Lukas85

NH 8360 jaką skrzynię wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Skrzynie
Lukas85    16

Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ciagnika NH 8360. Z tego co wiem w tym ciagniku były 3 skrzynie: 2-elektroniczne i jedna z manualnymi przełozeniami i półbiegami. Moze ktos z doswiadczenia sie wypowie na temat tych skrzyń? Z jaką skrzynią ciągnika szukać? Obecnie mam TD90 z manualem. Skrzynia jest prosta i niezawodna, ale... no właśnie zawsze jest jakieś ale bo elektronika to wygoda.

Bede wdzieczny za wszystkie opinie.

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

misza9128    17

Swoje lata ma ale mechaniczna to mechaniczna , jak wszystko w porzadku z elektroniczną (nie szarpie itp) to elekryczną ;)

Lukas85    16

Podobny dylemat miałem przy zakupie kombajnu - z hydrostatem czy bez. hydrostat jak się zepsuje to będzie drogo ale komfort pracy był wart ryzyka :)

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukas85    16

Jeszcze jedno pytanie, czy ktor moglby mi opisac obsłue skrzyni Range Command? Biegi zmienia sie ze sprzeglem czy bez itp

Majcin    7

Żeby przejść z zakresu A na B na C używasz sprzęgła nogą lub guzika pod lewarkiem, np z B1na B2 dusisz tylko guziczek :)

Lukas85    16

ok a jak jest przy ruszaniu z miejca? Uzywa sie tez guzika albo zwykłego sprzegła?

I jak jest ze zmiana biegów pod obciazeniem w ramach jednego zakresu?

Lukas85    16

czyli wystaczy ze wcisne ktorys przycisk i to wszystko? A jak jest z połozeniem neutralnym jak go wrzucic?

Majcin    7

Z rewersa możesz ruszać, rewers na środek i masz neutralne.
Załóżmy orzesz na B5 czujesz że słabnie (np obroty z ~1750 spadają do 1400obr/min) - zrzucasz na B4 (guziczkiem) i nic więcej nie robisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dario1601
      koledzy potrzebne mi sa wartosci kalibracyjne szkrzyni 18 na 6 . kupuje taki ciagnik i chcial bym porownac w jakim stanie sa sprzegla
    • Przez wino36
      Witam. Komputer pokazuje mi p32, wiem że to błąd czujnika skrętu przy prawym kole, jednak nie wiem jak to naprawić. Czy konieczny jest serwis, czy możliwa jest naprawa samemu? Niby nie jest to błąd krytyczny, jednak dźwięk przy uruchamianiu denerwuje.
      Kolejne pytanie dotyczy skrzyni full command. Czy przy uruchamianiu, również u was zaświecą wszystkie diody zmiany biegów? martwię się ponieważ dwa razy pokazała mi się książeczka i rozłączyło bieg - możliwe że to ja coś źle zrobiłem, jednak ciągnik ruszył po czym za parę metrów stanął i pokazała się właśnie ta książeczka na wyświetlaczu zmiany biegów. Chciałem zapisać jaki to błąd jednak już od dłuższego czasu nie powtórzyło mi się to:) Pozdrawiam
    • Przez lysy23
      Mam taki problem nie podoba mi się praca silnika w New Holland m135, słychać takie Cykanie na wolnych i szybkich obrotach Oraz z odpowiedsznika silnika czuć mocno spaliny co to może znaczyć? 

• Przez szepi
      witam...
      mam taki problem w TM140, a mianowicie:

przy automatycznej blokadzie mechanizmu różnicowego przy skręcie w prawo po przekroczeniu pewnego promienia skrętu mechanizm ładnie, łagodnie się rozłącza, a le przy skręceniu w lewo rozłącza PÓŻNIEJ, gwałtownie szarpiąc.....?!

czyżby to była wina sensora?

osobiście się na tym nie znam ale wydaje mi się że gdyby to sensor nawalił to wcale by mechanizm się nie załączał/załączał.....
    • Przez BumBleBeeee
      Witam. 
      Mam mały problem z NH TM 190. Mianowice przy odpalaniu od razu gdy odpali wchodzi na obroty rzędu 1500 czasami mniej i nie  wiem czego to może być wina. Wie ktoś czym może być to spowodowane ? Dodam, że gdy odpali wchodzi na te 1500 obrotów pochodzi 1-2 sekund i spada do normalnych obrotów na jakich powinien chodzić 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.