News
Rolnikc330782F

Nie działająca sekcja w opryskiwaczu biardzki

Polecane posty

Witam, wczoraj gdy pryskałem pszenicę, ( opryskiwacz biardzki 400 l/12m ) gdy chciałem zamknąć sobie lewą sekcję i tył opryskiwacza, po zamknięciu środkowej sekcji ( tyłu ) dalej pryskał, lewa i prawa sekcja normalnie działają, zamykają się, tylko tył nie działa, czym może być to spowodowane, jakieś pomysły, ktoś z was miał podobny przypadek ? Chcę to szybko naprawić, ponieważ mam do popryskania parę pól gdzie będę musiał zamykać sekcję i mi to przeszkadza, zależy mi na szybkich odpowiedziach.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Bycek1234    0

też mam biardzkiego tyle że 600 litrów ale rok go tylko mam więc nic się nie działo 

może się wyrobił zaworek przy sterowaniu jeśli często był używany bo na zbyt mocne to to nie wygląda

Wiadomość z agroFakt.pl

Bycek1234    0

to ja bym dzwonił do producenta i się dopytał o ew serwis na gwarancji jeśli nie będziesz mógł sam tego zrobić

lukasz222    2434

Chyba jednak niezbyt na czasie Ci zależy, bo wymontowanie sekcji kumatej osobie zajmie mniej czasu niż włączanie kompa i zakładanie kolejnego tematu na forum, ale to już widocznie takie twoje zboczenie zawodowe, na każdy problem zakładać nowy temat, choć istnieją już inne. Te sekcje to mechanizm prosty jak budowa cepa, chyba że sie boisz do nich zaglądać, to zostaje Ci serwis gwarancyjny. Amen

gabrysiek    51

Do mnie jak przywieźli opryskiwacz to miałem sekcje ustawione nie po kolei, ale pryskał dobrze i zamykało też wszystkie. Gdy zabrałem się za zmianę przewodów tak abym się nie pogubił gdy bd musiał zamykać którąś sekcję (mam dzielone na 5) to wtedy jak robiłem próbę to niestety nie zamykało mi też wszystkich, tylko leciało jak chciało. Przyczyną było to, że za słabo po dokręcałem przewody, więc spróbuj i to uczynić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Witam powoli nadchodzi czas zmiany i stwierdziłem że pierwsze co trzeba kupić to opryskiwacz. Waham się pomiędzy dwoma markami. Pierwszym jest Tolmet a drugim jest Bierdzki. Szukam opryskiwacza 600l zawieszonego o szerokości pracy 12-14m ze stałocieśniniowym zaworem. Powiedzcie który będzie lepszy bo cena jest podobna. Może polecicie coś innej firmy?  Nie chce nic używanego bo już parę mam i chce sprzedać.
    • Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez molibden01
      Cześć, witajcie.

Zakupiłem opryskiwacz do truskawek 2000l/15m wyposażony w podzespoły Araga oraz komputer Bravo 180s, pompa Cometa 200l/min. Dziś po dniu testowania nie mogę ustawić ciśnienia podczas jazdy ok. 5 barów. Na postoju, podbija nawet do 8-9 bar przy obr. ok. 1200-1400. Testowałem go akurat z C-360, 4 bieg polowy, obr. 1400-1600, przy założeniu 500l/ha i ciśnienie wskazywało ledwo 2 bary. Dodam że wyższe obroty nic nie dają oczywiście. Przy elektrozaworach zawór stało ciśnieniowy jest ustawiony na 5 bar. 

Może ktoś doradzi co robię źle z ustawieniami

Pozdrawiam
    • Przez Arek
      Chcę zakupić dysze do rozlewania RSM. Jakie polecanie i dlaczego? Wachlarzowe Lechler FD czy może 5 lub 7 otworowe polskie czy jeszcze jakieś inne ?
    • Przez Arek84
      Jak w temacie. kupiłem opryskiwacz, full opcja  i na złość dziś mnie skusiło zobaczyć jak działa. podpiąłem do ciągnika, belka mi się rozłożyła i nie chce się złożyć.... jAK PODPIĄĆ HYDRAULIKĘ bo kombinuje już pół dnia i nic. podaje cisnienie na węża jednego a drugiego w powrót i odwrotnie ni chu chu, jak to złożyć??? Komputer bravo300s pełna hydraulika elektrozawory pykają bo słychać a belka się nie składa...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.