Tanger123

co hodować/ uprawiać na 10+ hektarowym gospodarstwie

Polecane posty

hardkor113    635

Powiedz mi co teraz ze zwierzat mozna zarobic ?
Trzoda jeszcze sie doklada.
Krowy tanie mleko
Jedynie co to jeszcze opasy ale to tez jeszcze troche i poleci.
Moim zdaniem to co napisalem w poprzednim poscie to jest jedyny sluszny wybór.
Agroturystyka moze i by nie byla zle ale jako dodatkowe zrodlo a nie glowne.
Z ziol zawsze ci cos zostanie a na agroturystyce to wieksza loteri albo moze sie udac albo wogule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedz mi co teraz ze zwierzat mozna zarobic ?

Trzoda jeszcze sie doklada.

Krowy tanie mleko

Jedynie co to jeszcze opasy ale to tez jeszcze troche i poleci.

Moim zdaniem to co napisalem w poprzednim poscie to jest jedyny sluszny wybór.

Agroturystyka moze i by nie byla zle ale jako dodatkowe zrodlo a nie glowne.

Z ziol zawsze ci cos zostanie a na agroturystyce to wieksza loteri albo moze sie udac albo wogule.

Czyli byki też nie ?(wiem że dużo pracy i dużo koszta utrzymania, ale pytałem się paru ludzi co mają po 10 byków i nawet się opłaca mówią)  Dzięki za twoje odpowiedzi bardzo mi pomogłeś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z 15 ha wedlug mnie z bykow nie wyzyje

to ile musiało by być przy najmniej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Tego to ci juz nie powiem.
Ale napewno jak napisales wyzej z 10 to moze byc dodatkowe zrodlo ale nie glowne.


Ja osobiscie nie bral bym sie za zwierzeta nie majac pojecia o tym bo wystarczy ze naprzyklad z 10 zakupionych byczkow niech ci zdechnie tylko jeden to juz jestes spoo w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może bobik i łubin żółty bądź wąskolistny ,peluszka, groch jadalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Nie wyzyje z tego mowie ci caly czas takie z takich typowo tradycyjnych upraw czy tez chodowli nie da sie godnie zyc.
Widzie ze ten twoj kolega to jakis za chetny do pracy to nie jest bo caly czas proponujesz jechac po najnizszej lini oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

5zł +vat od kilograma w gminie zabrodzie byczki 2 letnie hf'y

A widziały one coś oprócz łąki , słabego siana i śruty z owsa? Jak ważyły 450 kg to się nie dziw, ja mieszkam nie daleko i za ładnego byka ponad 7zł/kg płacą .... Dziś nie ma czegoś takiego jak zmiana kierunku hodowli, dziś zmienić można jedynie skalę hodowli tak żeby ciąć koszty i taniej kupować środki produkcji, wtedy coś zostanie z tego, niech nikt nie myśli że przejdzie ze 100 świń na 20 byków i skończą się jego problemy finansowe... Świnie nieopłacalne? U nas fermiarze mają się świetnie i stawiają nowe budynki.... Krowiarze podobnie. Dlatego jak masz 15ha i chcesz zarobić to zapomnij o hodowli bo Cię koszty zjedzą, po prostu nie liczysz się ani jako kupujący ani jako sprzedający, pomyśl nad warzywami/ziołami, zakasaj rękawy i do roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wyzyje z tego mowie ci caly czas takie z takich typowo tradycyjnych upraw czy tez chodowli nie da sie godnie zyc.

Widzie ze ten twoj kolega to jakis za chetny do pracy to nie jest bo caly czas proponujesz jechac po najnizszej lini oporu.

Po prostu wiele lat był zagranicą robił i jak wyjeżdżał wiele lat temu to wszystko było opłacalne czasy przed wejściem do unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

To niech nie wraca z tej zagranicy.
Ewentualnie moze sobie te 15ha obsiac kukurydzia w ktorej nie trzeba niewiadomo ile zabiegow i bedzie se rosla.
A za granica niech siedzi bo watpie zeby w polsce taka prace znalazl jak tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@hardkor113  to napisz ile Ty masz ziemi że tak wszystkim odradzasz te 15ha  że to nie opłacalne, od czegoś trzeba zaczać a 15ha to wiecej niż srednia krajowa, a według Ciebie to ile jest opłacalne?

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

A czy ty widzisz co ja napisalem?
Nikomu nic nie odradziam tylko dobrze radzie wedlug mnie zeby godnie zyc to nie da sie tego zrobic na bykach,lubinie czy tez bobiku.
Trzeba szukac bardzo dochodowej uprawy zeby mozna z tego zyc.
Podalem przyklad na ziolach jak mozna dobrze zarobic.
Biore ten przyklad chodby od swojego wuja ktory posiada 18 ha ziemi i uprawia na nim od 4 do 5ha ziol i widzie ze calkiem dobrze sobie z tego zyje.
Wiec nie wiem dlaczego sie czepiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nagietek,szarłat też warto?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Nie orientuje sie jaka jest cena.
Z mojego punktu widzienia to najlepiej wychodzi sie na tymianku i mniszku lekarskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

marihuana nieźle płaci

A można to zgłosić na użytki zielone ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Agroturystyka to jest to. Wykop jezioro  na 2-3 ha ryby dostaniesz na to wsparcie + zasadz las dookoła też dostaniesz wsparcie + ekologia  grill atrakcje dla dzieci teraz jest takie parcie na wieś dla spokoju że szok. Sąsiedzi którzy na co dzień pracują w centrum krakowa jak przyjadą na weekend na wieś to  po pas w błocie na deszczu zapierniczają przez pola bo to dla nich odpoczynek. ja się z tego .śmieje ale jak widać bardzo jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

A wiesz może jak wysokie opłaty za pobór i odprowadzanie wód na potrzeby chowu lub hodowli ryb mają wejść w życie? Radzę zapoznać się zapisami projektu nowego Prawa wodnego a potem doradzać utworzenie jeziora bądź stawu. To strzał w kolano przy wejściu w życie nowych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

a odrazu przepisy... wykopałem sobie staw 30x 30 metrów bez zezwolenia mam tam 1000 karpi już 10 rok sobie nimi handluje po targach a woda oczywiście do podlewania warzyw po kilka milionów litrów w rok się przelewa i tak naprawdę mogą mi naskoczyć,.Jak by się tak ludzie przejmowali jak ty to wnet by nikt z domu nie wychodził a tu się kombinuje nie ważne czy prawnie jest ok kasa się zgadzać musi,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

To sie tak głosno nie chwal fakt że jak mówisz wykopałeś to 10lat temu u mnie teraz gość wykopał staw bez pozwolenie na terenach Natura 2000 to dostał 150tyś kary za wykopanie dał 30tys i teraz musi to na swój koszt zasypać w ciagu 60dni 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z czasem zauważą ten staw tak jak w innym temacie ktoś pisał że po 50 latach dopatrzyli się że na działce leśnej nie rośnie las.....Urzędasy muszą mieć zajęcie, a nic ich tak nie dowartościowuje jak utrudnianie życia zwykłym ludziom... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Jak by go ktoś nie zdał to by nie płacił kary. Ludzie są ppazerni i zazdrość im że sąsiad ma a on nie no ale  taka natura ludzka cóż zrobić, jednak dobrze a nawet trzeba  żyć z sąsiadami dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ,a wiecie może ile powinienem dostać za 200 ton kamienia polnego w tej chwili dają mi za to 1000 zł lecz taki sąsiad mi mówił bo on też sprzedawał że za to wszystko powinienem dostać 4 tyś jak sądzicie ps. sąsiad zaufany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może sprzedaj sąsiadowi za 3 tys. , to jeszcze i on zarobi :rolleyes: . A co tam , niech ma B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytam się na poważnie czy nie orientujecie się jaka jest cena za kamień polny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj