Skocz do zawartości
kris148a

Cielaki w kojcach grupowych a pojenie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris148a    16

Witam, mam takie by dla kolegów. Jak wygląda pojenie cielaków mlekiem w kojcu jeśli jest razem np. 10 sztuk? Powiedzmy że powiesze 10 wiader ale te sprytniejdze obskocza 2 a ten ciapowaty się nie napije. Czy lepiej w czasie odchowu na mleku oddzielnie trzymać? Proszę o rady doświadczonych kolegów.

zbyszekbrzuze    211

Ja nie widze w tym problemu. Dajemy każdemu wiadro i pije, oczywiście poskramiacz w ręku, żeby nie zabierały. Małe cielaki zanim się nauczą pić z wiadra siedzą same, a potem już razem. U nas nie stosuje się smoczków tylko normalne wiadra, bo potem ciężko odzwyczaić od smoczka.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Wiadomość z agroFakt.pl

same110    66

Jeśli możliwość to porob szczebelki co.20cm z desek tak aby cielak włożył głowę po.podejściu do punktu pojenia.Ty polozysz wiadro pod każdą szczebelke i nie ma szans żeby drugi cielak pil z tego.samego wiadra

Jus82    5

Wieszaki na płot wiadra ze smoczkiem i poskramiacz w ręku. Odzwyczajenie od smoczka nie jest trudne 2/3 dni pobeczą, jeden dzień bez picia i po wszystkim. A jak piją ze smoczka praktycznie się nie ssą nawzajem, szczególnie jak smoczki są twarde i musza dużo energi włożyć by wyssać mleko z poidełka. Fakt, że z tego twardego smoczka dłużej schodzi zanim wyciągnie mleko ale cos za coś.

Tomas1987    32

mój sposób jest bardziej pracochłonny ale da się obskoczyć.w wejściu do cielętnika mam zrobiony taki prowizoryczny skojec na 2 cielaki.otwieram drzwi, cielaki wchodzą(po 2) i dostają pić.Piją to ja ogarniam co innego jak skończą to wchodzi kolejna para. Wbrew pozorom nie trzeba się wiele naszarpać z nimi. Szybko się nauczyły i wchodzą parami.Mam inny problem bo jeden nie chce pić mleka.Wypija 2 litry dziennie czasem 1,5 za to mega ssie inne sztuki.jak go oduczyć?zawiesiłem nawet gumę strzykową żeby się nią bawiły to wszystkie inne się nią zajmą po pojeniu a ten nie chce za cholere.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gosc5080R
      Witam 
      Czy kupował już ktoś cielaki z firmy  E-mate Monika Matejewska ?
      Jakie są tam ceny dla osoby prywatnej ?
      Czy może lepiej kupić od handlarza ? 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.