daanny

Lasy Państwowe chcą na nas wymusic posadzenie lasu

Polecane posty

daanny    33

Witam problem dotyczy nawet kilkuset rolników w naszym powiecie a u mnie jest dokładnie tak. W latach 70-tych pewien Pan Wyciął kilka arów drzew na swojej działce w rejestrze gruntów zapisanych jako las zrobił z tego łąkę, mój dziadek później to od niego kupił i przez 40 lat użytkujemy to jako łąkę, dziadek , ojciec, teraz ja i nagle nadleśnictwo zmusza mnie po tylu latach bym tam sadził las a w moim przypadku w ogóle nie ma takiej możliwości, oczywiście mogę zrobić z tego działkę rolną ale koszt około 2 tys za 12 arów, do tego biurokracja niesamowita od zgody gminy poprzez powiat i co najgorsza u mnie musi na to wyrazić też zgodę regionalny dyrektor ochrony środowiska, a planów i mapek do niego trzeba nazbierać więcej i dostarczyć niż jakbym miał jakąś budowę rozpoczynać. Oczywiście nic nie będę z tym robił nie mam zamiaru chodzić od urzędnika do urzędnika i takimi głupotami się zajmować. Moje pytanie czy mają takie prawo by zmusić mnie bym posadził tam ten las? dodam że posiadam już kilka ha lasu na innych działkach i tam do którejś nawet może po zastanowieniu dosadziłbym tego lasu byłoby to nawet racjonalne ale w ich przepisach musi to być dokładnie w tym samym miejscu jaj za czasów komuny. Proszę o  odpowiedź kogoś kto też przez te procedury przechodził  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

mogą cie zmusić nakładając na ciebie karę administracyjną ale to długa procedura tylko że kara może być dość wysoka. u nas w wiosce gość wyciął las kasę przepił i lasu nie odsadził bo za chlaniem nie miał czasu to mu 200000 kary dowalili ostatecznie komornik zlicytował mu ziemię razem z tym nieszczęsnym lasem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

tylko że ja nigdy nie wyciąłem ani jednego drzewa na tej działce i małe sprostowanie to nadleśnictwo próbuje mnie do tego zmusić na wniosek starosty i to starosta w ostateczności ma wydać orzeczenie  o  zalesieniu a jeśli tego nie zrobię to firma zewnętrzna wejdzie na mój teren zalesi a ja za to wszystko zapłacę, ciekawe czy się odważą aż tak drastyczne środki podjąć czy tylko straszą  ;[ pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na moje to moga Ciebie w d..e pocałowac jesteś 4 właścicielem i mineło ponad 50lat ,na Twoim miejscu nagłosnił bym to w mediach ,starosta zaraz skruszeje i zacznie logicznie myślec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Przecież to ich żywioł (urzędników) , zrobić problem i dręczyć ludzi . Pisma ,paragrafy , postanowienia , decyzje , kary administracyjne , sankcje to ich chleb powszechny i radość z dobrze wykonanej "pracy" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wczoraj oglądałem sprawę pewnej Pani z Wielkopolski ,matki 6 dzieci, chcą ja zamknąć za 100zł ,na 5 dni bo nie ma z czego pokryc grzywny ,a dzieci na ten czas do pogotowia opiekuńczego ,,takich to bym zmiejsca dyscyplinarnie zwolnił za chamstwo ;[ oprócz prawa i paragrafów jest jeszcze etyka i rozsądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Prawo mówi że właściciel lasu po jego wycięciu musi w ciągu 5 lat posadzić nowy  w tym samym miejscu,dlaczego nie zmuszali do tego mojego dziadka albo jeszcze wcześniejszego właściciela który wyciął te drzewa to tego nie wiedzą, dopiero mnie po 40 latach zmuszają do odnowienia albo każą przekształcić w użytek rolny ( tłumaczę im że tam od 40 lat jest TUZ to tego nie rozumieją bo oni  w mapach mają las) w celu przekształcenia mogę napisać podanie do tego Regionalnego dyrektora ochrony środowiska, tutaj lista wszystkich załączników jakie każą dołączyć http://bip.poznan.rdos.gov.pl/wniosek-o-wydanie-decyzji-o-srodowiskowych-uwarunkowaniach-dla-przedsiewziecia-polegajacego-na-zmianie-na-uzytek-rolny , uiścić opłatę i czekać na decyzję jakiegoś tam urzędnika, następnie podobny proceder w powiecie, badania gleby , geodeta , jakiś tam klasyfikator, opinia leśniczego i już nawet nie pamiętam co tam jeszcze, Jak się w kraju za dużo naprodukuje urzędników to później musimy z takimi absurdami walczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

ja bym na twoim miejscu bym się wybrał do prawnika i zobaczył co on na to powie może coś doradzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

mogą cie zmusić nakładając na ciebie karę administracyjną ale to długa procedura tylko że kara może być dość wysoka. u nas w wiosce gość wyciął las kasę przepił i lasu nie odsadził bo za chlaniem nie miał czasu to mu 200000 kary dowalili ostatecznie komornik zlicytował mu ziemię razem z tym nieszczęsnym lasem 

I co nowy właściciel zalesił ten las ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

tak ja jestem nowym właścicielem ojciec od komornika wykupił całe te gospodarstwo to było w 98 roku w 99 odsadziliśmy las teraz rosną tam modrzewie. Dodam że nikt nas nie zmuszą do odsadzenia tego lasu tylko ojciec sam go odsadził dla świętego spokoju. Nam ten las nie był potrzebny ale to było w komplecie z łąką i polem o które dla ojca chodziło 

Edytowano przez Kajtek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Polska to chory kraj, czasami reportaż u Jaworowicz czy Expresie Reporterów więcej zdziała niż nawet prawomocny wyrok sądu który urzędasy mają w D bo oni po swojemu interpretują przepisy....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

to jest najlepsze że masz akt notarialny co powinno być świętością co jest zapisane czyli że ty jesteś właścicielem włodarzem itp i co przyjdzie ci jakiś urzędas i mówi ty na tej działce masz zrobić to i to i jeszcze to bo kara sankcje to jest chory kra,j mam ziemię i nie mogę  dysponować jak chcę kiedy chce i co chcę tylko muszę spytać urzędasa czy mi pozwoli, działka rolna chce sprzedać pytaj się urzędasa   ,las chcę sprzedać pytaj się urzędasa, las chcę wyciąć pytaj się urzędasa, i on łaskawie powie JA CI POZWALAM sprzedać /wyciąć/itp paranoja paranoja i jeszcze raz paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Wydaje mi się że zmuszają rolników w moim powiecie do sadzenia lasów przez to że nasi mądrzy rządzący podpisali pakiet klimatyczny, a by móc ograniczyć emisję CO2  musi wzrosnąć w kraju powierzchnia lasów i biorą się za nas rolników bo tak najłatwiej, już zrobili różnego rodzaju zazieleniania i inne wymysły jeszcze trochę i trzeba będzie mieć jakiś % lasu by się starać o dopłaty zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak pisze w wypisie las to ma być las i trudno. Gdzieś siedzi jakiś miłośnik lasów i się za to wziął :( .   A jak się wziął to będzie las. W skali kraju są miliony taich przypadków  sadzonki podrożeją :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

lasy państwowe jak i prywatne podlegają pod to samą ustawę i obowiązują te same zasady gospodarką leśną - las wycięty musi być nasadzony na nowo 

jest robiona aktualizacja i tam gdzie jest las to ma on być,  a jak został skasowany to należy to przekwalifikować na grunt orny i tyle 

to się robi na swój koszt i jest to obowiązek właściciela gruntu 

stan na gruncie ma się zgadzać z wypisem z rejestru gruntu , dopóki nikt się tym nie zainteresował to było jak było ale lasy ostatnio robią aktualizacje i takie kwiatki wychodzą na jaw 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To kolejna zagrywka starej UE - zalesić ile się da, zmaleje produkcja rolna i automatycznie zwiększą eksport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak stara UE 50 lat temu wpisała las na twoich działkach.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Jeśli w wypisie z rejestru gruntów masz w tym miejscu las, to Cię zmuszą, a jeśli grunt rolny to Cię mogą pocałować tam, gdzie słońce nie dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj