Skocz do zawartości
JuliaMroczek

500+ myślicie, że coś zmieni w sprawie dzietności?

Polecane posty

Ansja    309

Dopłaty są dochodem który nie jest opodatkowany więc nie są wliczone do dochodu.
Cała sprawę teraz najlepiej skierować bezpośrednio do Ministerstwa Rodzinny,Pracy i Polityki Społecznej.Nalezy opisać dokładnie cała sytuację oraz dołączyć decyzję uzasadniajaca odmowę otrzymywania 500+.

MasterRoj    81

Jeśli coś jest zwolnione z opodatkowania to nie oznacza z automatu że się nie liczy w ustalaniu dochodu do świadczenia 500+. W sprawie dopłat nie jest to wprost napisane i dlatego są rozbieżności w interpretacji w różnych regionach.

aletes    52

Co kraj/województwo to obyczaj? :blink:
Trzeba pisać odwołanie i zobaczymy co to będzie...

Edytowano przez aletes

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    376

Nie pisz odwołań tylko dzwoń do oddziału wojewódzkiego i tam spytaj, co tam powiedzą to tak będzie.... 

pawel885    376

Nie, po prostu jak tam powiedzą że dopłat nie wlicza się do dochodu to z grubej rury ich jedziesz i na koniec idziesz do kierownika i sprawa załatwiona, jak w wojewódzkim powiedzą że wlicza się to trzeba się z tym pogodzić, nic nie dadzą odwołania

aletes    52

...bo jeżeli tak robią a pani od polityki mówi,że tak nie powinni -to co się tu dzieje?

Edytowano przez aletes

zetorki12    1932

Jak co maja ? Przecież Buc urzędnik w Gminie nie może być głupszy od petenta . Gdyby za pomyłki czasami pociągano Ich do odpowiedzialności , to nie byli by takimi ignorantami .

Ansja    309

Teraz złożenie skargi na pracowników owego mops/gops ,być może te pieniądze zamiast trafić do rodziny da w kieszeni urzędnika ;).
Dopłaty nigdy nie były wliczane jako dochód stały,raczej nikt też się z nich nie rozlicza w Pit ,bo one ulegają zmianom,nastepnie do zasilkow rodzinnych też nie są wliczane.
Pawel885 czy u ciebie dopłaty są raz na cały rok czy może dostajesz co miesiąc i jest to u ciebie stały dochód?Z tego co mowisz tak wynika...

pawel885    376

Ansja ja nic nie twierdzę dlatego proponowałem zasięgnąć wiedzy w poważnych urzędach a nie powiatowych dziuplach kołków obsadzonych po znajomości, ale Twoim tokiem myślenia jak raz na rok oddasz rzut 100tys tuczników to nie dochód bo raz na rok? Skoro w wojewódzkim powiedzieli że się nie wlicza to idź do kierownika oddziału i tyle, powiedz mu prosto z mostu że będzie skarga do wojewódzkiego i dalsze czynności bo narażacie moją rodzinę na straty finansowe itp... 

staszek131415    2020

A jednak znowu dostali decyzję odmowną :( chyba się z tej flaszki nie napijemy... doliczyli dopłaty bezpośrednie do dochodu rodziny :( tym razem przekroczyli o 64zł...

Jak to jest?

Taka decyzja nie ma mocy prawnej i w  śiwtle prawa jest nie ważna

zetorki12    1932

Taaa , pójdą i powiedzą że staszek z AF im tak powiedział i od razu urzędnik na oczy przejrzy . :P

daron64    105

Staszek weź nie prawnikuj.

Gdyby za pomyłki czasami pociągano Ich do odpowiedzialności , to nie byli by takimi ignorantami .

Przykład z własnego podworka-polowica jest kierowniczka finansów w Ug. Naprawdę jest dobra w tym, co robi. Ale nad sobą ma panią skarbnik, która może delegować na nią część swoich obowiązków, z którymi moja ma tylko styczność na zasadzie, że wie że coś takiego jest robione. I ta pani skarbnik kaze jej wykonać dane rzeczy, które potem moja połowica musi swoim nazwiskiem firmować. Czyli brać za nie odpowiedzialność. Bo tamtej sie nie chce, a najczęściej po prostu nie wie jak dana rzecz zrobix. Teraz w razie pomylki w czyms, co robi pierwszy raz w życiu ma za to finansowo odpowiadać. W zakresie obowiązków ma oczywiście magiczny zapis "inne zlecone zadania". Może to skrajny przykład, ale taka odpowiedzialność materialna nie dosięgnęła by tylko np tej pani skarbnik, która wiedzę ma na poziomie średniej wielkości kamienia polnego i w takich wypadkach podpisuje się rękami i nogami za pociąganiem urzędników do odpowiedzialności, ale potencjalnie też może się oberwać innym.

pawel885    376

To że pomyliła się bo robi to pierwszy raz nie usprawiedliwia jej że kogoś skrzywdziła poprzez narażenie na straty czy nałożenie jakiejś kary... Skoro jest kierowniczką to powinna mieć wszystko obcykane

daron64    105

Z tego co wiem,jeszcze żadna pomyłka z jej udziałem skutkująca czyimś nieszczęściem miejsca nie miala. Ze swojego zakresu ma wszystko obcykane. Naprawdę ciężko ją w czymkolwiek zagiąć. Tyle, że zakres jej przełożonej jednak się różni. W części się, nie tyle pokrywa, co krzyżuje, więc w takich kwestiach ma wiedzę, ale trafiają się zagadnienia, które ma zrobić i już, pomimo że styczności z nimi nie miała.
Sam pracowałem w urzędzie, więc po części w pełni się zgadzam z tym, że powinna być odpowiedzialność. To jaka wiedzę mają niektórzy pracownicy jest naprawdę zatrważające. Jest też sporo naprawdę kompetentnych osób. Tylko podejrzewam, że jak to w życiu bywa, najbardziej dotknęłaby to tych, którzy serio podchodzą do swojej pracy.

pawel885    376

Moją rodzinę w samym krus-ie 3 razy chcieli w bambuko zrobić, zapewne nieświadomie, dziś jak idę z jakąś sprawą "miła pani" od razu dzwoni do oddziału wojewódzkiego " Cześć Hania, Tu Ania z XXXXX,  jest tu pan i pyta się czy...."  :)   oczywiście najpierw sprawdza czy kierownika nie ma w pobliżu

daron64    105

Z KRUS akurat też mam niemiłe wspomnienia. Najgorsze, jak ktoś uważa się za nieomylnego, albo drugi typ to ludzie, którym wydaje się że mają jakąś niebywałą władze dzięki swojemu stanowisku i trzeba im się w pas kłaniać, pomimo że to oni powinni być dla nas.

MasterRoj    81

W oświadczeniu o dochodach innych niż te opodatkowane w pouczeniu

czytamy że oświadczenie obejmuje  dochody niepodlegające opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych (art.3, pkt 1 lit.c ustawy z dn, 28 listopada 2003r. oświadczeniach rodzinnych)

wśród których pojawia się m. in. punkt o brzmieniu:

"środki bezzwrotnej pomocy zagranicznej otrzymywane od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych pochodzące ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanych na podstawie jednostronnej deklaracji lub umów zawartych z tymi państwami, organizacjami lub instytucjami przez Radę Ministrów, właściwego ministra lub agencje rządowe, w tym również w przypadkach, gdy przekazanie tych środków jest dokonywane z pośrednictwem podmiotu upoważnionego do rozdzielania środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej na rzecz podmiotów, którym ma służyć ta pomoc"

No i teraz pytanie czy jednolita płatność obszarowa i uzupełniająca płatność do niektórych upraw zalicza się do tego punktu powyżej czy nie zalicza? :ph34r:

Jeden urzędnik powie a i owszem zalicza się a drugi powie że się nie zalicza,   trzeci  powie a skądże mi to wiedzieć takie rzeczy :lol:

przydała by się definicja co zaliczamy a co nie do tej "bezzwrotnej pomocy zagranicznej"  B)

Edytowano przez MasterRoj

jacus    95

zeby zakonczyc ta dyskusje wystarczy skan decyzji z gops-u i bedziemy wiedziec kto rznie glupa wnioskodawca czy urzednik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się