczas składania.

 

Druga sprawa to rozdzielacz lub zawór sterujący nieodpowiednio ustawiony i zbyt duża część cieczy wraca do zbiornika opryskiwacza.

 

Trzecia to szczelność układu, szczególnie połączeń przewodów poczynając od przewodu ssącego.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

na postoju, szkoda paliwa :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Skalibruj sobie opryskiwacz pod swój Ciągnik. Ustal ile chcesz wypryskać cieczy na hektar. Ciągnik ciągnikowi nie równy mogą być dwie C-360 każda bedzie miała 3 bieg 1600 obrotów ale opony mogą się różnić i już będziesz miał różnice. Ja osobiście mam skalibrowany swój pod 2 Bieg na 1600 obrotów. Uważam że lepiej jechać wolniej a dokładniej pokryć cieczą to co pryskamy


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Koniecznie zapisz się na kurs na opryskiwacz.Po pierwsze nie będziesz mieć problemów w razie kontroli w gospodarstwie a po drugie pan na kursie przez 2-dni wszystko ładnie wytłumaczy.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

zrób kurs dla siebie


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onetwo    1

w jakim sensie skalibrować ?

Wpisz w wyszukiwarkę kalibracja opryskiwacza polowego. Jest wiele instrukcji. ALBUZ ma również filmik, który dokładnie krok po kroku pokazuje jak powinno się to robić. To nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

nie bardzo jest co obcinać

Nie muszą Ci nic obcinać, dostaniesz mandacik 500zł za brak kursu, następne 500 za brak badań opryskiwacza, 500 za brak książki zabiegów i wyznaczą Ci czas na uzupełnienie dokumentacji, potem przyjadą sprawdzić i jak nie będzie grało to tak w kółko.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jak nie masz czasu na kurs to nie trać go na kiepskie pryskanie - zaoszczędzisz zdrowia sobie i sąsiadom.

Że też jeszcze tacy ludzie jak Ty biorą się za uprawę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj