mfek3050

Gniotowniki sipma opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mfek3050    163

Witam, zastanawiam się nad kupnem gniotownika 7,5 kW, miałby gnieść na pewno qq i jęczmień. Co sądzicie o sipmie? 

Nikt nie ma takiego?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Miałem Sipmę na dwa walce i nadawała się tylko do gniecenia zboża. QQ oraz strączkowe były za twarde do gniotownika z dwoma walcami więc jeśli chcesz efektywnie gnieść takie ziarna to kupuj taki na trzy walce i będzie gnieść bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Dzisiejsza sipma ma 3 walce.

Czekam na więcej opinii. A może znacie jeszcze jakieś firmy? Ma mieć 3 walce i łatwą regulację szczeliny.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jeśli ma 3 walce to warto kupić. Nie wiem co chcesz karmić ale dla bydła i koni nie ma lepszego sprzętu do przygotowania ziarna na paszę. Ważną zaletą gniotowników jest też małe zapotrzebowanie na moc w porównaniu do śrutowników tradycyjnych i bijakowych oraz to, że jest bardzo małe pylenie w czasie pracy. Wadą jest głośna praca nawet przy owsie a przy strączkowych to już bez słuchawek lepiej nie podchodzić w czasie pracy. Tak jak pisałem miałem Sipmę i w porównaniu do gniotowników innych firm jakie widziałem u znajomych to Sipma jest naprawdę dobrze zrobiona i w moim przypadku miała walce zrobione z bardzo dobrego materiału bo mimo dość intensywnego użytkowania przez parę lat to walce nie wykazywały zużycia oraz nie wystąpiły żadne awarie. regulacja szczeliny była jeszcze do przyjęcia ale najbardziej denerwowała regulacja szczeliny wsypu i zanim nie przerobiłem to parę razy zablokowałem gniotownik bo za dużo ziarna poszło na walce. Na pocieszenie jest fakt, że w żadnym innym gniotowniku nie widziałem żeby było to zrobione tak jak należy.

Tak z ciekawości to ile teraz taki gniotownik Sipmy kosztuje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Czyli rozumiem, że warto brać sipmę, najbardziej interesuje mnie TYTAN bo ATLAS jest za wysoki, nie wiem ile kosztuje ale na tytana to mi się wydaje że 10 k nie starczy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Drogo :blink:  no ale co teraz jest tanie jeśli rolnik ma to kupić...zyskujesz za to łatwo przyswajalną paszę przez co zwierzęta zwierzęta lepiej ją wykorzystują co przekłada się na zysk bo zwierzęta nie maja problemów trawiennych oraz szybciej przyrastają zużywając przy tym mniej paszy. Szybko się nie zwróci ale się zwróci na pewno...im masz więcej zwierząt do karmienia tym szybciej.

Można kupić taniej jakieś prywaciarskie wynalazki lub zbudować gniotownik samemu bo możesz kupić same walce i napęd ale w tym wypadku chyba tylko Sipma zagwarantuje Ci jakąś przyzwoitą jakość materiałów i wykonania.

Jest jeszcze trzecia możliwość. Zakup używanego z zachodu ale nie tak łatwo trafić bo handlarze rzadko wożą takie małe urządzenia bo mało na tym zarabiają. Widziałem parę takich gniotowników z Danii w cenach od 2 do 4 tyś. i powiem Ci, że jakością i wykonaniem biją na głowę wszystko co się u nas produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Napisz do Jakub667 bo on niedawno kupił Tytana 7520 za cenę ok. 8 tyś. jeśli dobrze pamiętam. Może już coś nim robił to napisz Ci jakie pierwsze wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Rozumiem dzięki napiszę do niego, zachodnich gniotowników jeszcze nie widziałem.
Bo był ostatnio używany tytan 7530 z 2015 roku to 8,5 k kosztował. No to może starczy 10 k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słyszałem, że gniecione ziarno słabo się miesza w mieszalnikach z innymi komponentami, przez co pasza nie jest homogenna. Prawda to, czy tylko ktoś sobie coś ubzdurał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

A mam jeszcze pytanie lepszy napęd na paski klinowe jak w atlasie czy koła zębate jak w tytanie? Proszę o szybkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Koła zębate będą podnosić i tak dużą głośność pracy gniotownika ale pewnie chodzi o to,że na paskach może występować poślizg przy większej wydajności. Moim zdaniem jednak dobrze naciągnięty pasek nie będzie się ślizgał a w razie czego daje zabezpieczenie i najpierw pójdzie pasek a nie tryb lub silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. 

A jeżeli chodzi o zużywanie się zębatek itp? Chce dokładnie wiedzieć bo różnica w cenie między paskowym a zębatym to prawie 6k (zębatkowy tańszy). Jutro zamawiamy i chce jak najwięcej wiedzieć.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Tak kupiony i na razie nie żałuję, ostatnio jak wyspałem qq i otworzyłem dziurę to się zapchał :o Wydajność to 2t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj