Rolnik221

Handel maszynami z zagranicy

Polecane posty

Rolnik221    12

Witam chciałbym się dowiedzieć coś na temat maszyn sprowadzanych z zagranicy(np: niemiec). Czy opłaca się to robić, czy tańsze są tam maszyny niż w polsce. Chodzi mi o takie maszyny jak agregaty, siewniki itp. Czy tam kupuje się je od rolnika czy od jakiegoś handlarza?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

To zależy jak masz tam kogoś na miejscu i wyszuka Ci coś fajnego w niezłej cenie to sie opłaca bo tak w ciemno jechać nie ma sensu szkoda czasu i pieniedzy, ostatnio rozmawiałem z handlarzem który sprowadza ze skandynawi to mówi że zastój straszny ciezko co kolwiek sprzedać  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

W Niemczech są maszyny tańsze ale musisz kupić od gospodarza. Bo na składach są nawet droższe niż u nas. Chyba że od handlarza Polaka w Niemczech kupisz to może być taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Jak byłem w Niemczech to handlarz Polak za kosiarkę chcił 200euro a jak przywiózł ją do Polski inny handlarz z mojej okolicy kosztowała już 3500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

z Francji podobno są tańsze ale bardziej zajechane. a poza tym jak kolega wyżej pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

w niemczech maszyna  kupiona od rolnika nie zawsze będzie tańsza  bo traktory fendt  zwłaszcza  te starsze  z 1 rąk  kosztują  sporo.   Zalezy jak kto dba  .Trafiają sie okazje   ale to na zasadzie że jedzisz po niemieckiej  wiosce i pytasz   w ten sposób  sporo maszyn niepotrzebnych tam nikomu  się kupuje. Maszyna kupiona z Landtechnika   będzie droższa bo jest  po serwisie naprawach  i   pełen VAT  . Francja to loteria   jak się uda  trafić. Mnie w ten sposób udało się trafić  traktor  w bdb stanie  ale francuzi nie dbaja o sprzęt  w większości  tak jak u nas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

W Niemczech to ciągniki są zajechane bo w większości to nimi Polacy robią.W sąsiedniej wiosce jest skład takich maszyn to właściciel mówi że już ciężko o taki sprzęt w Niemczech w takich ilościach jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ja kupilem ladowarke manitou z Francji i jestem zadowolony. Silnik zima zapalal lepiej niz samochod a pompy maja cisnienie jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Pracowałem kilka dobrych lat w gospodarstwie warzywnym w Niemczech to można było spotkać np przyczepy z drewnianymi burtami ,rozrzutniki z drewnianymi burtami jakieś stare pługi siewniki które było można zabrać za bardzo małą kasę bo pytaliśmy się tych gospodarzy ,więcej transport kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Słyszalem że maszyny niektóre kupuje się za pół darmo tylko za sprzątnięcie. Czy po prawda?

 

Głupot Ci ktoś naopowiadał a Ty łykasz wszystko, ja słyszałem że jeszcze Niemcy to za transport płaca nie dosć ze daja maszyny za darmo


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

W Niemczech to ciągniki są zajechane bo w większości to nimi Polacy robią.W sąsiedniej wiosce jest skład takich maszyn to właściciel mówi że już ciężko o taki sprzęt w Niemczech w takich ilościach jak kiedyś.

 

To  chyba  szukać  nie umie   jak ktoś chce kupićcoś ładnego to znajdzie a handlarz idzie po  najniższej linii oporu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kogoś na miejscu kto zajmie się transportem,to faktycznie można taniej kupić bardzo dobre maszyny i odsprzedać w Polsce z lekkim zyskiem,ale to wszystko zależy bo jak słusznie mowa powyżej- transport jest dosyć drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Znacie adresy składów maszyn, handlarzy koło niemieckiej granicy bo chcę kupić używany ciągnik a słyszałem że w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego są składy z maszynami. Sam jestem z lubelskiego i u nas ciągniki są dość drogie. Chciałbym wybrać się na zachód Polski ale nie wiem dokładnie gdzie ??? Proszę o sprawdzone informacje


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

Okolice Rzepina jakiś bardzo duży skład z ciągnikami, może ktoś ma jakiś kontakt, opinie?


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj