emilko

Powierzchnia zasiewu roślin strączkowych 2016

Polecane posty

emilko    20

Wiele osób narzekało, że dopłata do strączkowych w 2015 okazała się taka mała w porównaniu do założeń. 

Z obserwacji w mojej gminie mogę wnioskować, że w 2016 będzie jeszcze mniejsza, ponieważ  w 2016 strączkowych zasianych jest jeszcze więcej ( przynajmniej na moim terenie).

Jak jest u was, rzucili się wszyscy strączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Ja już od 5 lat sieje po 2ha grochu. A w tym roku posiałem tylko hektar. U mnie na okolicy dużo mniek wysokobiałkowych niż rok temu. W tamtym roku sieli dużo łubinu i potem go nie kosili. W tym roku już nie bo jak piszesz dopłaty małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

to prawda że w tym roku nie będzie dopłat do wysokobiałkowych?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

będą bo wypełniający mi wniosek w ODR powiedział że będą ale mniejsze coś około 400 zł /ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

U mnie znacznie więcej zasiewów strączkowych szczególnie łubinów ,Ci co nie sprzedali nasion lub nie skarmili zwierzętami posiali je na polu.

dopłaty do WB będą pewnie niższe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A i mnie na lubelszczyznie jest 70% spadek zasiewow roslin straczkowych z racji ze tamten rok dal po d*pie w tym sieje ten kto musi.
A druga sprawa to taka ze w okolicy praktycznie nie ma chodowli i nie ma co z tym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas w zeszłym roku było 4 ha grochu (tyle było potrzebne) zaś w tym roku jest 5,7 ha a miało nie być wcale (ale wypadł rzepak i trzeba było zasiać).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie miało być 2 ha tylko ze względu na EFA, a że wypadł rzepak to posiałem 3 ha, a tam gdzie miała być soja docelowo pokazuje się już kukurydza. Ogólnie w okolicy nie widzę strączków, a  w tamtym roku było tego sporo. Spadek zasiewów chyba wiąże się z wysokością dopłat, miało być 400 euro, było 400 zł i susza. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jest odwrotnie wszędzie strączkowe gdzie okiem żucisz pewnie każdy liczył że mniej zasieją i dopłata będzie wyższa a może byż tyle samo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bambrzwlkp1
      Witam po wymluceniu saladery przyszedl czas na jej odwianie. I tu jest problem, w saladerze jest duzo powojki.... mam pytanie do was jakie bym musial zalozyc sito zeby ją odwiac. (Moja wialnia jest wlasnej roboty wiec sita tez trzeba samemu zrobic) zrobilem juz jedno sitko z moskietery ale jest za gęste. . ; ( moze macie pomysl jak ja odwiac lub z czego zrobic tak geste sito zeby saladera przeleciala a nie powojka lub na odwrót. dzieki za wszystkie odp.
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez gawron323
      Witam, na początku maja siałem łubin na przyoranie pod pszenżyto ozime i co teraz mam zrobic stalerzować czy przyorać. Dodam, że łubin ma już strączki  ? Proszę o szybką odpowiedź .
    • Przez Rol_C-330M
      Jak uprawiać łubin jaką odmianę najlepiej, jakie nawozy i opryski i kiedy
    • Przez mefiu000
      Witam.
      To, że rośliny strączkowe/motylkowe są świetnym materiałem na poplony wszyscy wiedzą, a co zasiać na poplon jeśli uprawiam te rośliny w plonie głównym? Sieje/sadzę głównie bób i fasolkę szparagową, towar schodzi z pola już w czerwcu,lipcu więc szkoda żeby stało puste pole i zarastało zielskiem. Można na drugi plon sadzić kapusty, a co polecacie na poplon do przyorania? Przyznam się, że dopiero teraz dowiedziałem się ,że gorczyca należy do roślin kapustowatych czyli wychodzi na to, że idealnie pasuje po strączkowych. A co oprócz gorczycy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj