Poochacz

siewnik zbożowy do częstego wykorzystania

Polecane posty

Poochacz    0

jak w temacie, siewnik aby jak najwięcej dało nim się posiać, m.in. zboża, rzepak, łubin, groch, bobik, jeszcze trawy w tym dobrze jakby mógł zrobić podsiew. Szerokość na pewno 3m, reszty jeszcze nie wiem, najlepiej to coś nadbudowanego, jakby było można agregat zmienić lub odjąć w ogóle -to nie jest obowiązkowe, niektórzy coś takiego stosują, agregat to bierny ewentualnie wymiana na wirnik, napęd mechaniczny, pneumatyczny może się nie spradzić, redlice talerzowe czy dwutalerzowe?- czasami uprawa uproszczona, im redlic wiecej tym lepiej, oczywiście 2 rzędy, zgarniacze, rolki z regulacja docisku dobra rzecz, kółko podporowe redlic potrzebne jesli siew na glebach kl.3-6? ciagnik 110km i cena tez im nizsza tym lepiej, rocznie zrobi ok 60ha.

 

zastanawiam sie miedzy tymi lecz nie miałem z nimi styczności w polu:

- cos prostego lecz nie wiem czy sie sprawdzą vitasem 302, kongskilde profiline, amazone d9

- droższe ale może lepsze vitasem 302 a/add, kongskilde masterline 300, amazone ad3000, lemken saphir, kuhn integra 3003, kverneland accord mc-drill, horsch expres td

 

Myślałem że siewnik znaleźć to prosto ale jak tak każdego producenta zobaczyłem to... dużo tego jakoś i tak patrzac to kazdy cos ma, które są godne polecenia a które lepiej odpuścic albo których nie dopisałem a są warte zainteresowania, jeśli cos niesprecyzowalem to piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

horsch to za 60 tysi nawet używki nie kupisz
kurde czemu nie ma edycji z tel.bo nie doczytałem .horsch posieje wszystko i to dokładnie ale obawiam się ze do expressa za mało pary ma ciągnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Ja mogę Ci polecić amazone d9 bo za tą kase nic lepszego nie kupisz, siewnik bezawaryjny ma bardzo precyzyjny wysiew, bardzo lekki, no i zrobiony dobrych materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0

Horsz jakiś ciężki jest, lepiej może coś lżejszego.

Jak sam siewnik to albo vitasem 302 albo amazone d9 3000, porównywalne są i oba dobre, amazone można doposażyć w redlice rotec z 3 możliwościami rozstawu rzędów-przydatne to jest? vitasem szybka zmiana wysiewu normalnego na wysiew nasion małych lub wysiew górny, w amazone nic o tym nie znalazłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Tak dla ścisłości, nie widzę żeby kolega Poochacz napisał gdzie kolwiek że siewnik ma być do 60 tyś. Napisał tylko, że obrobi rocznie 60ha. :blink:


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0

O cenie nic nie pisałem!!! Na razie rozglądam się za co się płaci w poszczególnych siewnikach ;)

Napisze reszte co mnie interesuje aby nie było jakiś niewiadomych, w prospektach wszystko ładnie ale w polu już inaczej.

-kontrolę głębokości siewu, kto ma dobre rozwiązanie, amazone ma coś przymocowane do talerzy i to chyba słabo wypada??

-prędkość siewu jak wpływa u nich na dokładność, system dozowania

-automatyka ścieżek technologicznych

-w nabudowanym na lekkie i średnie to wał gumowy o średnicy powyżej 500mm najlepiej powinien wypaść, wiem że amazone w ad ma w opcji, reszty nie mogę znaleźć, chyba że w pneumatycznych jest to popularniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj