mareczek525

Buraki Cukrowe problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareczek525    25

Witam, może ktoś z was miał podobny problem z burakami które są zjadane przez jakiegoś szkodnika, wykopane są dołki w miejscu gdzie jest nasionko i tak w jednym rządku 20m 50m długości każde nasionko po kolei. Pole zostało przesiane (5ha) myślałem, że to jakie robaki, opryskane dursbanem ponownie agregatem i siew. Chodzę na pole codziennie i jest coraz więcej zniszczonych nasion, pryskałem to pole bi58 żeby śmierdziało i nic, dziś po deszczu świeże dołki są i zjedzone nasiona. Na tym polu są dosyć szerokie miedze może to jakieś gryzonie? i tam zamieszkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

ślimaka nie jest tak łatwo wypatrzec, zwłaszcza w dzień. W rzepaku miałem ten problem, ale rozsypalem slimax i ustalo.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

brak śladów ptaków, lekko wykopane dołki do nasionek, sam nie wiem ale myślę, że to gryzonie a ziarenka są zjedzone ale otoczka nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

to idź w  nocy na pole i szukaj szkodnika. W dzień rozgrzeb delikatnie ziemię i szukaj.

Mi w tym roku pszenicę  wyjadło z 10 ar, Łokaś garbatek  w nocy dziad wychodzi po 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

pryskałem już 3 razy od robaków, leża padnięte najróżniejsze, zresztą jaki mały robak zdołałby rozłupać twardą otoczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mi tamtego roku ślimaki zaczęły zjadać po posypaniu im jedzenia jedzenie znikło a buraki rosły i urosło 75 t z ha 


i też były dziurki tylko i nie wiedziałem co jest i były objadane w nasionku lub pod ziemią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

tu każde nasionko jest odgrzebane, i tak 20m długości jedno za drugim, dziś obok zjedzonego nasiona był świeży bobek taki jak myszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

to myszy, identyczny przypadek był u nas w cukrowni Strzelin, u jednego z rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Jeśli dołek w kształcie odwróconego stożka to może być wrona. U mnie w ubiegłym roku wrony niszczyły buraki od wschodów do wysokości ok 15 cm, z tym, że buraki leżały obok, a wrony szukały zapewne pędraka, żerowały zwykle bardzo rano. Jeśli nasionko jest zjedzone, a buraki jeszcze nie wzeszły, to nie wiem w jaki sposób by trafiały właśnie w to miejsce. Wrzuć może jakieś foto tych dołków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      A więc trzymam dla swinek zboze w odzielnym pomieszczeniu (było z 3 tony zeszłorocznego zboża) wchodze dzisiaj patrze na ściane a ta pełno robaków tak jak wołki ! W pszenicy tez były. Kupiłem dzisiaj jakiś preparat ale przeczytałem ulotke i pisze że jak opryskam tym preaparatem to zboze bedzie skazone i nie bedzie sie nadawalo na pasze ! Czy znacie jakieś preparaty które nie zaszkodzął zbożu, a dobrze wytępią wołki ?
    • Przez Pablo9812
      Witam !
      Mam taki problem z lisami
      Jest u nas taka duża stodoła i jest przedzielona na 2 części. W jednej jest słoma a w drugiej magazyn za zboża. I jak dziś wysypać paszę z mieszalnika usłyszałem pisk i jakieś szczekanie. U nas w okolicy bezpańskich psów jak na lekarstwo,bardzo rzadko coś przejdzie drogą i dlatego podejrzenia pada na lisy. Jest tych skurczybyków w okolicy dużo.. I pojawia się pytanie.
       
      Jak się ich pozbyć ? Są pod jakąś ochroną ?
    • Przez rzeznik13
      Omanica prosowianka -  (Ostrinia nubilalis) - motyl nocny (ćma) z rodziny omacnicowatych, szkodnik roślin uprawnych. Jest to ciepłolubny motyl nocny o rozpiętości skrzydeł od 25 do 30 mm, z wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym. Przednie skrzydła samic są jasnobrązowe z ciemnymi brzegami i dwoma falistymi liniami poprzecznymi, natomiast u samców są brunatne z jasnymi przepaskami. Długość ciała motyli wynosi od 12-15 mm (samice są większe od samców).
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj