Skocz do zawartości
JuliaMroczek

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

Polecane posty

staszek131415    2045

Sprawdzcie sobie jak zdrożały polisy ubezpieczenia :) po wprowadzeniu podatku za chwile pewnie banki podniosą opłaty za kredyty i podatek od marketów 

No i co z tego że zdrożały ? Nie sądzę że firmy ubezpieczeniowe chcą te pieniądze przekazać na 500 plus ;) a czemu niby banki mają podnieść opłaty bo patologia pobiegnie konta zakładać? :D

Marco82    34

Ludzie ogarnijcie się. Jak napisałem że najlepiej jak by wszystko było dokumentowane to poszła fala krytyki na mnie że nie ma ludzi do tego.Ale chyba zapominajcie że studentów z roku na rok przybywa również rośnie skala bezrobocia. Tak nie lubicie tej patologii a więc 2 osoby na gminę i sprawa załatwiona, Kasa na jedzenie i ubrania i wychowanie dziecka. Ktoś wspomniał że zarobią na tym rolnicy bo przecież jedzenie produkuja. dobrze niech teraz mi powie które to jedzenie jest z polski?  Bebilon, Nan? może snikersy albo marsy nie wspominając zmielonych liści kapusty w słoikach czy może roztworu koncentratu który przychodzi z hiszpani cysternami do tymbarka.

rafal25791    3

Nie przesadzacie? Ile tej patologi jest ułamek procenta a każdy pisze patologia  patologia znam rodziny gdzie jest dużo dzieci nawet wśród rolników i 5 cioro już na MR się załapało i to nie jest patologia? po co 5 nowych ciągników na gospodarstwie co jednym spokojnie obrobi

Może u was na to becikowe rodzili bo patologia dla 1000 zł to by się nie poniżał żal słuchać takich ludzi co tak piszą

Trzeba również zapobiegać szerzeniu się właśnie takim jednostkowym zjawiskom patologicznym, a nie jeszcze to rozwijać, do czego może przyczynić się 500+. Skoro wszyscy z tych rolników przeszli wszystkie formalności prawne związane z MR i dostali dotacje na ciągniki to nie widzę problemu. Sami dobrze wiemy, że dostać te pieniądze nie jest tak prosto. 

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    56

napisze przykład a wy sami wyciągnięcie wnioski
od 5 lat mam za sąsiadów rodzine ojciec gdzie nie pójdzie do pracy to go nie chcą. matka podobnie tylko mniej ofert pracy miała . dom kupili im rodzice jak i całe wyposażenie cały czas czekają na jałmużnę . jeżeli jakoś im się żyje bez pieniędzy to jak dostanę te należące im się 1000 zł to już nigdy nie zobaczę albo uslysze jak pojdzie do pracy . jak słyszałem pierwsze pogłoski o 500 + to nie byłem pewny czy co roku będzie czy jedno razowo a jak usłyszałem że co miesiąc to zamorowalo mnie

Edytowano przez robi57362

lukjohn97    7

Panowie znam taka dziwke co miała 6dzieci. Z jedną jej córka chodziłem do klasy. była w sklepie i tak 3butelki wódki, 2wagony papierosów i chyba ze 3kilko cukierków, Ale najdroższych. a dzieci brudne, głodne chodziły do SQL. w SQL dostawaly z opieki społecznej obiady za darmo. aż sąd zabrał jej te dzieci już 9lat temu. Ale ona co roku jest w ciąży. jazd dziecko które urodzi oddaje do domu dziecka (zabierają jej dzieciaki automatycznie). opieka ja utrzymywała Ale ona kasę na fajki i wódkę wydawała. dzieciaki robi jak króliki. I co roku w ciąży. razem ma chyba już z 15dzieciaków. nie wiem jak ona tak może robić. I to jest prawdziwa historia. nie wiem jak ona miała 6 jak jej zabrali i teraz nadal od 9 lat cały zaś zaś ciąży chodzi. rodzi i oddaje do bidula.

staszek131415    2045

Widzisz nie rodzi tych dzieci dla pieniędzy a wszyscy tu krzyczą że patologia te dzieci będą pracowały na nasze emerytury pamiętajcie o tym

Marco82    34

no właśnie była wódka były fajki a jak by ktoś pilnował na co idzie kasa był by porządek.

Sadek    450

Według mnie 500+ jest potrzebne dla rodzin  ale  powinien być przymus dostarczenia do gminy paragonów faktur czy innego potwierdzenia zakupu jedzenia,ubrania i innych potrzebnych rzeczy.  70% kwoty powinno być udokumentowane ze poszło na jedzenie lub edukację dziecka a nie np: na alkohol. Ja mam znajomych sprzedawców i już mówią że ludzie dostaną 500 ale oddadzą 600 bo wszystko zdrożeje zwłaszcza pampersy i jedzenie które jak wiemy jest niezbędne niemowlakom. Tak że program 500+ wygląda bardzo podobnie jak dopłaty bezpośrednie ludzie czekają na dopłatę jak na zbawienie bo to pół ich przychodu z gospodarstwa....

Kolego nie wiem jak dziś ale kiedyś były kredyty na nawozy/ pasze/ środki i potrzebne były FV do banku ilu to znajomych kredyt dostali FV oddali a nawozów czy środków nie kupili ale względem banku było OK.

Więc uważam że lepsza była by wizja lokalna.

lambogrand    26

Ciagle tylko slowo patologia,patologia i patologia kojarzy mi sie to z ekologia,ekologia i ekologia wiecie czemu? Bo media nam cisna te bzdury pozniej przyjezdrza taki znajomy z miasta na grila i mowi bys sobie zmienil piec na eko a nie palil mulem, jak mi kupisz eko w cenie mulu to bede nim palil prawo mi pozwala tym palic kupilem legalnie. I to  wszystko o czym TVN gada to mi pozniej przeklada jako jedyna prawde.  Dla nas rolnikow 500 plus jest bardzo dobre mamy dzieci i to nie rzadko kilkoro wiemy ze maja potrzeby napewno nie jedna rodzina rolnicza nie morze zapewinic swym kilkoro dziecia tego co jedna rodzina w warszawie swym kilkoro dziecia jesli tam wogole wystepuja rodziny wielodzietne i to nie znaczy ze mamy np 6 dzieci jestesmy patologiczna rodzina, nie mamy zadnej  kwoty wolnej od podatku o czym myslala autorka tematu i nawet jak by do miliona podwyzszyli kwote wolna od podatku to zaden z nas na wsi  z tego nie skorzystal, a i tak zadnego najbiedniejszego rolnika ona by nie dotyczyla

mikad    227

Rodziny patologiczne kojarzą się wszystkim z pijaną matką i nie trzeźwiejącym ojcem, ale to tak naprawdę skrajna patologia, jednak tego jest już chyba co raz mniej. Dla mnie patologią są hordy sterczących w gminie po zasiłek. Nie daj Boże jak mam coś załatwić w dniu kiedy płacą, najpierw mijam przed budynkiem z 50 odób jarających fajki, gadających przez telefon lub stukających w telefon wielkości patelni, potem w środku tłum drących się ludzi kto za kim stał. Patologia w mieście wygląda tak samo, chłopak z dziewczyną mieszkają u rodziców, dwoje dzieci, ślubu nie mają, ona wtedy dostaje jako matka samotna kasę, teraz jeszcze 500 na każdego, on do roboty żadnej się nie kwapi ona też bo po co jak kasa na fajki i jakiś ciuch jest, starzy dadzą jeść i jakoś się kręci. Patologią jest ta postawa rozczeniowa że każdemu się należy, tak więc kolego staszek nie pisz że te dzieci będą pracowały na nasze emerytury bo one nie będą pracowały nigdy, będą wiecznie brac tak jak nauczą ich tego rodzice.

Edytowano przez mikad

piotrczem    47

Panowie należałoby tu rozdzielić patologie bo są różne, bo z reguły pierwsza myśl to wóda, dzieci, smród i brud. A dla mnie największa patologia

to kreowanie i wspieranie nieróbstwa, lenistwa a nauczenie za to daj, daj i jeszcze raz daj. Są ludzie może zacofani, mało inteligentni albo niezaradni

ale w pewnym sensie honorowi i ich sytuacja to wynik często wielopokoleniowych zaniedbań i braku kogoś kto by to pociągnął we właściwym

kierunku. Czasem mam takiego gościa do pomocy jak jest potrzeba, co w szkole nie był orłem, w domu raczej biednie ale brudem nie zarasta

jest bardzo pracowity i uczciwy,  nie liczy tylko na to co dostanie z opieki czy takie tam. Tylko że to gatunek dążący do wymarcia, między innymi

dzięki złym działaniom państwa. Niech dostają ci co potrzebują ale niech się wykażą że zasługują, jak nie to koniec kasy i basta. Jest tyle roboty

i zaniedbanych np. dróg. W mojej gminie jest sporo ludzi którzy z chęcią zapisali by się na roboty interwencyjne ale nie ma na to kasy.

Zamiast dawać 5 stów za friko niech za to będą pozamiatane ulice, porządnie wykoszone rowy itp. Ja nie muszę brać 500(chociaż jak dają to

wezmę) bo biedy nie klepię ale wielu z was porusza ważny temat -czy ta kasa poprzez konsumpcję wróci po części do budżetu

lambogrand    26

Teraz chca dac normalnym ludzia zwykle 500 plus to ja niewiem co wy tak niechetnie sie odzywacie nie macie dzieci? Ci bogaci sie nachapali przywilejow teraz maja korzystac inni czyli wszyscy to sie ich stara nazywac patologia

Marco82    34

Kolego nie wiem jak dziś ale kiedyś były kredyty na nawozy/ pasze/ środki i potrzebne były FV do banku ilu to znajomych kredyt dostali FV oddali a nawozów czy środków nie kupili ale względem banku było OK.

Więc uważam że lepsza była by wizja lokalna.

Zapomniałeś o jednym, o tym że kredyt musieli spłacić z odsetkami więc na lewej FV tylko stracili. Co do wizji lokalnej jak najbardziej. Oczywiście ktoś mnie pewnie skrytykuję ale za donos że n: w tej czy tamtej rodzinie zamiast dla dzieci to idzie kasa na alkohol ,papierosy itd  powinni dawać jakieś wynagrodzenie minimalne ale jakieś, zawsze by to było priorytetem aby pilnować choć trochę dobrostanu dzieci.

jerzy10540    1

@rusto no właśnie takie zdjęcie mówi samą prawdę ciekaw jestem ile czasu ta akcja potrwa? A jest to że chociaż by modernizacja gospodarstw jak mają dać patologii to by lepiej w to poszło bo w takiej sytuacji 500 dostanie na jedno przypuśćmy niech będzie 2 1000 jest z czego mogę przypuszczać że 45% jak może więcej idzie do sklepu monopolowego z 1000

nieraz idę koło sklepu to zaczepiają ( elita ławeczkowa) jak to się mówi o 2zł na piwo ja zarobię ten pieniądz i ja mam dać takiemu co ma smak na piwo?Niech się taki do roboty weźmie bo ja mogę nie mieć byle tam ten skorzystał to samo papierosy ja palę blisko 25lat dziennie około 2 i 05 paczki to jest tak cena tych co ja już od dłuszego czasu palę obecnie wynosi 14.50.

staszek131415    2045

Rodziny patologiczne kojarzą się wszystkim z pijaną matką i nie trzeźwiejącym ojcem, ale to tak naprawdę skrajna patologia, jednak tego jest już chyba co raz mniej. Dla mnie patologią są hordy sterczących w gminie po zasiłek. Nie daj Boże jak mam coś załatwić w dniu kiedy płacą, najpierw mijam przed budynkiem z 50 odób jarających fajki, gadających przez telefon lub stukających w telefon wielkości patelni, potem w środku tłum drących się ludzi kto za kim stał. Patologia w mieście wygląda tak samo, chłopak z dziewczyną mieszkają u rodziców, dwoje dzieci, ślubu nie mają, ona wtedy dostaje jako matka samotna kasę, teraz jeszcze 500 na każdego, on do roboty żadnej się nie kwapi ona też bo po co jak kasa na fajki i jakiś ciuch jest, starzy dadzą jeść i jakoś się kręci. Patologią jest ta postawa rozczeniowa że każdemu się należy, tak więc kolego staszek nie pisz że te dzieci będą pracowały na nasze emerytury bo one nie będą pracowały nigdy, będą wiecznie brac tak jak nauczą ich tego rodzice.

Nie zgodzę się wszystkich zaszufladkowałeś według swojego schematu znam rodzinę jak nazywasz że rodzice tylko po zsiłki stali a dzieci pozakładały rodziny każdy dom wybudował i nie za kredyt czyli można coś w życiu osiągnąć wychodzi na to że jednak te zasiłki nie poszły na marne a patologie są we wszystkich dziedzinach życia czy w służbach mundurowych wysyłać po 15 latach pracy na emeryturę to nie patologia? Albo dopłacać rolnikowi do zakupu maszyn które większą część roku stoją w garażu? Wystarczyłoby aby wsparcie otrzymały firmy któe świadczą usługi jak duży postep wtedy by był w rolnictwie ?

mariuszd93    489

Jest część społeczeństwa , którym się  zwyczajnie  nie  chce  robić i  całe zycie utrzymują  sie z  różnych  zasiłków .

Nie  mają oni szacunku  do  czyjejś pracy , potrafią nawet kpić że ty pracujesz , a  mi i tak  dadzą  - to po  co mam pracować. Wychowują  dzieci w ten  sposób, że  też nie  maja  do niczego i do nikogo  szacunku , tylko postawę  roszczeniową  -  dajcie  mi  bo ja  nie  mam  na  to,  czy  na  tamto . To jest  prawdziwa patologia , główni  beneficjenci  róznego rodzaju  zasiłków  , zapomóg i  wszystkiego co darmowe .

Ja  również  łapie  się na  500 + mam 3  dzieci , ale  uważam że to  chora  sytuacja- wprowadzać nowe podatki  - po to  żeby spełnić obietnicę  wyborczą 

pawel885    380

I pogadaj z takimi to powiedzą że nie ma pracy a jak jest to za 6zł/h, a co by głąb jeden z drugim chcieli za siedzenie w sklepiku z ciuchami co ma 10 klientów dziennie albo jako cieć ma jedyne zadanie nie spać.... Masz fach w rękach to zarabiasz, nie umiesz nic to widocznie piłeś piwo na wagarach w krzakach zamiast się uczyć chociaż w zawodówce. Znieść wszelki socjal, wtedy selekcja naturalna sprawi że albo tacy ludzie wyginą albo wezmą się za robotę!

staszek131415    2045

Sklep co ma 10 klientów dziennie to może właściciel obsługiwać albo go zamknąć jak się nie opłaca praca musi zapewnić godziwe warunki życia a nie wyzysk człowieka przez człowieka podobnie można by nazwać urzędników bo oni też żyją na nasz koszt i to za wiele większe kwoty niż 6 pln na godzinę może wprowadzić konkursy kto za mniejsze piniądze się zgodzi pracować a nie gdzie kto wójka ma? NaGRODY BIORĄ ZA CO  że robią to co jest ich obowiązkiem?

staszek131415    2045

A tak na marginesi Breivik wygrał proces o złe traktowanie w więzieniu bo nie miał dostępu do internetu Wy odmawiacie prawa do godnego życia biednym uczciwym ludziom czy to nie jest żałosne?

rafal25791    3

Jest część społeczeństwa , którym się  zwyczajnie  nie  chce  robić i  całe zycie utrzymują  sie z  różnych  zasiłków .

Nie  mają oni szacunku  do  czyjejś pracy , potrafią nawet kpić że ty pracujesz , a  mi i tak  dadzą  - to po  co mam pracować. Wychowują  dzieci w ten  sposób, że  też nie  maja  do niczego i do nikogo  szacunku , tylko postawę  roszczeniową  -  dajcie  mi  bo ja  nie  mam  na  to,  czy  na  tamto . To jest  prawdziwa patologia , główni  beneficjenci  róznego rodzaju  zasiłków  , zapomóg i  wszystkiego co darmowe .

Ja  również  łapie  się na  500 + mam 3  dzieci , ale  uważam że to  chora  sytuacja- wprowadzać nowe podatki  - po to  żeby spełnić obietnicę  wyborczą 

Świetnie to ująłeś kolego. Szkoda, że ludzie nie widzą tego, że aby dostać 500zł, zapłacą w czymś innym a kraj nadal się zadłuża, a później te dzieci na które brane jest teraz 500zł będą musiały myśleć jak to wszystko spłacić.

I pogadaj z takimi to powiedzą że nie ma pracy a jak jest to za 6zł/h, a co by głąb jeden z drugim chcieli za siedzenie w sklepiku z ciuchami co ma 10 klientów dziennie albo jako cieć ma jedyne zadanie nie spać.... Masz fach w rękach to zarabiasz, nie umiesz nic to widocznie piłeś piwo na wagarach w krzakach zamiast się uczyć chociaż w zawodówce. Znieść wszelki socjal, wtedy selekcja naturalna sprawi że albo tacy ludzie wyginą albo wezmą się za robotę!

Masz rację kolego opieka społeczna tylko dla najuboższych, a nie tak jak teraz podjeżdżają drogimi samochodami po darmową żywność i biorą wszelkie zasiłki. Masz dwie nogi, dwie ręce i nic ci nie dolega to bierz się za robotę, a nie czekaj aż dostaniesz od państwa za free, na co wszyscy pracują. Tak powinno wyglądać normalne państwo. Niestety, w tym momencie rząd stwarza doskonałe warunki do nic nie robienia i nie posiadania żadnej ziemi itp. To nie prowadzi do niczego dobrego.

A tak na marginesi Breivik wygrał proces o złe traktowanie w więzieniu bo nie miał dostępu do internetu Wy odmawiacie prawa do godnego życia biednym uczciwym ludziom czy to nie jest żałosne?

Chłopie, co ty porównujesz ? Nikt nie odmawia im godnego życia, ale nie na nasz koszt! Niech wezmą się do pracy, a nie czekają na socjal.

staszek131415    2045

Widzisz to akurat jest dobre porównanie bo tam jest szacunek dla człowieka a u nas tego brakuje jaki nasz koszt?Wzamian są tematy zastępcze aborcja eutanazja ? Może to jest nasza oferta dla biednych ale niech za to zapłacą bo chyba nie na nasz koszt? B)

Bierzmy przykład od skandynawi tam się szanuje człowieka a u nas jest napuszczanie biednych na bogatych i odwrotnie musi się zmienić nasza mentalność w tej kwesti

rafal25791    3

Przecież na ten socjal każdy pracuje, bo jest z naszych podatków i naszej pracy. Dzisiaj biednym nic nie brakuje, opieka nie da im zginąć, jedzenie za darmo, węgiel za darmo, zasiłki biorą i nie muszą pracować, a teraz jeszcze 500zł, które nie wlicza się do dochodu na np. pięcioro dzieci 2500zł + rodzinne 500zł. Czy to, że rząd stwarza warunki do nie pracowania to jest dobrze twoim zdaniem ?

staszek131415    2045

Rząd nie stwarza warunków do niepracowania boco to jest 2500 tysiąc na 7 osób chodzisz do sklepu robisz zakupy wiesz ile wszystko kosztuje Jeśli teraz te rodziny zrobią zakupy np w Twoim sklepie czy zarobisz czy straciszna tym ludzie myślcie trochę ten pieniądz wróci do gospodarki i to właśnie z tych najbiedniejszych jak tu ktoś napisał że będzie ziemię z tych pienidzy spłacał czy to nie jest patologia? Będzie okradał dzieci tak samo jak ten co na alkohol wyda

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sadek
      Witam.

Mam taki problem, rodzice przekazali mi część gospodarstwa a część zostawili sobie. Tata osiągnął wiek do wcześniejszej emerytury i  w dzierżawę tą ziemię przepisał na mnie (syna). I tu zaczyna się problem gdyż starostwo nie chce zarejestrować umowy dzierżawy a KRUS daje decyzję odmowną z powodu że umowa nie jest zarejestrowana.

Czy jest jakaś możliwość aby tata dostał emeryturę?

• Przez karino25
      Witam, nie moge znalezc odpowiedzi wiec postanowilem zalozyc nowy temat. Czy rolnik musi miec rachunek w banku czy wystarczy np osobiste konto? Chodzi mi o przelewy gdzie dochodzi 7% podatku zryczałtowanego. Czy na osobiste konto tez doliczą ten podatek?

• Przez PATr
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak oni to obliczyli że lepsza jest oferta bgż z ofertą bez prowizji i marżą 2,48p.p niż pekao z prowizją 0,49% i marżą 1,8 p.p. Albo ja coś źle liczę albo ktoś dostał w łapę i to ewidentnie, jak na moje oko jakiego byś kredytu nie wziął to lepsza jest oferta pekao, podrzucam link do informacji od arimr

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wybrala-banki-z-ktorymi-bedzie-wspolpracowac-w-zakresie-kredytow-preferencyjnych.html
    • Przez Ecopiotr
      Sprawdzając ostatni wyciąg trafiłem na " Opłata za wizytę u Klienta-monitoring" 150,00 PLN.
      Ponieważ o takiej wizycie nic nie wiedziałem, zapytałem w Banku, kto i kiedy u mnie był. Jak się okazało nikt nie był i nikt się nie wybiera ( mam kredyt hipoteczny w tym Banku, raty nadpłacone do kwietnia 2018, odsetki są co miesiąc pobierane z konta,nigdy nie miałem zaległości).
      Jak mnie poinformowano, każdemu kto ma w umowie kredytu możliwość monitoringu system nalicza taką opłatę bez względu na to, czy monitoring miał miejsce, czy nie. 
      Odzyskanie "niesłusznie pobranej opłaty" (dla mnie jest to po prostu kradzież) ponoć nie stanowi problemu. Wystarczy w Banku złożyć reklamację. Na pytanie czy gdybym się nie zorientował i nie zapytał, oddaliby mi tą "opłatę", usłyszałem - NIE.
      Pracownicy są oczywiście "niewinni", ponieważ to system pobiera te "opłaty", a oni (pomimo wiedzy o niesłuszności tych pobrań) tylko nie robią nic by ostrzec klientów. Myślę, że można to nazwać współudziałem.

• Przez Mathieu92
      Noszę się z zamiarem kupna ciągnika, i ewentualnego wzięcia kredytu. Zastanawiam się jak zwiększyć swoją zdolność kredytową(bo ze spłatą nie uważam żebym miał problemy)  Mianowicie na krusie obecnie nie jestem i na razie nie chcę być, więc staram się nie widnieć również na fakturach za sprzedaż płodów rolnych jak i fakturach kupna ŚOR. Niestety również moja obecna umowa o pracę którą mam od nie dawna widnieje na 2000zł brutto.  Czy sprzedaż płodów rolnych na siebie może w jakikolwiek sposób zwiększyć moją zdolność?  Jak bardzo mogę ją zwiększyć, albo na jak duże sumy muszą te faktury opiewać żebym dostał kredyt/raty na ciągnik używany w kwocie 30-40tys złotych.