Skocz do zawartości
kamil8894

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil8894    0

Witam, rozważam zakup agregatu ścierniskowego do Zetora 7211. Mam talerzówke 1,8m i Zetor ma bardzo lekko i myślę że zamiast kupować większą talerzówke to może lepiej kupić agregat, np SMOK taki o symbolu AS21K2WS. Ma 5 łap, szerokość 2,1 i zapotrzebowanie na moc 55-75 KM. Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

Edytowano przez kamil8894

krysp2105    0

Zetor 7211 nie ma szans aby sobie poradził z ty agregatem, w piachu będzie się wlókł natomiast w twardej ziemi niema szans.....

Wiadomość z agroFakt.pl

KamilBugdol    1

bez napedu przedniego jest masakra na taki pr
przyklad mam talerzowke 2,7m i jak po orce obornik zasypuje to bez przedniego pod lekka gorke juz sie grzebie ale po sciernisku powinien isc z tym groberem

leszekd    85

Żaden agregat ścierniskowy nie zrobi tak jak pług podorywkowy spokojnie pociągniesz 7 skib. Nie ulegaj modzie te narzędzia są nie efektywne energetycznie ciężko ciągnąć a na polu inaczej tego nie nazwiesz jak poligon.   

cyprian1219    364

Powiem tak, mocy na uciągnięcie tego grubera mu starczy, podnieść go też podniesie, ale bez przedniego napędu to daj sobie z tym spokój bo to będzie męka a nie robota. Chyba że masz piaski 6 klasy to na płytko powinno mu starczyć przyczepności, no ale inaczej to się będzie po prostu ślizgał i stawał. Ja tak ogólnie posiadam ścierniskowca 2,2 z pięcioma łapami, ale nie jestem z niego zadowolony na 3 klasie, ciąga go zetor 7745 turbo i problemów z nim nie ma, ale jakość pracy mnie nie zadowala, dobry jest na przykład do wyrównania pola, albo głębokiej uprawy czy likwidacji chwastów i perzu, ale na ściernisku to bardzo słabo sobie radzi... Lepiej zainwestuj w pług podorywkowy (będzie dużo taniej) albo rób talerzówką albo kup szerszą a tą sprzedaj. A i największa wada ścierniskowca to to że po nim bardzo dobrze rosną chwasty i przed orką trzeba wszystkie pola 2 raz objechać, a z podorywkowym wcześniej takich problemów z zieleńskiem nie było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JJaaJJoo
      Witam posiadam zetor z rodzinny 5211-7711 jak to zetory z lewej strony siedzenia mam 3 wajchy z czego interesują mnie wajchy od wom-u i ręcznego.A dokładniej idą od nich linki od ręcznego na zdj jest połoczona z dźwignią nr1 A obok znajduje się dźwignią od wom-i na zdj zaznaczone nr2 .No i tu jest właśnie kłopot bo w momencie zaciągania 5 min sprzęgła  zaciąga się również hamulec ręczny . I tu jest pytanie czego jest to przyczyna dodam że linki są podłączone dobrze ? 

• Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Paula87
      Witam, mam pytanie czy olej avia special hdc 10w nadaje się do ciągnika Zator 5011?
      Ewentualnie jaki polecacie na zimę?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?