zibi100

Hydraulika w C-328

Polecane posty

zibi100    0

Mam takie pytanie. Czy jest możliwe dorobienie wyjści w c-328 hydrauliki zewnecznej? A jeśli tak,to w jaki sposób. Nie jestem ekspertem ale roździelacze

w c-328 i c-330 są z wyglądu podobne rużnica jest na rączce "dwa i trzy położenia". Nie wiem jak jest w środku i czy pompa uciągnie.Może macie jakiś inny

pomys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

sąsiad ma c328 i ma w nim wyjscie chydrauliki ale niewiem czy niema czasem całej pokrywy podnosnika z c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

Kolego YOGI czy mógłbyś po świętach zapytać sąsiada dokładnie co wymienił w swojej c-328. Był bym ci bardzo wdzieczny. I czy mógłbyś

napisać co się dowiedziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

p1000507nr5.th.jpg

Jest to zdjencie z mojego ciągnika c-328 jak widzicie niema żadnych wyjść hydrauliki zewnecznej.Dla porównania daje zdjencie

z c-330 kolegi zgallery4924440910er3.th.jpg forum. Może teras koledzy poradziće mi jak to przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

No innego wyjścia nie ma musisz założyć rozdzielacz od c330 i tu gdzie masz czerwoną rurkę od rozdzielacza to masz jedno wyjście hydrauliki a jeśli potrzebne ci są 2 wyjścia hydrauliki to musisz założyć tez rozdzielacz na błotniki.... ale podstawą jest zamontowanie rozdzielcza od c330.

 

Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Koledzy powoli, ale zapominacie że w 28 olej do hydrauliki nie jest pobierany ze skrzyni tylko z oddzielnego zbiornika w którym jest zanurzony siłownik. a tam jest 5 litrów oleju, no może trochę więcej. Tu trzeba zrobić w tym zbiorniku otwór dosyć spory i nim przewód do skrzyni do smoka który też trzeba założyć. pisze że otwór dosyć spory bo nim olej będzie też wracał do skrzyni. Co do rozdzielacza to proponuje kupić taki jedno sekcyjny i na błotnik bo za ten rozdzielacz od 30 to trochę trzeba dać.

Zasilisz go bardzo prosto- do rozdzielacza leci rurka od pompy którą widzisz. więc zasilanie poszczasz przewodem od pompy a powrót do rozdzielacza. trochę cię czeka zabawy ale inaczej się nie da. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

Wyczytałem to na innym forum.

Są jeszcze dwie możliwości:

- pierwsza dodatkowa pompa na wom, zbiornik i rozdzielacz

- druga zainstalowanie pompy z przodu i jej napęd od silnika

 

 

 

Oryginalny rozdzielacz do c -328 ma tylko 2 pozycje :

1 podnoszenie

2 opuszcznie a po wychyleniu dzwigni w prawo dociążanie.

 

Pozycja dociążanie po zastosowaniu wyjścia na rozdzielaczu może obsłuży hydraulikę zewnętrzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozdzielacz z 330 kost teraz około 400 zł i olej jest brany z orginalnego zbiornika nie mam wyjscia hydrauliki ale jest w planie załozyc teraz poprostu nie jest ono potrzebne . Jak bedzie wspólpracował z czyms co wymaga duzo oleju to mozesz dolewac i zobacz moze akuratnie orginalny zbiornik starczy


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Dobrze że ktoś się znalazł co tak zrobił. rozdzielacz jednosekcyjny nowy kosztuje 300 chyba. ale dochodzą jeszcze koszty przewodów. z jednej strony łatwiej założyć od 330 ale to tylko jedno wyjście jest. A co do dolewania oleju to nie wiem czy wystarczy ten zbiornik. może być mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi100    0

Nie wiem które wyjście jest lepsze czy zrobić dodatkowy zbiornik w przyczepie czy połączyć zbiornik ze skrzynią.

Drugim problemem jest to że nie wiem jaki filter oleju zastosować [aby pompa nie ciagnęła opiłków] i w jakiej obudowie.

Gdzie go umocować? Taki filtr musi dawać mały opór będąc na zasilaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Zrób na wzór c330 a będzie ok. a najpierw możesz jak tu kolega podpowiadał dolać oleju- może będzie tobie wystarczało. a rozdzielacz na błotnik- ja bym tak zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

U mnie we wiosce facet ma tura 2 sekcyjnego przy C-328 a olej pobiera z tego zbiornika a nie ze skrzyni i mu wystarcza. Sam mam C-328 i podpisuje sie pod kolegami podstawa to rozdzielacz od C-330. A co do pojemności to ja moim często kipruje przyczepy i nigdy nie brakuje starczy nawet na podniesienie belki żeby docisnąć jak sie kopie :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego tego oleju miski olejowej podnośnika na pewno ci nie wystarczy do obsługi tura czy przyczepy. Wyjście jest proste odkręcić miskę olejowa a króciec pompy skierować w duł a na nim zamontować przewód gumowy. Olej będzie pobierany ze skrzyni biegów tak jak to jest w c-30 czy w c-60. O opiłki się bardzo nie martw mam tak zrobione u siebie i chodzi bez problemu pompę raczej się wymienia z przeciążenia aniżeli z opiłków obecnych w oleju. Jeżeli koniecznie chcesz filtr to zamontuj go na przewodzie ciśnieniowym tam się przyda lepiej bo to te opiłki i zanieczyszczenia najdrobniejsza są szkodliwe i krążą ciągle w oleju nie sedymentując na dno skrzyni.

Rozdzielacz to albo od 30-tki albo jakiś na błotnik tylko taki co może mieć obciążalny wypływ oleju bo musisz podłączyć w szereg jeszcze ten pod siedzeniem. Nadaje się ten który jest montowany w w 30 – tkach ale on chyba niema zaworu bezpieczeństwa więc trzeba by jakiś zaadaptować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj