Skocz do zawartości
tre_k

Zabezpieczenie czopa piasty

Polecane posty

tre_k    0

Panowie, mam problem kupiłem nową piastę z łożyskami + czop piasty. Do czopa wchodzi jakiś bolec przez środek, nie mogę go kupić;/ nie ma go w sprzedaży, a dziwne bo czop produkują a tego nie, od c360 jest za krótki, myślałem o śrubie utwardzanej ale nie wiem jak to potem zabezpieczyć żeby nie wyleciało, pokazuje filmik jak to wygląda, doradźcie coś.

https://drive.google.com/file/d/0Bwyz6vyltlZ1VTg3T2gyRXNQTW8/view?usp=sharing

wojtal24    251

a kołek sprężynowy nie wystarczy a ze starego nie możesz wybic

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

tre_k    0

Kolego nie wiem jak siedzi to tam 40 lat czy uda sie to wybić?? Są śruby 5,8 ale to chyba za słabe, chce kupić wzmacnianą ale nie wiem jak to zrobić żeby to nie wylatywało? jak to zabezpieczyć? czy pełni to jakąś ważąną funkcję?

Karol445    38
(edytowany)

Jak juz nie masz nic innego to śruba 8.8 na wylot z nakrętką i po kłopocie A jak juz chcesz 1000% pewności to zaspawaj nakrętkę jeszcze i wtedy wołami jej nie wyrwiesz

Edytowano przez Karol445

asharot    206

To nie jest zabezpieczenie tylko kołek ustalający czop względem sworznia zwrotnicy.Trzeba dobrać odpowiednią średnicę drutu i po kłopocie, nie trzeba nawet zabezpieczać bo jest mocno dociśnięty do sworznia 6-śrubami.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

tre_k    0

To musi mieć jakąś super wytrzymałość? ja szukam tego od paru dni w sklepach nie mają bo nie produkują;/ mechanik kazał mi kupić śrubę gładką utwardzaną, objechałem 3 hipermarkety budowlane, 4 sklepy metalowe i nic nie pasuje bo za krótkie etc.

Kolego to z czego proponujesz to zrobić? dać gładkiego druta? 11,9 mm żeby wszedł w otwór i nie trzeba tego zabezpieczać? nie przenosi to jakichś ogromnych sił? bo gość w sklepie mnie wystraszył że ze śrubą utwardzaną bo strach normalną tam wsadzić bo to koło jest, śruba 5.4 niby za słaba. Mówisz ze nawet kawałek drutu i będzie ok nie ważne żeby był jakiś super twardy?

asharot    206

Jak nie ma utwardzanej to zwykła też będzie dobra, w C-360 to palcami się wkłada i dokręca wąsem od drążka.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dawid777
      Mam zetora 7211 i ciągam nim talerzówke 21 talerzy 2.2m. Pole wygląda ładnie ale zaatakował je perz, straszny perz. A jest nierówno jak po wojnie. Chce kupić kultywator ścierniskowy 9 łap lemken lub rabehart czy jakoś tak, ale boje się że nie pociągnie. I jestem ciekaw jak wychodzi pole po takim agregacie bardzo bym prosił może jakąś fote?
    • Przez center
      Hey,
      Kto mi podpowie skąd ten wyciek w zetorze 7211?  czy to olej czy płyn ? pod ciągnikiem na kapane.  Ubywa mi płynu hamulcowego ale prawy cylinderek nowy i przewód reszta sucho, lewy przewód suchy... Pod spodem  prawa strona skrzyni mokra i spód. miedzy mostem a skrzynią.. z góry dekiel suchy, tylko dołek  przy dźwigniach terenowe szosowe mokry. Czy może to cieknąć z dźwigienek bo jest na nich luz ?

Pozdrawiam!

• Przez norgeg75
      Witam.
      Posiadam Zetor 5711C.
      Naprawiam elektrykę. Przyszedł czas na kierunkowskazy. Mam ciekawy przełącznik kierunkowskazów. Podobny do tego z rysunku 

Czy ktoś wie jak go podłączyć?

Może wie ktoś jak są opisane wyprowadzenia.

Pozdrawiam Grzegorz

• Przez BARTOLA
      witam niedawno kupiłem zetora 7011 i chciałbym sie dowiedziec jak sprawdzac olej w skrzyni biegów zeby pomiar był prawidłowy gdy sprawdzam poziom oleju nalezy wkrecic korek z miarka do skrzyni a nastepnie wykręcić i wtedy patrzec czy tylko włozyc bez wkręcania korka i wtedy sprawdzac?
    • Przez michal7913
      Witam
      W moim Zetorze posiadam nieoryginalne ciegła dolne, ba nie są one nawet takie same. 
      Czy mógł by mi ktoś podać wymiar, podrzucić zdjęcie jak to powinno wyglądać ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam Michał

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.