Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich !

Mam pytanie gdzie w woj. wielkopolskim jest dobry handlarz maszynami rolniczymi. Chodzi mi o to żeby były tam wszystkie maszyny oczywiście używane od traktora po wóz asenizacyjny. Interesują mnie również firmy które naprawiają i sprzedają używany, wyremontowany sprzęt rolniczy. Kupiłbym wszystkie maszyny m.in traktor najlepiej mf taki 150 - 200 km i wszystkie maszyny do niego. Tak byłoby najwygodniej żeby nie jeździć po całej Polsce. Podajcie jakieś namiary. Z góry dziękuję jeśli nie ten dział to proszę przenieście :)

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim budżecie chcesz się zmieścić oraz jaki obszar do uprawy/ Od tego zależy moc,liczba koni. Ile hektarów posiadasz? Czekamy na dodatkowe informacje i wtedy doradzimy na jakie modele używanych ciągników warto zwrócić uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ciągnik 150-200 KM na 50ha - to tak serio ? Poza tym nawet jakbyś się uparł na takiego to do 70tyś będzie ciężko trafić coś dobrego, niewysłużonego a jeśli się nie uda i po krótkim czasie wyjdzie jakiś mniejszy czy większy remont to przy takim ciężkim ciągniku o takiej mocy koszty utrzymania będą spore. Ja bym wolał wybrać coś mniejszego i bardziej popularnego, myślę że około 120KM w 6 cylindrach na taki areał by wystarczyło w zupełności a wtedy jest duży wybór: Renault czy Fendt z silnikami MWM czy też jakiś większy MF na perkinsie, chyba że masz np. mega ciężkie ziemie w uprawie lub potrzebujesz ciągnika 200KM do jakichś zadań specjalnych ale jeśli nie, to wydaje mi się bez sensu.

ps. rozumiem że 70 tyś na sam ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak 70 tysięcy na sam ciągnik ale jak zostanie parę tysięcy to też się nie pogniewam. To co kupić mniejszego a młodszego ? Oglądam  modele mf 8160, 8170, 8140. Albo też mniejszy mf 3125. Pomóżcie coś wybrać.Chciałem takiego żeby miał trochę zapasu mocy np pług obrotowy 5 skibowy jakąś szeroką bronę talerzową do beczki z aplikatorem planuję kupić taką 20 tysięcy litrów i aplikator doglebowy. Rozrzutnik obornika i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

.....

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Może opłaciło by się kupić Ursusa 1614 za jakieś 40 tyś i zrobić kapitalny  remont ? 

PS: Jaką prasę zwijającą do niego kupić ?

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Oszczędniejszy będzie jakiś MF lub Renault. Większy komfort i wygodna obsługa też się liczą, a tanie części nie uzupełnią niedoboru biegów i niesynchronizowanej skrzyni w Ursusie. Ostatecznie zalecałbym raczej 1634, niż 1614, ale to zależy od kupującego. Na ciężkich ziemiach przydaje się większa liczba biegów i połówek, a na lżejszych wystarczy wzmacniacz momentu. Do pługa 5-skibowego, obrotowego minimalna moc to ok. 140 KM. Polecałbym więc coś ok 150 KM. Beczka 20 tyś l z aplikatorem to tylko na równe pola. Na mokre tereny lepiej się nie zapuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Znajomy rolnik posiada MF-a 3645 (145 KM) i ciąga pług 5-skibowy obrotowy. Idzie nim całkiem gładko, choć ziemie są ciężkie i pagórkowate. Problemem jest jednak wiek ciągnika, bo swoje już zrobił i jeśli kupować, to lepiej coś nowszego. Z MF-ów może być np. 8130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli będzie w niezłym stanie, to jak najbardziej. Duży ciągnik jest stabilniejszy, co się przydaje przy długim pługu. Najlepiej wybrać kilka ciągników, a potem zrobić rozeznanie. Ważne jest, żeby nie kupić ciągnika, do którego np. pompa hydrauliki kosztuje kilka tyś zł. Trzeba zawsze brać pod uwagę jakieś awarie, więc lepiej, żeby nie były kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozeznanie robię pomiędzy MF 8170, 8160, 8130, Ursus 1614, 1734 i Renault 155.54 i jeszcze fendt farmer 312. Jeszcze są jakieś dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Z tą pompą to był przykład. Wszystkie części, które mogą nawalić powinny być w miarę dostępne i nie osiągać kosmicznych cen.1500 za pompę jeszcze obleci, ale nie 4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doradzam prostotę w używaniu jak i w naprawie gdzie nie trzeba serwisów i tak dalej i rozbierania szukania wady i td. uważam że seria fendt 6xx nie ma nic w swojej konstrukcji gdzie trzeba fachowca z doświadczeniem danej marki i modelu czy komputera prostota jak c360 tylko cicho w środku wytrzymały  skomplikowany tylko rozdzielacz hydrauliki gdzie i w c360 też każdy mechanik nie naprawi.

 i uważam że kolego mf serii 81xx jak piszesz to dopiero zaawansowana technologia np. komputer skrzyni biegów same epromy procesory zalane w galaretce jak dla mnie nie wiadomo po co tak skomplikowany komputer tam siedzi i prawdopodobnie tylko jedna prędkość obrotowa wom możesz zmienić tylko elektronicznie z kabiny przelicznik obrotów wom ,ale jak by pawlak powiedział obroty takie same.

wystarczy może bo książke można napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Żeby oglądać części to najpierw musiałem poszukać odpowiednich modeli. Czy Fendt 615 ls poradzi sobie z prasą Krone Vario pack 1800 ?

Może teraz jakieś propozycje co do maszyn ?

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558
Napisano (edytowany)

.....

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

No to wybieram jednak tą Renie. Tylko teraz jaki pług do niej  wybrać, zestaw uprawowo-siewny, prasa zwijająca, rozrzutnik obornika brona talerzowa czy gruber ?

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj