MlodyRolnikWLKP

Jaki nowy ciągnik do 60KM

Polecane posty

Atlonik    0

a o jakim modelu Case mowa ??? Jxu raczej ??? ale odnośnie jeszcze Fendta to chyba wkońcu najlepsza marka na świecie ciągników czy sie myle ???


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Polecam ci Belarusa 592 on ma 62 KM. Ciągniczek mało pali a co najważniejsze jest niedrogi . :P Oczywiście 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a masz takiego że wiesz? mało pali?- to ciekawe jak sam będzie jeździł to może z 1l mniej spali od normalnej 82jki ale jak zapiąć mu 4x35 czy coś większego to spali więcej od 82jki a zaraz ktoś mądry podkręci dawkę żeby lepiej szedł bo masa jest uciąg jest więc dlaczego nie, a po 3cie co wogóle rozwiewa jakie kolwiek watpliwości przy wyboże pomiędzy 500ką a 800tką to praktycznie ta sama cena więc belarus ok ale napewno 800tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

może ty nie wiesz i nie gadaj głupot że spali więcej od 820 bo mijasz się z prawdą. A poza tym to koledze potrzebny jest ciągnik do 60KM a nie 80. Przeczytaj temat. Jak masz opowiadać takie bajki to nic nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

potrzebowałem ciągnik 4x4, z możliwością rozstawy kół na 1,35 - tak jak w 60, do tego z wolną skrzynią bo 60 na 1 polowej ma 600m/h a ja potrzebowałem coś około 200m/h. Jedynym ciągnikiem który spełniał te parametry okazał się agroplus 67.

150 000zł brutto. komplet wąskich (9,5) i szerokich kół, wolna skrzynia (80m/h), 30 biegów przód, 15 tył, przedni TUZ + WOM, komin w słupku, dodatkowe siłownik, radio i kilka bajerów. W tym roku przez 3 dni wykopałem 4 ha buraków neptunem - spalanie 2,8l/h szybkość jak 1 60 na 1750 obrotów. w sumie na 60 ha nabiłem mu przeszło 800mth

lampo lub roler nie mają możliwości wolnej skrzyni, mf3600 jest chyba jednym z najbardziej awaryjnych ciągników a innych nie sadowniczych nie idzie zwężyć na 1,35 czyli nie można bezproblemowo zastąpić 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zenit nie wnerwiaj się, poruszaliśmy już temat ciągników 60km jak również był wielokrotnie poruszany temat belarusa 500tki i 800tki jak ma być to nowy ciągnik to bez sensu moim zdaniem było by kupno 500tki bo kosztuje tyle samo co 800tka a nowe belarusy i tak są oszczędne bo mają inne pompy paliwowe niż stare belarusy, a co najwazniejsze to już nei chodzi o samą moc ale i goabaryty ciągnika i zwrotność a mistrzem w tej dziedzinei to akurat belarus nei jest.

a tak wogóle to czy te dodatkowe kilka km to gryzie czy co? czy unia wprowadza jakis podatek za każdy km w ciągniku? co za różnica 60 czy 80 jak jest to w tym samym ciągniku!!! - dlatego lepiej jak jest więcej, jak ktoś potrzebuje ciągnik 60km to chyba mały i zwrotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

ja powiem ta:

to co tutaj czytam to tzw. gigantomania :) wiem ze od daty ostatniuego postu przed moim minal juz prawie rok, niemniej jednak temat jest wciaz aktualny. Po co komu na 80 ha pomocniczy 80km jezeli z trudem, ale jednak uchodzilby za glowny :D poprostu naszemu spoleczenstwu odbija, kiedys byly c385 c330 i na ten areal starczylo a od niedawna wielcy gospodarze ziemscy ktorzy maja raptem po 5-10 ha kupuja uzywane zachodnie wozy sporej mocy :) nie wspominajac juz o tych co maja 50-60 to juz conajmniej 150 "bo na nic bedzie" sam znam przypadki i wiem ze ludziom teraz odbija, mam nadzieje ze ludzie czytajacy ten temat zrozumieja ze za duzo koni to kasa w bloto...

Swoja droga z pomocniczych polecam:

NH TD60D(td5010) - niskie spalanie wysoka trwalosc zwrotny wygodny w miare tani

Case JX60 - Ta sama konstrukcja co NH, inna maska i tapicerka w srodku :)

Same Roller 60, lub najlepiej 50 - w mojej wsi jezdzi jeden 60 od kilku lat i musze powiedziec ze swietne to :) malo pali szybkie zwrotne i wygodne :)

 

Pozdrawiam :)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Gigantomania to ursus 1202 lub podobne a nowy zachodni ciągnik 130-150km spali mniej na godz zegarową nie wspominając o spalaniu w lekkich pracach, więc kto się już dobrze zastanowił i zmienia c 385 na nowy traktor to spokojnie może kupić 110 km i śmiać się że pali mniej od c 385 nie wspominając o wydajności, pozatym każdy teraz musi mieć większą hodowlę, jeździć do ARIMR z byle pierdółką siedzieć w papierkach itd i nie ma już tyle czasu co kiedyś żeby ryrać po całych dniach swoje 20ha ciągnikiem 45km :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
ja powiem ta:

a od niedawna wielcy gospodarze ziemscy ktorzy maja raptem po 5-10 ha kupuja uzywane zachodnie wozy sporej mocy :) nie wspominajac juz o tych co maja 50-60 to juz conajmniej 150 "bo na nic bedzie" sam znam przypadki i wiem ze ludziom teraz odbija, mam nadzieje ze ludzie czytajacy ten temat zrozumieja ze za duzo koni to kasa w bloto...

Swoja droga z pomocniczych polecam:

NH TD60D(td5010) - niskie spalanie wysoka trwalosc zwrotny wygodny w miare tani

Case JX60 - Ta sama konstrukcja co NH, inna maska i tapicerka w srodku :D

 

hmm - rolnictwo ostatnimi czasy jest mało opłacalne. Sporo moich znajomych ma te10-30ha i pracuje gdzieś lub prowadzi jakąś dodatkową działalność. Wtedy potrzeba czasu a sprzęt o większej mocy pozwoli szybciej wykonać prace. Poza tym stary zużyty sprzęt z zachodu jest dosyć tani.

 

co do case jx60 i bliźniaka NH TD - wczoraj obejrzałem wersje 80konną - w srodku wszystko jest identyczne między NH i CASE. Specjalnie podjechałem obejrzeć CASE'a bo ponoć ma lepszą kabinę a jest identyczna jak w NH a to jest bzdura powtarzana na tym forum. Może kiedyś tak było ale teraz nie jest.

 

Co do gospodarza 50-60ha - znam takiego jednego, ma jeszcze z 20 ha dzierżaw - sam polecałem mu ciągnik ślązak ze 150 konnym silnikiem i wg mnie byłby to dla niego najlepszy wybór (opchałby te 1614 co teraz ma) bo wszelkie prace zrobiłby na czas.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nikita-oprócz NH TD i JX istnieje całkiem sporo innych modeli biggrin.gif -kiedyś specjalnie obejrzałem sobie NH TLA i jego "brata bliźniaka" Case JXU-i różnice (w kabinach) zobaczyłby nawet ktoś kto ma po minus parę dioptrii w każdym oku smile.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest mania wielkości, przy dobrej organizacji pracy 80ha obrobi ciągnikiem 100KM. Teraz rolnicy biorą większe na PROW, bo w przyszłości być może o takim pomarzy. Z drugiej strony, potem trochę śmieszy, jak ciągnik 80KM pracuje z maszynami od MF255, albo ponad 130KM ciągnik pracuje z siewnikiem stopowym 4m. Znam gościa który na 70ha ma dwa ciągniki 60KM i 180KM i gdzie tu zdrowy rozum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@BobekFarmer, manie to mają producenci maszyn którzy podają zaniżone wartości jeśli chodzi o zapotrzebowanie na moc do konkretnych maszyn, napisz może jakie to maszyny są do mf 255 z którymi ciągnik 80km będzie palił więcej paliwa czy niewykona konkretnej pracy, bo nie ma takich maszyn, a jedynym kryterium dyskwalifikującym ciągnik 80km tam gdzie można zrobić mf 255 to gabaryty i zwrotność :)

Pozatym ktoś chyba dla żartu podał zapotrzebowanie na moc rozrzutnika 3,5t 30km, czy wielu innych podobnej klasy maszyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zazwyczaj przyjmuje się zasadę 1tona na 10KM. @Ferdek07 z całym szacunkiem dla Ciebie, ale Twoje posty są rozbrajające. Mam na myśli wykorzystanie ciągnika. Przykład pług 3 stary grudziądzki, siewnik Poznaniak 3m, opryskiwacz zawieszany(nawet 800 litrów niema). Mam na myśli to, że maszyny są zbyt małe i praca z nimi jest mało efektywna, ale bardzo efektowna.

 

Jeszcze jedno nie pisz farmazonów, że nowy ciągnik 110 spali tyle, co C385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie rozumiem co znaczy dla Ciebie mało efektywna praca, ciąganie ciągnikiem 120km tych maszyn może i było by mało efektywne, ale napewno nie ciągnikem 80km, ciągałem 3x30 stare grudziądzkie ciągnikiem 80km i na 3-4tej klasie na glinie napewno nie była to mało efektywna praca a spalanie na hektar było te same co z mf 255 z tym że głębiej wykoanłem zabieg, tak samo z poznaniakiem lece sobie na wysokim biegu 1300 obr na nawrotach nie muszę czekać (tak jak w mf 255) aż dzwignie siewnik, nie zostają rowy po ciągniku, co do spalania ciągnika 110km, to zgodzi się każdy kto miał do czynienia z lamborghini r4 110 lub podobnymi ciagnikami 4T,

A tak wogóle gdy zaorałem pole ciągnikiem 80km (już z 4x30 he he ) to nawet gdybym chciał siew mf 255 był tak efektowny że ciągnik topił się w ziemi i na 1H zdychał, również mało efektowne jest ciaganie ciągnikiem 80km maszyn typu agregat 4,2m czy pług 5x35, tak więc napiszę jeszcze raz wybór małego ciągnik determinuje tylko to że jest mały i zwrotny a nie spalanie i to że maszyny będą troche za małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Reklama na AF? Może być ciekawie. :)

 

Jak masz ciągnik 80KM to kup sobie agregat. :D O i tu się pojawia to na co czekałem, to po co masz 255 skoro możesz zrobić, to lepiej większym ciągnikiem i będzie sobie pyrkał na niskich obrotach?

@Ferdek07 zmienne zdanie masz. Jakiś czas temu lansowałeś potęgę MF255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

He he bo mf 255 to jest potęga, już odpowiadam po co mi mf 255, po pierwsze tak jak już pisałem 2krotnie mały ciągnik jest mi potrzebny (ze względu na gabaryty), a do układania bel siana w stodołach i właściwie tylko do tego dla mnie oraz dla ojca do wypadów do lasu po drzewo do jazdy po zrębie i zrywki, bo opony radialne niskoprofilowe i las to samobójstowo, jak dla mnie wolał bym zamienić mf-a na tura i dużą kosiarkę ale ojciec nawet nie chce słyszeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Do jakiego tura? jak już to do tura 3B, co wcale nie jest aż taką wadą bo ciągnik jest tani i ładowacz stosunkowo tani, lepszym rozwiązaniem byłby farmtrac 665dt ale tutaj już trzeba dużego tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Dominik01 i @ursus3502PL napiszcie coś więcej, bo ja też mogę wymienić nawet litanie ciągników. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj