Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
adrianurban    1

Witam wszystkich. Jestem właśnie na kupnie prasy rolującej i wybór padł na jd 545 i moje pytanie odnośnie pracy taką prasą, to z jaką prędkością należy czy też raczej można nią prasować. Nigdy nie miałem doczynienia z taką prasą i dlatego pytam. Czy poprostu tak jak w przypadku prasy kostkujacej zalezy to od grubości "wałka" z słomą czy sianem im więcej materiału tym wolniej trzeba jechać. Dodam tylko że do dyspozycji mam dwa Mf jeden 80 koni a drugi 105 wiec myślę że w sam raz do takiej prasy się nadadzą. Bardzo proszę o pomoc odnośnie tej prędkości i poczatków pracy taką prasą. Z góry dziękuję.

Edytowano przez adrianurban

szaman1    38

Wjeżdżasz wolno na pół sprzęgle lub małym biegu Jak zacznie się balot kręcić to  redukcja i cały czas but, wiadomo na grubych wałkach jedziesz wolniej bo możesz ją zapchać, ale to sam obczaisz. w kiszonkach jest znacznie gorzej przynajmniej w 550 bo zawija się na wałki

adrianurban    1

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w tej sprawie? Bardzo proszę doświadczonych użytkowników tych pras o pomoc i przydatne wskazówki odnośnie początków użytkownika.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się