darek8405

pszenica ozima oparzona opryskiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek8405    0

Witam. Sąsiadowi podczas pryskania grochu zniosło oprysk na moją pszenice ozimą, sąsiad pryskał mieszaniną commandu i afalonu. W chwili obecnej minęło 2 tygodnie i pszenica ma białe liście ale liść środkowy jest zielony, da się według was uratować tą pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

według mnie przejdzie jej


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

możesz próbować, nie zaszkodzi raczej, tylko wiem że trawa odzyla w tamtym roku na miedzach i zboże na działce obok gdy lekko na niego dmuchnelo, a pryskalem ta sama mieszanina soje


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek8405    0

u mnie porażenie sięga około 5 metrów od granicy więc dość mocno musiało zawiać i to na całej długości pola teraz pszenica wygląda jak by był ją ktoś mąką posypał największe liście białe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

przeżyć powinna przeżyć ale jja trochę przychamuje i będzie niższa w plonie się też odbije ja 2-3lata temu na poprzeczniaku tak samo zrobiłem sąsiadowi tylko ze w życie a le to był mały kawałek


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek8405    0

u sąsiada byłem niby przyznał się do tego ze to z jego winy ale polubownie nie chce się dogadać, sugeruje zgłoszenie się do ubezpieczalni w której on opłaca OC rolnika i żeby to oni oszacowali stratę i wypłacili odszkodowanie! ale nie wiem czy to ma sens bo zapewne będą kontrole z PIORi ARiMR czy się mylę miał może ktoś podobna sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Pewnie więcej gadania i papierologii będzie niż jakiegoś zadośćuczynienia, ale chyba nie ma wyjścia. szkoda że sąsiad do tego tak podszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ubezpieczyć to on może swoje uprawy od gradobicia a nie od tego że komuś opryskał zboże.

Musiał by mieć OC od własnej odpowiedzialności a takiego na pewno nie ma.

Jak nie zależy Ci na sąsiedzie to idź z tym na policje, sprawdzą mu atest opryskiwacza, uprawnienia do oprysków, książkę zabiegów i sporządzą wniosek do sądu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

 

Dlaczego zakładasz , że nie ma OC ? Każdy rolnik ma obowiązek posiadać takowe . "W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC rolników oraz ubezpieczenia budynków rolniczych, od 1 stycznia 2015 r. wysokość opłaty z tytułu niespełnienia obowiązku ubezpieczenia wynosi w przypadku:

- ubezpieczenia OC rolników - równowartość jednej dziesiątej minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2016 r. jest to 190 zł - w 2015 r. było 180 zł);"

https://www.pzu.pl/produkty/oc-rolnikow-z-tytulu-posiadania-gospodarstwa-rolnego

 

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek8405    0

OC rolników to zapewne ma tylko czy z takiego ubezpieczenia należy sie odszkodowanie za takie coś? to nie jest wypadek! ale powiedział ze się dowie i w tym tygodniu da mi znać co mu powiedzieli także w tym momencie czekam na jakieś informacje od sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Miałem podobną sytuację tylko u mnie poszło na pszenżyto i po 3 tygodniach nie ma śladu po tych białych listkach a pszenżyto zanosi się że wylegnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj