wojtas80

Lamborgini R4 105 czy forterra 11441??

Polecane posty

Broja    0

Przy zakupie ciągnika mało kto patrzy na koszty eksploatacyjne. Nie wiem jak w tych modelach, ale wiem, że w ciągnikach ciężkich, dosyc duzym kosztem są filtry, do niektórych modeli kpl filtrów to nawet 1 tys, a może byc i drożej. W nowych modelach często drogimi filtrami są filtry paliwa, ale nadroższe to filtry hydrauliczne. Nie mówię o olejach bo na to mozna mieć wpływ stosując oleje takie jak sie uważa, chodzi mi o marki olejów i o klase jakości.

 

Dlatego zanim ktoś zdecyduje sie na jakiś ciągnik to powinien wziąść pod uwagę to, a najlepiej sprawdzić wcześniej takie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
a widziałeś zetora pomalowanego ma zielono ze znaczkiwm jelenia i co byłlepszy od czerwonego??? to oczywiście wynik polityki glogalizacyjne JD

 

 

nie wiem co to ma do tego? ty chciałes porównac wielkosc sprzedazry wiec wypowiedziałem sie co o tym mysle a nie o współpracy JD i Zetora... skucha :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0
i po to było moje pytanie...

@Skoniek1 masz w swoim Lambo EHR albo Power shift???

mam power shift mam tez zetora 5340 2003 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli w lambo masz skrzynie 60/60???

zgodze się, że "w zetorze sa przet potopowe rozwiazania konstruikcyjne" ale to się tyczy serii którą ty masz...

Forterra jest wposażona tak jak Twoje Lambo...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

I znowu sie z tobą nie zgodzę ja kupiłem Zetora 10641 ,ponieważ mam 7211 z 1989 roku i kojarzył mi sie z samymi dobrymi rzeczami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
I znowu sie z tobą nie zgodzę ja kupiłem Zetora 10641 ,ponieważ mam 7211 z 1989 roku i kojarzył mi sie z samymi dobrymi rzeczami .

 

 

też tak bym pwoiedział : Zetor ( a w myslach poczciwa niezawodna 7211 w polu i nowa forterra na warsztacie :rolleyes: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

pamiętam jak ojciec w 1990r kupł nowego zetora 7211 to była maszyna a jakie rozczarowanie dzieciaka jak się biegi zakleszczyłe tak jak to siędziało w C-360 :)ale pamiętam że wtedy to zetor z tą super kabinką byłtańszy o 2000000zł od gołego3p :rolleyes::(:( ach te raija lat minionych:):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

Kupujac zachodni ciagnik mozna troche przynajmiej poszpanowac ze cie stac na zachodnie ciagniki i sie wyrozniac na polu, czy na drodze a zetorem to ciazko

kazdego na zetora stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

,,Każdego,, no nie byłbym tego taki pewny , a co do ,,szpanu,, to ja przynajmniej kupując cokolwiek nigdy się tym nie kieruje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

u mnie nawet nowym ursusem albo fotonem bys poszpanowal bo do niedawna niebylo wogule nowego ciagnika we wsi:D:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

naprawde Skoniek1 podziwiam Cie... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

dzięki za merytoryczne podejście do Forterry jak już pisałem nie jest idealny(4rewers, pow.1500 moc i kilka innych) ale i nie każdego na taki sprzęt stać do mnie to nie był mały wydatek a ciągnik ma swoje + nie odstające nawet o krok od zachodnich np. moc hydrauliki i podnośnika użytkownicy wiedzą jak spisuje się ten elemęt... nie znam Lambo więc nie moge powiedzieć co lepsze Czeska maszyna napewno nie jest jakaś ułomna ani zacofana a tak na marginesie to ja nigdy nie patrzę na szpan przed sasiadami czy choćby przed samym sobą tylko na ekonomię zakupu i dalszej eksploatacji i co mogę jeszcze zyskać na zakupie tańszej lub droższej maszyny, bo jak ja kupowałem moje dwa 11441 i 9641 to za równowarość obu mogłem Fendt 309ci kupić tylko że mi były potrzedne dwa ciągniki a nie jeden bez ładowacza a na więcej kasy nie było. Może dobrze trafiłem i się "odpukać " nie psują narazie i mogę powiedzieć że są bezawaryjne ciekawe jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

darujcie se juz z tym szpanem Skoniek1 zazartował sobie... chyba :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

oby... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

K**** ciągnikiem szpanować...bez komentarza...


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0
K**** ciągnikiem szpanować...bez komentarza...

Nie tylko samochodami sie 'szpanuje' czy innymi rzeczami ale także ciagnikami mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

kurcze szkoda żę nie wziąłem lakeru metalik to byłby szpan...................................................

dobrze że Tomb2trzeźwo myśli :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Dokładnie i jeszcze przyciemnianych szyb i może jakis delikatny spojler na dachu hehe tak dla ,,szpanu,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Cos mi sie wydaje ze te posty nie nalezą pod ten temat. O taki czyms to na Hyde Park mozna gadac. Wiec wracamy do tematu.

 

 

 

Może ktos mi powiedziec jaki ma forterra udzwig na TUZ??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

tak zgadza się u mnie też tak pisze 5850kg, i jak już gdzieś pisałem w serii Forterra od 80KM do 122KM jest montowany ten sam podnośnik i ta sama pompa hydrauliczna o wydatku 70l/min chociarz zdarzały się egzemplarze z pompą o wydajności 58l/min, a ten udźwig co jest w tym ciągniku to potrafi więcej podnieść niż uciągnąć na polu bo ja więcej nie podnosiłem ale 2,5t jak na agregat jeszcze zborza położe to bez dodania gazu nawet nie mrugnie zresztom podnośnik to akurat mocna strona tego ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj