Skocz do zawartości
Niszczu

Tur do przewożenia big bagów.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Niszczu    0

Witam.

Zastanawiam się w jaki sposób podnieść chwytakiem od tura big bag i przewieźć go z punktu A do punktu B. Chodzi o to, że zamiast przenosić zboże wiadrami lub wozić worki taczkami, wpadłem na pomysł, że można wykorzystać posiadany sprzęt( do tego przecież służą :) ).  Wymyśliłem, że najbardziej opłacało by się sypać zboże do big baga (posiadam taki: https://www.grene.pl/worek-big-bag-500-kg.html nie jest to reklama ). Wysyłam zdjęcie jaki posiadam chwytak i jak myślałem żeby ten worek mocować( zdjęcie przykładowe z internetu).

Moje pytanie brzmi, jak zamocować taki big bag do chwytaka? Myślałem nad wygięciem prętów fi 12 w kształcie litery S. Może ktoś ma lepszy pomysł? Będę wdzięczny za pomoc, niby proste, a jednak nic ciekawszego i taniego nie wymyśliłem :)

post-186883-0-99949000-1461095536.jpg

Edytowano przez Niszczu

Wiadomość z agroFakt.pl

kamciow    84

pomysł w miarę, tylko haki szekle, co tam weźmiesz zamocuj w okolicach ramki, dzięki czemu znacząco poprawi się stabilność bb jak i samego ciągnika

romek6340    203

Dwa uchwyty w dolne mocowanie (zabezpieczenie) ramki i dwa szeklą czy jakimś hakiem ta górną rurę ramki. Tylko ramkę w pochyl aby w miarę poziomo było.

iron    393

kolega ma w widłach otwory i do nich haki przykręca bo kiedyś ładowal tonowego bega do rozsiewacza i mu przecięło ucho na widłach i pogięło rozsiewacz. także może w ten sposób .

Niszczu    0

Niestety szekla(16mm) jest za wąska aby objąć dolną część ramki. Ma ktoś może inny pomysł?

Tomek90    191

Paleciak na tura tak jak powinno być. 

Tym chwytakiem to problem tonowego baga bedzie na przyczepe stawiać bo wysoko nie podniesiesz. 

Niszczu    0

maksymalna wysokość na jaką muszę podnieść ok. 30 cm aby tylko nie zawadzić o nawierzchnię przy przewożeniu, big bag 0,5 t.. Czynnośc ta wykonywana jest raz na tydzień/ 2 tygodnie, dlatego szukam jak najtańszego rozwiązania, a paleciak na tura to zbyt duży koszt jak dla mnie.

AlaCapone    3633

Ucho big-baga umieść pomiędzy ramiona chwytaka i przełóż przez nie rurę grubościenną Ø2" lub co tam masz (drut Ø20mm). Ściskając chwytak regulujesz odległość ramion od siebie (20-50cm). Możesz to samo zrobić na samej euro-ramce.

Niszczu    0

Odświeżę temat, pręty do podnoszenia big bagów zostały wykonane, dziękuję bardzo za podpowiedzi, uchwyty mocowane są bezpośrednio do euroramki. Poniżej fotka i filmik jak zostały wykorzystane haki przy tegorocznych wykopkach, gable odeszły do lamusa :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5da261abca927c37

Edytowano przez Niszczu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się