Skocz do zawartości
JuliaMroczek

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

Polecane posty

rafal25791    3

3000zł z rodzinnym +  możliwe zasiłki dla bezrobotnych miesięcznie + paczki z żywnością + węgiel za nic. To dla ciebie jest mało ? Pomyśl ile normalny człowiek musi na to pracować miesięcznie. Nieprawdą jest, że te wszystkie pieniądze wrócą do obiegu, bo właśnie nie każdy będzie wydawał te pieniądze ns codzienne artykuły potrzebne do życia, a ile jest jeszcze w Polsce sklepów z zagranicznym kapitałem.

Sadek    449

Zapomniałeś o jednym, o tym że kredyt musieli spłacić z odsetkami więc na lewej FV tylko stracili. Co do wizji lokalnej jak najbardziej. Oczywiście ktoś mnie pewnie skrytykuję ale za donos że n: w tej czy tamtej rodzinie zamiast dla dzieci to idzie kasa na alkohol ,papierosy itd  powinni dawać jakieś wynagrodzenie minimalne ale jakieś, zawsze by to było priorytetem aby pilnować choć trochę dobrostanu dzieci.

Fakt stracili ale mieli za co przeżyć do żniw.

Za donosami nie jestem, powinny być osoby w GOPS odpowiedzialne za lustrację pewnej grupy (znając życie nikt nie będzie chciał się na to narażać i będzie jak będzie).

Koledzy też mają rację że części nie chce się pracować ale to są ludzie bez ambicji, ale dziś w radiu  słyszałem że ochroniarz /sprzątaczka zarabiają po 4/6 zł/h więc za takie stawki niejednemu się nie opłaci pracować gdyż zarobek "zjada" dojazd do takowej pracy więc nie możemy też z części zrobić nierobów..

Marco82    34

Jak ktoś się nie umie zainteresować sobą to dlaczego ma się interesować kimś. Ja cały czas jestem za tym aby rodzina dostawała te 500+ już nie chodzi o to czy to moje czy nie moje ale żeby dostali. Trochę wam przypomnę że te 500 zł jest dla dziecka a jak wiadomo  dzieciom nie możemy niczego odmawiać i żałować..Pieniądze muszą być wydane słusznie na bieżące potrzeby. Ja jeżeli bym miał jakieś zdanie co do programu 500+ to nie dał bym  ludziom pieniędzy, tylko bony do wykorzystania np: w sklepie z ubraniami czy też na jedzenie dla niemowlaków i nie było by żadnej patologii bo za co. Dać wsparcie nie problem ,ale  dopilnować aby było dobrze wykorzystane tu zaczynają się schody.

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    449

W sąsiedniej wiosce gościowi dawali na zakupy do sklepu (pieniądze dostawał sklepikarz) to ten konserwami handlował.

Marco82    34

no wiem bo u mnie w wiosce też jest kilka takich osób co dostali przydział na węgiel to sprzedali a w zimie spali u ludzi pod tunelami w zamian za przykładanie do pieca więc wiesz jak się chce % to praktycznie mogą wszystko zrobić,

piotr30piotr    64

kłótnia za marne 500 zł a miliardy idą na lewo takie pieniądze że nie jesteście w stanie sobie wyobrazić lewe prywatyzację chore odprawy , oddawanie autostrad w dzierżawę , gdzie ten co ja dzierżawi ma tyle z opłat że 5 by nowych wybudował . sprzedali pzu  i odkupili część akcji za sporo wyższą cenę .

teraz dali w miarę po równo a ktoś mówi że podatki podniosą a te k**wa krętactwa i wyprzedaż majątku narodowego to kto za to zapłacił , za sprzedanie cukrowni za bezcen kto zapłacił to wam nie przeszkadza tylko 500 na dziecko wam przeszkadza??

jacek1296    69

Powiększy tylko bandę nierobów. Zaraz zaczniemy płacić za wodę z naszych, wybudowanych na  naszych polach, za nasze pieniądze studni głębinowych. Propozycja wysokości opłat ok. 1,75pln za m3. Za wodę opadową spływająca do rowu, za wodę z roztopionego śniegu, bo musi być kasa na 500+ i inne przedwyborcze obietnice. No i jeszcze na rydzyka i spółkę.

rafal25791    3

Cały czas słyszymy pomysły ze strony rządu o coraz to nowych propozycjach na dodatkowe podatki m.in. podatek od paliwa i płacony przy opłacie za prąd podatek od telewizji. Zaczyna rodzić się socjalizm i to jest właśnie ta wasza "dobra zmiana". W Polsce jest potrzeba obniżania podatków, a nie na odwrót.

staszek131415    2045

Powiększy tylko bandę nierobów. Zaraz zaczniemy płacić za wodę z naszych, wybudowanych na  naszych polach, za nasze pieniądze studni głębinowych. Propozycja wysokości opłat ok. 1,75pln za m3. Za wodę opadową spływająca do rowu, za wodę z roztopionego śniegu, bo musi być kasa na 500+ i inne przedwyborcze obietnice. No i jeszcze na rydzyka i spółkę.

Podaj proszę na jakiej podstawie tak twierdzisz? Te podatki to jest wymmóg UE podobnie jak opłata za śmieci może też napiszesz że na 500 + idzie? Daj sobie spokój z tymi bajkami

Cały czas słyszymy pomysły ze strony rządu o coraz to nowych propozycjach na dodatkowe podatki m.in. podatek od paliwa i płacony przy opłacie za prąd podatek od telewizji. Zaczyna rodzić się socjalizm i to jest właśnie ta wasza "dobra zmiana". W Polsce jest potrzeba obniżania podatków, a nie na odwrót.

Podatek od telewizji to płacimy cały czas co w tym nowego widzisz? Tusk obiecał że go zniesie ale na obiecankach się skończyło ponadto wprowadził wyższy vat na ubranka dla dzieci czemu nie napiszesz o tym?

rafal25791    3

Ja nie rozliczam Tuska, bo nie on teraz rządzi. Platformę rozliczyli wyborcy za ich działania, nigdy nie napisałem, że Platforma dobrze rządziła, więc nie sugeruj, że tak uważam. Rozliczać możemy obecną władzę za ich działania i nie może być mowy, że ci wcześniejsi to byli tacy czy tacy, ja oczekuję teraz na "dobrą zmianę". Czy dobrą zmianą możemy nazwać to, że spółki państwowe obejmują ludzie związani z Pis-em w zamian za ludzi z Platformy i PSL-u.

marko-kolo    222

Podatek od telewizji to płacimy cały czas co w tym nowego widzisz? Tusk obiecał że go zniesie ale na obiecankach się skończyło ponadto wprowadził wyższy vat na ubranka dla dzieci czemu nie napiszesz o tym?

płacimy hehe.... 8 % go płaci baranku 

to nie Tusk wprowadził tylko  przepisy UE to wymusiły baranku 

jonek98    885

Jest sposób na obejście abonamentu i to prosty.A co do 500+ patologia narobi dzieci za parę lat program ch..j strzeli bo nasz cudowny rząd stwierdzi że jest nie opłacalny a oni pozbędą się dzieci bo to będzie wtedy zbędny ciężar trafią do domów dziecka albo na ulicę i się stworzy jeszcze większa patologia 

PawelWlkp    333

nie wiem gdzie Wy mieszkacie ,że macie wszędzie wkoło patologie. U mnie w okolicy patologia pije pod sklepem za pieniądze z dopłat, albo z dzierżaw po 2500 za ha. Jedyna kobietą z jaką mają bliższe kontakty jest sklepowa, ale ona raczej na dziecko z żadnym sie nie zdecyduje nawet jak by z 2 tysie dawali.

Szymi40    373

Patologia  -patologia  dostanie,  lepiej się  przyznajcie  że nie dostaniecie i  żal wam  d*py  ściska...

marti1980    31

Jak rolnicy maja zapłacić za nawadnianie 2,50 za metr sześcienny to na 500+ starczy.Ale jest pociecha bo podobno nowe opłaty mają nie łupić rolników.

jonek98    885

@szymi Jak to miało być do mnie to mi żal d*py nie ściska może zbyt bardzo generalizuje ale w wielu przypadkach tak pewnie będzie. Poza tym jestem jeszcze zbyt młody na dziecko o kilka lat  :).Zresztą kasę na to trzeba wziąć skądś.

mariuszd93    489

Ja  się kwalifikuje , mam  troje  dzieci  , a  i tak uważam że  to  chory pomysł , nakładać nowe podatki - żeby zwiększyć  socjal  , dać nowe  zasiłki i tym  samym dać  ludziom kolejny powód, żeby  nie  pracowali  tylko liczyli  na  zasiłki 

staszek131415    2045

Ja  się kwalifikuje , mam  troje  dzieci  , a  i tak uważam że  to  chory pomysł , nakładać nowe podatki - żeby zwiększyć  socjal  , dać nowe  zasiłki i tym  samym dać  ludziom kolejny powód, żeby  nie  pracowali  tylko liczyli  na  zasiłki 

Ale o jakich podatkach mówisz?

jacus    102

na razie zadnych-nowy rzad nawet nie umie przygotowac porzadnej ustawy o podatku od sklepow wielkopowierzchniowyc hczy bankowego-to znich mialo byc finansowane 500 + . na razie moga tylko pozycza pieniadze. od poczatku roku 40 mld-wynik prawie dwa razy lepszy niz po za analogiczny okres w 2015 r-dobra zmiana ,choc na razie tylko na tym polu.

ja tez mam trojke B) .ale wcale takie trwonienie bezsensowne pieniedzy mnie nie cieszy-za darmo to mozna w morde dostac, w nocy na plantach-a za reszte to trzeba bedzie zaplacic i to z odsetkami..

Szymi40    373

A  gdzie  kasa  jest  dawana  sprawiedliwie  ?  dopłaty  są  sprawiedliwe-? , emerytury  policyjne, prokuratorskie , górnicze -  immunitety  poselskie,  sędziowskie  itd.    Jak  to mówią  [  biją  uciekaj,  dają  to bierz ]  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sadek
      Witam.

Mam taki problem, rodzice przekazali mi część gospodarstwa a część zostawili sobie. Tata osiągnął wiek do wcześniejszej emerytury i  w dzierżawę tą ziemię przepisał na mnie (syna). I tu zaczyna się problem gdyż starostwo nie chce zarejestrować umowy dzierżawy a KRUS daje decyzję odmowną z powodu że umowa nie jest zarejestrowana.

Czy jest jakaś możliwość aby tata dostał emeryturę?

• Przez karino25
      Witam, nie moge znalezc odpowiedzi wiec postanowilem zalozyc nowy temat. Czy rolnik musi miec rachunek w banku czy wystarczy np osobiste konto? Chodzi mi o przelewy gdzie dochodzi 7% podatku zryczałtowanego. Czy na osobiste konto tez doliczą ten podatek?

• Przez PATr
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak oni to obliczyli że lepsza jest oferta bgż z ofertą bez prowizji i marżą 2,48p.p niż pekao z prowizją 0,49% i marżą 1,8 p.p. Albo ja coś źle liczę albo ktoś dostał w łapę i to ewidentnie, jak na moje oko jakiego byś kredytu nie wziął to lepsza jest oferta pekao, podrzucam link do informacji od arimr

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wybrala-banki-z-ktorymi-bedzie-wspolpracowac-w-zakresie-kredytow-preferencyjnych.html
    • Przez Ecopiotr
      Sprawdzając ostatni wyciąg trafiłem na " Opłata za wizytę u Klienta-monitoring" 150,00 PLN.
      Ponieważ o takiej wizycie nic nie wiedziałem, zapytałem w Banku, kto i kiedy u mnie był. Jak się okazało nikt nie był i nikt się nie wybiera ( mam kredyt hipoteczny w tym Banku, raty nadpłacone do kwietnia 2018, odsetki są co miesiąc pobierane z konta,nigdy nie miałem zaległości).
      Jak mnie poinformowano, każdemu kto ma w umowie kredytu możliwość monitoringu system nalicza taką opłatę bez względu na to, czy monitoring miał miejsce, czy nie. 
      Odzyskanie "niesłusznie pobranej opłaty" (dla mnie jest to po prostu kradzież) ponoć nie stanowi problemu. Wystarczy w Banku złożyć reklamację. Na pytanie czy gdybym się nie zorientował i nie zapytał, oddaliby mi tą "opłatę", usłyszałem - NIE.
      Pracownicy są oczywiście "niewinni", ponieważ to system pobiera te "opłaty", a oni (pomimo wiedzy o niesłuszności tych pobrań) tylko nie robią nic by ostrzec klientów. Myślę, że można to nazwać współudziałem.

• Przez Mathieu92
      Noszę się z zamiarem kupna ciągnika, i ewentualnego wzięcia kredytu. Zastanawiam się jak zwiększyć swoją zdolność kredytową(bo ze spłatą nie uważam żebym miał problemy)  Mianowicie na krusie obecnie nie jestem i na razie nie chcę być, więc staram się nie widnieć również na fakturach za sprzedaż płodów rolnych jak i fakturach kupna ŚOR. Niestety również moja obecna umowa o pracę którą mam od nie dawna widnieje na 2000zł brutto.  Czy sprzedaż płodów rolnych na siebie może w jakikolwiek sposób zwiększyć moją zdolność?  Jak bardzo mogę ją zwiększyć, albo na jak duże sumy muszą te faktury opiewać żebym dostał kredyt/raty na ciągnik używany w kwocie 30-40tys złotych.