Skocz do zawartości
News
kaziu914

Udzwig podnośnika a odległość środka cięzkości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaziu914    0

Witam mam pytanie odnośnie podnośników w ciągnikach rolniczych. Chodzi o to np: ursus 914 ma udźwig podnośnika na końcu cięgien 4 tony a jaki będzie miał udźwig po przesunięciu ciężaru o np: 1m. Czy można obliczyć to z jakiegoś wzoru?

chodzi Ci o to że wysięgnik mający np 1 metr podnosi 4 tony? jeśli tak to chcąc wydłużyć wysięgnik 2 krotnie tracisz o 50% maxymalego udźwigu wysięgnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aregus
      ęWitam. Mam problem z podnośnikiem. Mianowicie po odpaleniu silnika cięgna idą same do góry lecz po naciśnięciu nogą mozna je opóścic. Ponadto po podczepieniu pługa ciągnik nie ma siły go podnieść. Jest załozony nowy rozdzielacz, nowa pompa nowy olej i filtryi nic nie pomogło. Co może być przyczyną? z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi
    • Przez konrad23
      Witam, mam problem z podnośnikiem w traktorze Massey Ferguson 575 (4x4). Podnośnik podczas podnoszenia gwałtownie szarpie. Najgorzej jest z cięższymi maszynami ponieważ trzęsie całym traktorem. Gdy podniosę maszynę jest w porządku, podnośnik nie opada. Najgorsze jest to podnoszenie skokami podczas podnoszenia, zwłaszcza przy pracy w polu. Filtr od oleju hydraulicznego został wyczyszczony, czy może to być wina zaworu przy pompie który być może się do końca nie otwiera, lub się zaciął ? Miał ktoś taki problem. Czekam na wasze opinie i uwagi.
    • Przez DanteMMO
      Witam mam problem, chodzi o to że po naprawie ferdka chcieliśmy podnieść pług i podniusł go bez problemy po czym podpieliśmy węże do obrotu pługa nagle spadł, stracił ciśnienie i teraz już nie chce podnosić sądziliśmy że to za mały stan oleju więc dolaliśmy i jest teraz ful, nie wiem co mogło się zadziać może ktoś miał już taki problem i jest w stanie poradzić co zrobić, pompa zębata była po naprawie wymieniliśmy tulejki na wałkach i spasowaliśmy ją na nowo była szczelna i nie przestawialiśmy zaworu na niej po tej naprwie
    • Przez Adamo90
      Witam jak sam tytuł wskazuje post dotyczy modyfikacji rozdzielacza. Ma to wyglądać tak rozdzielacz pod siedzeniem który steruje podnośnikiem do wywalenia na jego miejsce montowana jest płytka z dwoma otworami kupuję rozdzielacz hydrauliczny 2 sekcyjny przewodami łącze tą płytkę z rozdzielaczem. Resztę otworów w rozdzielaczu przeznaczam jako wyjścia hydrauliczne.Czy wszystko będzie pięknie nic nie będzie kapac i czy się zwiększy wydajność podnośnika czy lepiej od razu wstawić siłowniki pomocnicze. Czy ktoś zrobił już taką przeróbke u siebie w 30? Jeżeli tak dacie jakieś zdjęcia rady czy się opłaca czy lepiej kupić normalny rozdzielacz. W internecie jest masa takich przeróbek ale nie znalazłem żadnych schematów i dobrych zdjęć. Bo teraz to ja zwykłej beli nie dam rady podnieść. 
    • Przez Dariusz1972
      Mam problemy z ciągnikiem John Deere 1640 a dokładnie z podnośnikiem i turem  przy podnoszeniu tur i podnośnik drży.Wymieniłem pompę wewnętrzną skrzyni, pierścienie, tuleje i podkładki dystansowe koszyka półbiegów , wszystkie oringi , uszczelki gumowe, uszczelki tłoka podnośnika.Po remoncie nic się nie zmieniło.Ciśnienie w pokrywie skrzyni wynosi 9.5 atmosfery.
      Jeżeli ktoś wie co może być powodem usterki będę wdzięczny za wskazówki.