wojtas80

Lamborgini R4 105 czy forterra 11441??

Polecane posty

wojtas80    0

Nie mam pojecia na co sie zdecydowac....

Moze zaczne od tego,(po dlugich rozmowach z dealerem,negocjajcach, rabatach) ze w cenie netto roznia sie ok 30 000 przy mniej wiecej takim samym wyposazeniu,biorac pod uwage SPO( zwrot 60%) daje nam roznice ok 12 000, czyli nie duzo, no niestety sam zakup to nie wszystko, bo kupuje sie chwile a jezdzic trzeba wiele lat, moze trafi sie ktos, kto uzytkuje tego typu maszynki i chcialby sie podzielic swoimi doswiadczeniami..

Lombo jest ma 6 tloczkow, wolnossacy 6 litrowy silnik - poezja,ponoc skrzynie juz nie sa taka rewelacja i ogolnie czesci drogie...

Zetor, no coz jak to zetor 4 tloczki, troche ponad 4 litry ale za to mysle ze czesci powinny byc duzo tansze, czy moze z czesciami do nowych ciagnikow tego typu jest wrecz odwrotnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Niestety SPO będzie zwracane tylko w kwocie 40% ceny netto (przynajmniej tak słyszałem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam. Trudny wybór są klienci zadowoleni mam znajomego ma Lamborghini 105 na razie jest ok ale z tego co słyszałem części drogie zresztą zachodnie marki mają ten problem wszystkie. Mój znajomy ma Same na zwolnicę czekał 2 miesiące z dostępem części są problemy takie mnie słuchy doszły ale na 100% nie wiem. Co do Zetora jakość różna u jednych jest ok u drugich są problemy ale cena robi swoje. Wiem jedno Forterra 11441 chodzi z powodzeniem w 4 obracalnej kwestia gleb oczywiście no i potrafi wytargać 24 tony buraków na dwóch przyczepach. Najlepiej zrób sobie listę głównych podzespołów: pompy wodna, hydrauliczna, paliwowa. rozrusznik, alternator, siłowniki podnośnika, orbitrol, ilość materiałów eksploatacyjnych, ilość oleju, ilość filtrów i porównaj sobie ceny Lamborghini i Zetora da Ci to pewien obraz kosztów jakie mogą Cię czekać w przyszłości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do zetora to jest wrażliwy na styl jazdy tzn znajomy wyciska ze swojego ile się da i co rusz to w serwisie

a u mnie jak narazie bezproblemowo

koszt przegladu gwarancyjnego to od 800 do 1200 zł


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym wybrał lambo - większe zaufanie

Nie to że zetory są lichę .


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

Ja na twoim miejscu wybrał bym R4 110 na 4 cylindrach bo owiele mniej pala paliwa wiele osób z ktorymi rozmawiałem załuja ze wzieli na 6 cylindrach roznica jest spora.No i zetorach jest inny przelicznik koni mechanicznych niz w lampo. Zeby moc była porownywlna to zetor musi miec ponad 130km.Zeby dorownał lampo 110km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

JA mam lampo R4 110 przeglad na gwarancji kosztowal kolo 300zł. CZesciami to jest troche problem bo w agromaczh sa na zamuwienie czesci na ktore trzeba czekac 2 tyg jak nie dłuzej.Mi sie na jesieni jak talerzowałem słonecznik potłuk sie filter szklany od paliwa w agromie poweidzieli ze trzeba czekac 2tyg na nowy filterek. Ale naszczescie dopasowalismy od zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Skoniek1 jezdziłeś nowym zetorem???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj sasiad ma lambo R4110 kupil go okazyjnie za 138 tys brutto ma go okolo rok narazie na nic sie nie skarzyl mowi ze pali w orce tyle co zetor 80 km a wydajnosc o wiele lepsza zdecydowanie wybralbym r4 za ta cene to dobra oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dziwne ale tak jest poprostu ten 110 to nowszej konstrukcji silnik, dodano go aby uzupelnic game, po tym jak modne staly sie mocne czworki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@ pioter

 

pytanko o co chodziło z tym czy skoniek1 jeździł nowym Zetorem bo się nie ustosunkował i nie wiem???

 

Widzę przewagę głosów za Lambo ja jak już dużo ludzi wie mam Zetora 11441 i co do przeglądów to mnie kosztowały pomiędzy 500 a 900zł zależne jak z olejem bo był np.w 20l i to na dwie wymiany starczało nie che chwalić tylko swojego uważam że Lambo powinno być wygodniejsze i lepiej zadbali o drobjazgi niż Zetor a za Zetorkiem przemawia: tanie i łatwodostępne części zamienne, oleje także w przyzwoitych cenach, ciągnik ogólnie posiada jak dla mnie dwie wady 24x18 czyli 4 bieg nie ma reversu, i to że prawdziwą moc ma dopiero powyżej 1500obr/min jak turbina dostanie powietrza bo głośno chodzącego wentylatora na 3 biegu to ja się nie czepiam, i wiem tyle że ta 11 pójdzie na każdym polu z pługiem obrotowym 4x48 choćby ważył 1700kg, sam posiadam np. agregat uprawowo siewny o wadze ponad 2t i śmiga aż miło popatrzeć, ciągnik nie jest najoszczędniejszy ale nie jest też paliwożerny (średniak) szczeże żecz biorąc mniej pali niż JD wmiare bezawaryjny a cena inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Powiem tyle mam R4 105, cześci sa drogie ale wszytskie są od reki wcale nie trzeba czekać, wygoda niezła, załuje ze ehr nie wziałem, spalnie w porównaniu do 7211 też nie najgorsze... ale ja bym ci radził rozejrzeć się za czymś innym jak Lambo i Zetor...


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

Tak naprawde to niema co porownywac Zetora z Ciagnikiem Zachodniej produkcji bo Zetor sie chowa.W zetorze sa przet potopowe rozwiazania konstruikcyjne

 

mechaniczne i techniczne.Wiec niema co muwic ze Zetor jest wtym czy w tamtym lepszy Bo tak naprawde nie jest i taka JEST PRAWDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

,,Przedpotopowe,, ja akurat się z tym nie zgodzę EHR firmy Bosch ,który jest montowany również , ale na zyczenie w NH TL , Case JXU i Class Celtis (może jeszcze w innych modelach ciągników) do tego 3 stopniowy PowerShift rewers (mechaniczny) i elektrohydrauliczne załącznaie przedniego napędu ,blokady mechanizmów różnicowych i WOM . myśle ,że nie są to rozwiązania ustepujące zachodnim ciągnikom. Mogę jednak przyznac ,że napewno spasowanie i działanie niektórych elementów w Zetorze nie jest zachwycające ( w szczególności skrzynia biegów o ,której pisałem już wiele razy) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no niwwim silnik może więcej paki ale osiągi ma niewiele gorsze skrzynia biegów dobrze zestopniowana trzy pólbiegi i tylko ta blokada rewersu na czwartym biegu jeszcze pamietam jak nim jeżdziłem to rewers wyskakiwał(dlaczego?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Mi rewers nie wyskakuje ogólnie biegi wchodzą w miarę letko , silnik tez nie pali jakis ogromnych ilości paliwa jest nawet oszczędny gdy umiejętnie obchodzimy sie z gazem , ale skrzynia biegów ma moim zdaniem żle dobrane przełożenia bo jeżdząc nim ma sie wrażenie ,że ciągnik ma cały czas cięzko , a najgorzej jest przy pracy z ładowaczem czołowym zawsze ruszasz puszczając chmurkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i po to było moje pytanie...

@Skoniek1 masz w swoim Lambo EHR albo Power shift???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a to już taki urok pąpy tłoczkowej a to odczucie że silnik ma ciężko to może tyko wrażenie akustyczne bo Zetor ma dość dużo biegów do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Może i tak ,ale i tak skrzynie w nim to bym najchętniej wywalił jezdziłem Zetorem 9540 (Agro Z 920) to skrzynia niby prosta 4 biegi do przodu i wsteczny ,ale ciągnik jest leciutki w jezdzie i nie ma sie w nim odczucia (jakby sie ciągneło za sobą pełną naczpepe od tira ) i jeszcze jedna ważna rzecz nie dymi przy ruszaniu z miejsca nawet pod obciążeniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

zetory kiedyś były dobre i mimo ze wprowadzono nowoczesne udoskonalenia nieodbiegające od zachodnich marek to jednak wielkosc sprzedarzy przestawiła firme na ilośc a nie jakosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale stosunek fabryk JD do sprzedazy ciągników nijak nie ma sie do takiego stosunku czeskiego zetora? JD tez juz tak robi moim zdaniem :rolleyes:

 

 

 

(w sesie ze na ilośc poszedł-e stare JD to było cus) po edycji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Święte słowa :rolleyes:-tylko że za bardzo nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a widziałeś zetora pomalowanego ma zielono ze znaczkiwm jelenia i co byłlepszy od czerwonego??? to oczywiście wynik polityki glogalizacyjne JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj